אם אף אחד לא יתעורר במכבי חיפה, הקבוצה תמשיך להיראות כך. אם לא יבינו שהחלפת מאמן זה לא הפתרון שבעזרתו פתאום נראה את הקבוצה פורחת, הכל יישאר כמו שהוא. יענקל'ה, הקבוצה חייבת חריש עמוק מהשורש, ועד שלא תעשה אותו, שום דבר לא ישתנה.

במשך שנים במועדון לא הפנימו שמכבי חיפה היא כבר מזמן לא מכבי חיפה הגדולה. חיים במועדון על ההילה שמזמן נעלמה ומכאן כל הבעיות. משהו ביסודות לא טוב, עד שלא יהפכו מחלקה-מחלקה, לא יעזור כלום. הפלסטרים לאורך שנים לא עוזרים, במכבי חיפה מפחדים לטפל בבעיות האמיתיות. כמה אפשר לטאטא מתחת לשטיח? האנרגיות לא טובות, הקארמה לא טובה, חייבים לשנות אותה.

בטור הזה אני לא מתכוון לנתח את הקבוצה מבחינה מקצועית, כי כמה כבר אפשר לכתוב על כל הבעיות האלה? הרי מדובר בבעיות שורשיות ועמוקות.

לא יכול להיות שבמועדון גדול כמו מכבי חיפה אין מאמן. מנגד בבני יהודה יוסי אבוקסיס שורף את הקווים לאורך המשחק, צועק, מדבר, חי את המשחק. בצד הירוק אף אחד לא זז, לא מדבר, לא חי את המשחק. רוב מאס זה שוב פלסטר זמני ולא מובן. הייתי נותן לאיתי מרדכי לנהל את המשחק, הוא מכיר את השפה ואת השחקנים.

רוב מאס מאוכזב (עמית מצפה)

מכבי חיפה חלשה מאוד, שבלונית, אנמית, פשוט קבוצה עצובה. חסרת מוטיבציה, חסרת אנרגיות, חסרת יכולת. יש לקבוצה בעיה מנטלית לא פשוטה. כמעט ואף שחקן לא מתאים לסטנדרטים של קבוצת צמרת, של מועדון גדול כמו מכבי חיפה.

מי אחראי על הרכש של מכבי חיפה? מי עומד בראש מערך הסקאוטינג של הקבוצה? מי עקב אחרי קאיו? מי עקב אחרי היווני קלאוס? זה לא מובן ולא ברור.

השבוע שאלתי בתכנית הרדיו שלי את מנכ"ל המועדון, אסף בן דב, על השנה וחצי האחרונות שלו במועדון. הוא אמר לי בפירוש שהוא מסתכל רק לעתיד. אבל הוא שכח דבר אחד חשוב - מי שלא מתקן את טעויות העבר, לא יכול להסתכל על העתיד.

יעקב שחר מאוכזב (עמרי שטיין)

במשחק מול בני יהודה ציפיתי מהשחקנים לקחת אחריות, לקחת מנהיגות למען המועדון, הקהל, החולצה, ולא לברוח מאחריות. ציפיתי שיהיו גברים. במכבי חיפה צריכים להבין שחייבים לעצור ולעשות חריש עמוק, לתקן הרבה דברים והרבה טעויות, אחרת אי אפשר להסתכל לעתיד.

במקום להיות המבצר של מכבי חיפה, סמי עופר הפך להיות המגרש הכי קל בישראל מבחינת הקבוצות היריבות. רק יענקל'ה יכול לעזור ליענקל'ה, רק הוא יכול לעזור לעצמו. הוא חייב לקבל החלטות אמיצות ונכונות בלי פחד, זה בידיים שלו. במכבי חיפה צריכים להצהיר שהולכים לתהליך ארוך, ללא ציפיות, ולבנות הכל מאפס. צריכים להצהיר על כך, ולהוריד ציפיות ותקוות.