מכבי ת"א זכתה בתואר הראשון של העונה בזכות נחישות ואגרסיביות במרכז השדה. בלחץ שהופעל השחקנים המובילים של הפועל ב"ש נוטרלו, מאור מליקסון, דן איינבינדר, מיכאל אוחנה שהיה חלש וג'ון אוגו שלא היה במיטבו. הצהובים, למעשה בשיטת המשחק הזו, נטרלו את השחקנים של ברק בכר שאמורים להוביל את הקבוצה שלהם. זה לא היה גמר עם משחק כדורגל גדול. ברמה הוא היה בינוני מינוס, מה שניצח את המשחק היה הרצון והלחץ של החניכים של ג’ורדי קרויף שעשו זאת נכון.

הקבוצה מת”א זכתה בגביע בצדק, כאשר בתוך המשחק הייתה טיפה יותר טובה מהאלופה. היא הרוויחה את קיארטנסון שהיה טוב, אייל גולסה ודור פרץ לחצו כמו שצריך. לא מובן לי איך שחקן ברמתו של האיסלנדי לא פתח בהרכב של ג'ורדי קרויף. זה לא רק עניין השער היפה שכבש, יש לו תנועה נכונה על המגרש, חילק כמה כדורים טובים שלא נוצלו. ניק בלקמן הוא לא חלוץ תשע, הוא יכול לשחק רק בכנפיים.

קרויף חוגג עם אנשי הצוות של מכבי תל אביב (רדאד ג'בארה)

על ג'ורדי נמתחה ביקורת רבה העונה, אני דווקא מחסידיו. בשש השנים שלו במכבי ת"א הוא עשה עבודה מצוינת. זה לא נכון להגיד כי אם ירד לכר הדשא הוא לא מבין כדורגל כמאמן. אני חושב שהוא מאמן מצוין. נכון, מכבי מרבית העונה לא נראתה טוב, עם זאת גם כמנהל מקצועי וגם כמאמן הוא מבין טוב מאוד את המשחק. הוא היום הכין בצורה מעולה את הקבוצה שלו מבחינה טקטית וגם ידע להגיב נכון במהלך ההתמודדות. ידע לתת לשחקנים שלו את ההוראות הנכונות לנטרל את הכוח של ב"ש. הוא מאמן מצוין, גם אם הקבוצה שלו לא תיקח אליפות.

לב"ש זה היה משחק הכי חלש העונה. אף שחקן לא היה בולט במשחק הזה. נגד משחק לחץ אתה חייב את השחקנים עם הדריבל: מליקסון, אוחנה, איינבינדר, שהר, אבל הם לא היו במגרש בנתניה היום, ולא הטיבו לשחק. הקבוצה של קרויף הקשתה עליהם.

ברק בכר מאוכזב על רקע בן ביטון ודן איינבינדר (רדאד ג'בארה)

עוד נקודה בולטת בקבוצה של ברק בכר, כאשר טוני  וואקמה משחק זו ב"ש הרבה יותר טובה, וכאשר הוא חסר, זו קבוצה שונה לגמרי וזה עושה את ההבדל. הניגרי יכול לסיים משחק, יש לו כוח פריצה, יכולת אישית בלתי רגילה, וכן יש לו אגרסיביות לא אופיינית. לא יכול להיות מבחינת הקבוצה מהנגב ששחקן אחד עושה כזה הבדל עבורה.

סך הכל לסיכום, המשחק לא התעלה לרמה גבוהה. מעבר להרבה יוקרה בין המועדונים המובילים, זה לא יחדש שום דבר בליגה שלנו. יכול להיות שהזכייה בתואר הראשון של העונה תיתן ביטחון ותוציא לדרך חדשה את מכבי ת"א, אך  עדיין ההימור שלי, שבסוף העונה הפועל ב"ש תהיה האלופה.

שחקני מכבי תל אביב בסלפי זכיה בגביע (איציק בלניצקי)