התפרקו מנשקם: 0:7 אדיר לפורטוגל מול צ. קוריאהמונדיאל: מאירלש, סימאו, אלמיידה, טיאגו (צמד), ליידסון ורונאלדו ריסקו את היריבה האסיאתית ללא תנאי. תיקו במשחק הבא יעלה אותם לשמינית הגמר
הפורטוגלים לא מאמינים כמה זה קל (רויטרס)
מערכת ONE
21/06/2010 14:30


תענוג. אין מילה אחרת לתארת את המשחק, ובעיקר את המחצית השניה של פורטוגל במשחק היום (שני) מול צפון קוריאה. הפורטוגלים באו למשחק עם הגב אל הקיר אחרי שלא ניצחו במשחק הראשון את חוף השנהב וידעו שבלי ניצחון אין להם מה לחשוב על שמינית הגמר. אז הם לא ניצחו את צפון קוריאה. הם פשוט ריסקו אותם. טחנו אותם דק דק וסגרו 0:7 ענקי.

אין ספק שמדובר במשחק הכי גדול שנראה בטורניר בדרום אפריקה ובטח יתחרה על המשחק הטוב ביותר בהיסטורית המונדיאלים מאז ומעולם.

פורטוגל היתה טובה יותר מהרגע הראשון אבל לא הצליחה לממש את היתרון שלה במרכז השדה לשערים. רק בדקה ה-29 היה זה מאירלש שפרץ את את ההגנה הצפון קוריאנית. עד המחצית לא הצליחו הבחורים של קירוש לכבוש וירדו למנוחה קצרה.

החלק השני של המשחק כבר היה אחר לגמרי. הפורטוגלים יצאו לבליץ בדקה ה-53 ושבע דקות מאוחר יותר כבר היו ביתרון של 0:4. סימאו התחיל בדקה ה-53, אלמיידה כבש את השלישי כעבור שלוש דקות וטיאגו השלים רביעייה בדקה ה-60.

הפורטוגלים יצאו ל"מנוחת כיבושים" עד הדקה ה-81 ויצאו לבליץ שני. ליידסון כבש את חמישי, רונאלדו היה עם השישי בדקה ה-87 ואחרי דקה השלים טיאגו צמד פרטי ו-0:7 ענק.

השער של רונאלדו לא היה עוד שער משמח עבור הפורטוגלים. הקשר של ריאל מדריד לא הבקיע במדי הנבחרת שנה וארבעה חודשים ושידר מתחילת המונדיאל כי הוא לא מתרגש מזה ואין לו ספק שהשער יגיע. אחרי 87 דקות מול צפון קוריאה, גם התיק הזה ירד ממנו.

אוהדת נבחרת פורטוגל דוחפת את הנבחרת שלה קדימה (GettyImages)
אוהדת נבחרת פורטוגל דוחפת את הנבחרת שלה קדימה (GettyImages)

פורטוגל צריכה עכשיו נקודה מול ברזיל כדי ששתי הנבחרות יעלו לשמינית הגמר. חוף השנהב תקווה שהברזילאים ינצחו, ועדיף בהפרש גבוה וינסו לעשות את העבודה מול צפון קוריאה המפורקת.

מחצית ראשונה
המשחק הגורלי עבור פורטוגל יצא לדרך באצטדיון גרין פוינט בקייפטאון. תחת גשם שירד מדקות הפתיחה ניסו הפורטוגלים לכבוש שער מהיר. רונאלדו וחבריו השתלטו מהר על מרכז השדה וקראבליו היה קרוב לכבוש כבר בדקה ה-4 אבל הבעיטה האחרונה הלכה גבוה מעל השער. שתי דקות מאוחר יותר שוב הגיע קראבליו לעמדה טובה אחרי שנגח כדור קרן שהוגבה לעברו לקורה והחוצה.

קראבליו מנסה את כוחו בבעיטה מרחוק (רויטרס)
קראבליו מנסה את כוחו בבעיטה מרחוק (רויטרס)

בדקה ה-19 היו קרובים הצפון קוריאנים להפתיע את הפורטוגלים במתפרצת וכמעט הצליחו למצוא את השער המפתיע, אבל הצלה של אדוארדו קראבליו הצילה את רונאלדו וחבריו ממצב מביך.

הפורטוגלים ניסו שלמור על משחק מסודר במרכז השדה, אבל בפעמים שהצפון קוריאנים יצאו קדימה, הם חשפו הגנה מבולבלת של פורטוגל, ולא פעם הגיעו למצבים שהיו יכולים להביך את הפורטוגלים.

דקה 29 - 0:1 לפורטוגל - התקפה מסודרת וטובה של הפורטוגלים הסתיימה בבעיטה חדה מתוך הרחבה של מאירלש, לשוער הצפון קוריאני לא היה מענה לחדות של הבעיטה. טיאגו רשום על הבישול.

מאירלש כובש את השער שלו מול צפון קוריאה (רויטרס)
מאירלש כובש את השער שלו מול צפון קוריאה (רויטרס)

השער הזה בהחלט שיחרר את הפורטוגלים והוציא אותם מהלחץ בו היו נתונים. רונאלדו אמנם לא היה מהשחקנים הבולטים במחצית הראשונה, אבל השליטה של החברים שלו במשחק היתה ברורה.

