העונה של מכבי חיפה רחוקה מלהיות גמורה. אם מישהו משחקני הקבוצה או אחד מחברי ההנהלה חושב שהעונה נגמרה, הוא טועה טעות קשה. ביכולת הזו הירוקים יאבקו בתחתית ליגת העל עד תום העונה. צפויים להם לא מעט משחקים קשים בפלייאוף והמצב של המועדון עוד עלול להסתבך.

אם הייתי צריך לבחור שם ל-1:1 שראינו בין מכבי חיפה להפועל חיפה, הייתי בוחר ב”פסיכולגיית הפחד”.  כולם ידעו שה-2:2 בדרבי הקודם שיחק לרגליים של ניר קלינגר, כולם ידעו ש-0:0 או 1:1 יעלה אותו לחצי הגמר ולכן הוא בחר בסגנון משחק שהביא אותו לאיפה שהוא נמצא בליגה. קישור אגרסיבי, ממושמע, חופר, אבל מבחינה טכנית יותר טוב בכל היבט. הפועל חיפה אפשרה למכבי חיפה לנהל את המשחק מאחור ולהניע את הכדור לדעת כמה שרק תרצה.

דוס סנטוס, בן הרוש וגרשון מאוכזבים בסיום (עמית מצפה)

עוד באתר:

מה שהיה חשוב מבחינת האדומים זה שמכבי חיפה לא תגיע למצבים. שלומי אזולאי ירד כל הזמן לקישור האחורי וניווט כמו קוורטרבק בפוטבול. הוא הזיז את הכדור ימינה ושמאלה ובאחד המקרים קיבל כדור מרועי קהת, שבפעולה הטובה היחידה שלו במשחק, בישל לו את השער הראשון. הכל  בשל העובדה שהפועל חיפה פחדה לא לספוג.

אך הפסיכולוגיה פתאום עבדה בצד השני ומכבי חיפה נעלמה מאז אותו גול וגם עזרה להפועל חיפה להגיע למצבים. אזולאי הכין כדור ליוסיפ איבנצ’יץ’ וכל פס הלך ליריב. השיא הגיע בדקה ה-45, כשעומרי גלזר חשב שגילי ורמוט עדיין משחק במכבי חיפה. ורמוט פעל חכם, בישל לתורג’מן ופתאום התוצאה הייתה 1:1.

עומרי גלזר לא מאמין (רדאד ג'בארה)

אני חייב לציין שכיום בכדורגל העולמי אין מקום לשוער שלא יודע לתפקד ברגל, גלזר מהיום שהוא הגיע לוקה בפרמטר זה בגדול והשיא הגיע במשחק הנוכחי. אין ספק שהטעות הקשה עזרה להפועל חיפה לעלות שלב, אבל זו לא הסיבה העיקרית שמכבי חיפה הודחה, היא הודחה בגלל שהקבוצה לא מפסיק טובה. קברניטי מכבי חיפה צריכים לחשוב אם לשים את כל הביצים על גלזר או להביא שוער ותיק עם ניסיון, לראיה אוהד לויטה, שהשאיר את חיפה במשחק עד הדקה האחרונה עם מספר הצלות גדולות.

במחצית השנייה שוב הפסיכולוגיה פעלה. הפועל חיפה עמדה מאחורי החצי ועם 11 שחקנים מאחורי הכדור, חפרו ושוב ורק הפריעו למכבי חיפה. הירוקים הגיעו להזדמנויות טובות, אבל אין בקבוצה איכות שיכולה לעשות הבדל, למכבי חיפה אין שחקני הכרעה, השחקנים שלה בינוניים מינוס, שלפני עשר שנים אפילו לא היו יכולים להתאמן במועדון. לכן, כשמכבי חיפה משתרכת בתחתית זה לא במקרה, זה דבר שקורה שבוע אחרי שבוע. ברמה המנטלית בגובה ים המלח, כלום ושום דבר לא מזכיר את מכבי חיפה שהכרנו בעבר, זו שהייתה פעמיים בליגת האלופות וזכתה ב-12 אליפויות.

שחקני הפועל חיפה חוגגים (רדאד ג'בארה)

יש לי לא מעט טענות לצוות המקצועי של מכבי חיפה בראשות מוחמד אלאך, שמאז הגעתו למועדון הוא לא מצליח להשפיע מקצועית ומנטלית, הקבוצה לא מאומנת ולא מסודרת. לא יכול להיות שעומרי גלזר עולה לחימום ומאמן השוערים לא איתו, אלא אוהד לויטה מעביר לו את החימום. לא ראיתי מעולם דבר כזה. יש לי המון ציפייה מאלאך, אבל כרגע מכבי חיפה הולכת ומדרדרת משבוע לשבוע והקבוצה נמצאת במשבר המקצועי בגדול בתולדותיה. אני עדיין בטוח שהאדם היחיד שיכול לעשות שינוי זה יעקב שחר. אני עדיין מאמין ובטוח שהוא האיש שיכול להוציא את העגלה מהבוץ. אבל רק בהחלטות אמיצות ונכונות. יענקל’ה חייב לעשות בדק בית. כל הזמן אומרים שנה הבאה, אבל זה עוד ארבעה חודשים. מכבי חיפה צריכה להתעורר, יש פה קבוצה לא מספיק טובה ולא מאומנת.

הפועל חיפה ממשיכה את העונה הנפלאה שלה. עם העלייה לחצי הגמר, תאורטית היא יכולה לקחת דאבל, מה שלא עשתה מעולם. כל מה שנותר לי הוא להוריד את הכובע בפני ניר קלינגר והשחקנים שלו, שעושים עונה פשוט מדהימה.