ז’לגיריס נגד מכבי תל אביב זה תמיד קרב עם הרבה נוסטלגיה. לעניין הזה נוספה העובדה ששאראס עומד על הקווים כמאמן הקבוצה הליטאית וכל אירועי המשחק הראשון שרק חיממו את האווירה.

לשתי הקבצות היה זמן ארוך יותר להתכונן למשחק ובעונה הזו, כאשר יש לך רק שני משחקים בשבוע, זה נחשב הרבה זמן. ניכר במגרש ששני המאמנים הכירו מצוין את היריבה, אבל בסופו של דבר הרבה היה תלוי בביצועים ובשמירה על תכנית המשחק.

מעבר לעובדה שהיה משחק ברמת יורוליג טובה, בשורה התחתונה מכבי ספגה שוב 99 נקודות ופיגרה מתחילת המשחק ועד סופו, רדפה אחרי היריבה, וכך קשה להגיע למשחק שווה כוחות ברבע האחרון.

נבן ספאחיה (עמרי שטיין)

הליטאים, במה שהיה ידוע מראש, קולעים נהדר מהשלוש ובזה גברו על מכבי ת”א ללא תנאי. כאשר חוטפים כל כך הרבה שלשות, אז צריך לשנות משהו. הצהובים מנגד היו ביום קליעה חלש משלוש ורק לקראת הסוף, כשהמשחק היה די גמור, נוריס קול ודשון תומאס קלעו שתי שלשות.

מכבי ת”א הפקידה את הלחץ על קווין פאנגוס בידי דיאנדרה קיין, אבל זה לא פתר את הבעיה הכללית במשחק ההגנה הקבוצתי. ההתקפה העומדת של ז’לגיריס מצאה שוב ושוב מצבי קליעה טובים יותר, כאשר נוצר יתרון פיזי בעמדה כזו או אחרת, או מול החיתוכים ותפיסת המקום הטובה של ינקונאס בצבע.

בנו אודריך מול פייר ג'קסון (EUROLEAGUE) (מערכת ONE)

הליטאים סגרו נהדר את פייר ג’קסון ואת תומאס, כשגם ארטיום פרחובסקי ואלכס טיוס, נסגרו לא רע, בעיקר הפיק אנד רול. כך, התבטלה העדיפות של מכבי בכדורים חוזרים, שזו נקודת התורפה של ז’לגיריס וחלק ניכר מהכוח ההתקפי של מכבי. הליטאים נתנו לשחקנים אחרים בצהוב לנהל ולקבל החלטות התקפיות, כמו קיין ופרחובסקי, וזה עבד לטובתם. ספאחיה המשיך עם הרוטציה הקצרה, אבל זה לא עזר הפעם לעומת הניצחונות על הכוכב האדום ומילאנו, שהיו נחותות הגנתית לעומת הליטאים היום.

שאראס עושה עבודה טובה וצומח כמאמן, ולטירוף שלו על הקווים יש השפעה על הקבוצה, אבל לא בכל מקום הוא יוכל לצעוק ולפעמים להשפיל שחקנים על כל פעולה שהסתיימה לא טוב. סיפור השופטים ושאראס הוא בכלל בעייתי. הוא מלך העבירות הטכניות והמריבות עם השופטים והוזהר מספר פעמים על ידי השופטים והיורוליג. הוא חייב לשנות את דרכו בנושא, כי זה יהיה בעוכריו. בשורה התחתונה, תכנית המשחק שלו הייתה יותר טובה ועבדה טוב יותר מאשר זו של ספאחיה. השחקנים שלו ביצעו את ההוראות יותר טוב .

שרונאס יאסיקביצ'יוס (איציק בלניצקי)

מכבי צריכה לחשוב איך משחקים נגד הקבוצות האגרסיביות במשחקי החוץ, כי שם ייקבע המיקום שלה בסופו של דבר: נגד אנדולו, ולנסיה, מלאגה ובאסקוניה. עוד קודם, צריכים הצהובים לחשוב איך לנצח את ברצלונה בבית, מולה אסור להם למעוד.