נבחרת ישראל ניצחה היום (שישי) את בריטניה ובהיסטוריה נרשם עוד ניצחון חשוב שיעזור לנבחרת בכחול-לבן להתקרב לטורניר המונדובאסקט היוקרתי. בגלל סיבות לא ברורות וחשבונות בלתי פתורים בין פיב”א ליורוליג, המשחקים נערכים בימי היורוליג וליגת ה-NBA, כך שהרבה שחקנים חשובים מהמפעל האירופי ומהליגה הטובה בעולם לא נכללו בסגל הנבחרות המקומיות, דבר שבהחלט פוגע באיכות.

כאשר מונה עודד קטש למאמן נבחרת ישראל כולם דיברו על הצערה של הנבחרת, תחת רושם הכישלון בבית המוקדם באליפות אירופה, אך קטש הרגיש והבין שצריכים תוצאות מידיות והצעירים קצת נדחקו הצידה, והם יצטרכו לחכות בסבלנות להזדמנות שלהם. במשחק הנוכחי, אבי בן שימול, גיא פניני ורביב לימונד היו השחקנים המובילים ביחד עם ריצ’ארד האוול והוכיחו בנוסף ליכולת טובה, כי אין תחליף לניסיון.

אבי בן שימול ורביב לימונד (נעם מורנו)

נבחרת ישראל פגשה אמנם יריבה אתלטית, אבל עם אינטליגנציית כדורסל נמוכה וסקאוטינג גרוע. הבריטים לא הכירו את בן שימול ופניני, שהביאו את הנבחרת מפיגור של 10 הפרש לריצת 2:15 גדולה ולמהפך שהביא את הניצחון המיוחל. על הניצחון העיבה פציעתו של תומר גינת בכתף. פציעה שכזו יכולה לפגוע בבחור, בנבחרת והפועל תל אביב, אך התקווה היא שפציעתו לא חמורה והוא יחזור במהרה לפרקט.

באופן טבעי, כשנבחרת משחקת עם הכנה קצרה והמאמן זורק למגרש 11 שחקנים ברבע הראשון, זה נראה קצת מדאיג, אך ההרכב ברבע השלישי היה נהדר והוכיח את עצמו. התשוקה של פניני, שנמצא בשיא הפריחה שלו, בפרט, ושל הוותיקים בכלל, כאשר לידו בן שימול ולימונד, הביאה לניצול הרכב לא טוב של הבריטים ולמהפך בתוצאה.

קיירון אצ'רה מול ריצ'ארד האוול (נעם מורנו)

אז תהליך ההצערה יחכה ויישאר רק בתאוריה והצעירים יצטרכו לעבוד עוד הרבה כדי שהנבחרת תוכל לוותר על שחקנים ותיקים. המטרה הבאה – המשחק מול אסטוניה, שהובסה בארץ בסיבוב הקודם, אך בביתה זו נבחרת מסוכנת. הנבחרת בכחול-לבן צריכה לבוא מוכנה ובעזרת הוותיקים שיביאו עמם את הניסיון הדרוש, להשיג את הניצחון בדרך לשלב הבא. אמנם לא נפתרו כל בעיות הכדורסל הישראלי, אבל תמיד טוב להיות בצד המנצח.