למעשה אפשר לומר שגם הצפון קוריאנים כבר לא נראו אותו הדבר אחרי השער שספגו. אם לפניו הם היו קרובים לכבוש והפתיעו בהתקפות מתפרצות, אז אחרי השער הם פשוט נעלמו לגמרי.

רונאלדו לא מתרגש מהנוכחות של אין גוק (רויטרס)
רונאלדו לא מתרגש מהנוכחות של אין גוק (רויטרס)

מאירלש ורונאלדו הגיעו להזדמנויות אבל לא הצליחו למצוא את הרשת ועד סיום המחצית הראשונה לא כבשו עוד.

מחצית שניה
עם פתיחת החלק השני של המשחק לא ערכו שתי הקבוצות חילופים ועלו עם אותם 22 שחקנים שפתחו את המשחק. רונאלדו רצה לכבוש בדקה ה-47 אבל הרגל שלו עדיין לא התאפסה והוא שלח את הכדור גבוה מעל השער.

דקה 53 - 0:2 לפורטוגל - הבליץ הפורטוגלי התחיל, ובתוך 7 דקות התפרקו הצפון קוריאנים מנשקם. סימאו קיבל כדור בתוך הרחבה ומצא את עצמו לבד בתוך הרחבה. לסימאו לא נותר אלא לכבוש את אחד השערים הקלים שלו בקריירה.

סימאו חוגג  (רויטרס)
סימאו חוגג את השער השני של פורטוגל (רויטרס)

דקה 56 - 0:3 לפורטוגל - קונטראו פרץ באגף שמאל והרים כדור מדויק לתוך הרחבה, שם חיכה אלמיידה שנגח היישר לרשת של רי מיונג-גוק שלא יכול היה לעשות דבר מול הנגיחה הזו.

אלמיידה חוגג את השער השלישי של פורטוגל (רויטרס)
אלמיידה חוגג את השער השלישי של פורטוגל (רויטרס)

דקה 60 - 0:4 לפורטוגל - הפעם רונאלדו על תקן המבשל כשהעביר מסירת רוחב מדויקת לעברו של טיאגו שעמד על קו 16 המטרים. טיאגו הרים את הרגל וכבש את הרביעי כדי למוטט את היריבה המסכנה.

טיאגו קורא לחברים שלו להגיע ולחגוג איתו (רויטרס)
טיאגו קורא לחברים שלו להגיע ולחגוג איתו (רויטרס)

דקה 81 - 0:5 לפורטוגל - קיאונג רון נכשל בהרחקת כדור פשוטה וליידסון המחליף לא האמין איזה מתנה נפלה לרגליו. בלי לחשוב הרבה הוא הרים את הרגל וירה את החמישי של פורטוגל.

ליידסון מאושר מכיבוש החמישי (רויטרס)
ליידסון מאושר מכיבוש החמישי (רויטרס)

דקה 87 - 0:6 לפורטוגל - שנה וארבעה חודשים חיכו בפורטוגל לשער של כריסטיאנו רונאלדו והוא הגיע. קשר ריאל מדריד קיבל כדור, הצליח לעבור את השוער ובעט לרשת החשופה.

רונאלדו מקבל את הברכות. שנה וארבעה חודשים הוא חיכה לזה (רויטרס)
רונאלדו מקבל את הברכות. שנה וארבעה חודשים הוא חיכה לזה (רויטרס)

דקה 88 - 0:7 לפורטוגל - שוב בליץ של 7 דקות מסתיים עם שלושה שערים. ארי שכבש התפנה רונאלדו לרשום בישול שני במשחק, הרים כדור לתוך הרחבה שם היה טיאגו שנגח לפינה הרחוקה והשלים צמד פרטי בניצחון ענק.

טיאגו משחים את הפירוק הצפון קוריאני (רויטרס)
טיאגו משחים את הפירוק הצפון קוריאני (רויטרס)

פורטוגל: אדוארדו קרבאליו, פאולו פאריירה, מיגל ולוסו, ריקארדו קרבאליו, ברונו אלבס, פאביו אלכסנדר קונטראו, פדרו דה סילבה מנדס, סימאו סברוסה, ראול מיירלס, טיאגו וכריסטיאנו רונאלדו.

צפון קוריאה: רי מיונג-גוק, צ'ה ג'ונג היוק, רי ג'ון-איל, פאק צ'ול-ג'ין, פאק נאם-צ'ול, רי קוואנג-צ'ון, ג'י יון-נאם, מון אין-גוק, אהן יונג-האק, הונג יונג-ג'ו, ג'ונג טאי-סה.

רוצים לזכות בחבילה למשחק באירופה כולל טיסה, אירוח בבית מלון וכרטיס כניסה למשחק? כנסו לחידון של לופטהאנזה, ענו על השאלות ואולי החבילה תהיה שלכם!

ותקבל את כל החדשות החמות לפייסבוק שלך
RSS RSS  Facebook Twitter טוויטר  הדפס  הוסף תגובה 

... תגובות בטעינה ...