מכבי תל אביב סיפקה הערב (שבת) תצוגת תכלית, רגע לפני פתיחת הפלייאוף העליון ונגד אחת הטוענות לכתר, הפועל חיפה, שמצידה הבינה כי זכייה בתואר האליפות זו עדיין משימה שגדולה עליה ושכרטיס לאירופה בהחלט יספק אותה.

השחקנים של ג’ורדי קרויף שטפו את המגרש מהרגע הראשון ופשוט רקדו על הדשא ונהנו מכל רגע מתוך 90 הדקות באצטדיון בנתניה. כך צריכה לשחק קבוצת כדורגל, כך צריכים שחקני כדורגל לבוא ופשוט ליהנות על המגרש. אני בטוח שהשחקנים של מכבי ת"א לא רצו שהמשחק ייגמר והיו מוכנים לשחק עוד 90 דקות עד לשריקת הסיום.

שחקני מכבי ת"א חוגגים (איציק בלניצקי)

התנועה של הצהובים בלי הכדור הייתה נהדרת, פינוי השטחים היה מצוין וחילופי המקומות בין שחקני ההתקפה והקישור עזרו לפצח בקלות את ההגנה של הפועל חיפה, שפשוט לא הגיעה לנתניה ושיחקה את משחקה הגרוע ביותר בעונה החלומית שעברה עד כה.

האדומים-שחורים איבדו את הסיכוי לזכות באליפות וכעת הם צריכים להרים את עצמם לקראת המפגש הכפול שמצפה להם מול מכבי חיפה בגביע ובליגה, כדי לא להרוס את הרושם שיצרו עד השלב הזה בעונה הנוכחית. ניר קלינגר טעה כשעלה עם מערך של 3 בלמים, אתה לא יכול לשחק מול קישור כה מעובה של מכבי ת"א, עם קישור כל כך נרפה כמו זה שאיתו הוא פתח.

שחקני הפועל חיפה מאוכזבים (איציק בלניצקי)

בנוסף לטעות במערך, גם אחרי ה-0:2 המהיר של הצהובים, מאמן הפועל חיפה היה צריך להגיב ולא עשה זאת. במחצית השנייה החבורה מהכרמל התפרקה לחלוטין. אומנם היא ניסתה לייצר משחק התקפי, אבל הייתה חשופה לגמרי בהגנה והיא צריכה להגיד תודה שלא ספגה גם את החמישי והשישי. קבוצת כדורגל יכולה להתפרק במשחק אחד, אבל הפועל חיפה הוכיחה אופי מיוחד העונה ואין לי ספק שקלינגר יידע להרים את השחקנים שלו לקראת דרבי הגביע.

נחזור למכבי – כשאני רוצה לבחור שחקן מצטיין, אלי דסה, דור מיכה, ניק בלקמן וחוסה רודריגס היו מעולים ומקשים את הבחירה. לכן, אבחר הפעם בג'ורדי שהכין את הקבוצה שלו מצוין ויכול להיות בטוח שאם מכבי ת"א שלו תמשיך כך, היא תהיה מועמדת מספר אחת לאליפות. הקבוצה בצהוב הייתה תאווה לעיניים וסיפקה את משחקה הטוב ביותר העונה, נקודה. אבל למרות כל המחמאות, גם חשוב לדעת לא לצאת מפרופורציות ולכן גם ציינתי ‘אם תמשיך כך’. כבר ראינו העונה לא פעם, שמכבי ת"א מספקת תצוגות ואז פתאום רושמת נפילה לא מוסברת.

שחקני מכבי ת"א חוגגים עם בלקמן (איציק בלניצקי)

ומה קורה בצד הירוק בכרמל? באמת שנגמרו לי המילים על מכבי חיפה. כישלון טוטאלי, המועדון הפך לבעל תדמית לוזרית עם שחקנים שלא מסוגלים לנצח משחק והייתי רוצה באמת לראות מה יהיה בשנה הבאה. עד עכשיו הצוות ההולנדי החדש לא תרם שום דבר ומאז שהגיעו מוחמד אלאך ופרד רוטן הקבוצה רק מדרדרת. גם אם לא הם אלו שבנו את הקבוצה, הייתי  רוצה לראות שיפור, אבל כרגע זה לא קורה, אפילו לא באחוז אחד. מכבי חיפה דועכת מדחי אל דחי והשאלה היא עד מתי?

אני מקווה מאוד בשביל המועדון הגדול הזה והקהל האדיר שלו, שהקבוצה לא תסתבך בתחתית וגרוע מכך תרד ליגה, כי זו תהיה אבדה וכתם גדול. מזל שיש את הפועל אשקלון  והפועל עכו.

אליסון דוס סנטוס, גל אלברמן ורועי קהת (עמית מצפה)