לאחרונה ראיתי שלט במשחק בין מנצ'סטר יונייטד להאדרספילד, כאשר אוהדי האדרספילד כתבו לאוהדי יונייטד: "לכם יש את המיליונים, לנו יש את התשוקה".

מועדון מכבי חיפה נמצא כרגע בפשיטת רגל כללית, קריסה טוטאלית של כל המערכת, וחוסר האונים על הפנים של יענקל'ה שחר ועוזי מור שישב לידו אומרים הכל. הם שמו כל-כך הרבה מיליונים, השקיעו את כל זמנם ומרצם בקבוצה, אבל שום דבר לא הולך להם בשנים האחרונות. והשנה הזאת, זה גרוע יותר מתמיד.

מאז ששחר הפסיק להאמין במחלקת הנוער שלו, המועדון מתרסק. מאז שנתנו סכומים של מאות אלפי יורו כל שנה לשחקנים הזויים וזרים שמקומם לא בכדורגל, המועדון מתרסק. מאז שאנשי מקצוע מגיעים ומתחלפים כמו גרביים, המועדון מתרסק.

אופיר מזרחי וגילי ורמוט מאוכזבים (עמית מצפה)

אבל מה הפלא? בא ילד שעוד לא קרע זוג נעליים בשם עמית זנטי, באמת, אני לא רוצה להפיל את התיק עליו, אבל זה מכעיס אותי. זה מראה מה הדרך האמיתית והמוטעית בה מכבי חיפה הולכת. הילד הזה אמר ליענקל'ה ‘תן לי מיליון שקל מענק חתימה ועוד משכורת גבוהה, אם לא אני הולך’.

ייאמר לזכותו, שחר מחנך במשך חצי שנה, לא נותן את החולצה של הקבוצה לבחור הצעיר, והיום אחרי שהילד לא נכנע ולא חותם על חוזה, אני רואה אותו עולה לשחק בסמי עופר ומקבל את החולצה הירוקה הקדושה לאוהדים עם המסורת האדירה, ההישגים הנהדרים בעשרים שנה, ההילה והקהל הגדול. הכל נכנע לילד בן 20, שעשה לו בית ספר לכדורגל כמו שאומרים. זה מראה על הדרך של המועדון, על החינוך והשקפת העולם של המועדון.

שחקני חיפה מאוכזבים. מאחור - זנטי, שעושה בית ספר למועדון (עמית מצפה)

ילד בן 20 עושה בית ספר לכדורגל למועדון עם כל ההילה. איך יענקל'ה נותן לזה לקרות, רק אלוהים יודע. איך מכבי חיפה, שכל הזמן טוענת שהחינוך לפני הכול, למעשה מחנכת ומגדלת לתאוות בצע כזו? הרי לא שיחקת 20 דקות, לא הבקעת, לא בישלת. מאיפה החוצפה? ועוד היום, בזמן הכי קשה, נותנים לו את החולצה ואומרים ‘בוא תציל אותנו’. מצטער, כך לא מנהלים קבוצת כדורגל, מועדון כל כך גדול. במכבי חיפה אומרים לשחקנים ‘האדם לפני השחקן’. כיום, זה הפך להיות רק בדיבורים.

בהפועל עכו משחק שחקן שאני לא רוצה להגיד את שמו, הוא מרוויח 5,000 שקל לחודש, והוא רץ היום 12 ק"מ כמו מטורף למעלה ולמטה כל הזמן והיה לטעמי הכי טוב על המגרש. לפני חצי שנה ראיתי אותו עובד בתור פועל בניין, מרים אסבסטים ומרצפות ובצהריים הולך לאימון. הוא שיחק עם תשוקה מטורפת והתרגשתי מאוד. מכבי חיפה איבדה את התשוקה, את הרגש ואת כל מה שנקרא מועדון מכבי חיפה. מכל זה נשאר רק השם, והאוהדים גם הם מאבדים את האמונה.

גל אלברמן ושלומי אזולאי מאוכזבים. מכל המועדון נשאר רק השם (עמית מצפה)

אני לא יודע מה הולכים לעשות במכבי חיפה, דבר אחד אני יכול להגיד במפורש - ככה זה לא יכול להמשך. הקבוצה חייבת אוטוריטה על הקווים, מאמן שהשחקנים יפחדו וירעדו ממנו כאשר הם עולים לכר הדשא. ל-90% מהשחקנים שיש כיום בקבוצה כלל לא מגיע ללבוש את החולצה הירוקה, וה-10% הנותרים, גם הם שחקנים שיכולים להיות לכל היותר מחליפים.

מכבי חיפה הולכת לאבדון. אם הם ימשיכו בצורה כזו ולא יעצרו את הסחף, הקבוצה יכולה לרדת ליגה. היא לא רגילה למאבקי התחתית.