חדשות אחרונות
יום הנבחרות סיכום אליפות ספידו ישראל לחורף 2016 דייויד מארש:החזון שלי הוא לראות את הדגל הישראלי מתנוסס באליפות העולם ובאולימפיאדה. אליפות ספידו ישראל - חורף 2016 - LIVE RESULTS ISRAELI SPEEDO WINTER CHAMPS גמבורג מקום 16 באליפות העולם משחה המילניום ספידו הבינלאומי 2016 - תוצאות מרוכזות שיא גילאים חדש לשרון שטיינמן ולאה פולונסקי בהצגת הבוקר הראשונה משחה המילניום ספידו הבינלאומי 2016 ליאוניד קאופמן ימונה לאחראי על פיתוח השחייה באגודות נבחרת ישראל באיטליה
כתבות וידאו
תומר פרנקל זכה בזהב באליפות אירופה בשחיה טומרקין: "מגיעים לבמה המרכזית" אעשה הכל השנה להגיע לריו" השחיינים במגלשה מהארוכות בעולם דרך מתוחכמת לשבור שיא עולם בשחיה ברנע: אפשר לצפות לתוצאות יפות מהפכת השחייה שכבשה את ישראל גיא ברנע: חוויה מדהימה צבי: רוצים מתחם ברמה בין-לאומית זינגר: הספורטאים הצעירים מרגשים
גלריות תמונות
נחיתת המשלחת האולימפית הצעירה מסעת פרישה גל נבו אליפות ישראל בשחייה אליפות שחייה אליפות אירופה בשחייה לנוער השקת בגדי הים של ספידו גביע האיגוד לשחייה 2017 מסע״ת גל נבו אנטוני ארווין במכון וינגייט נבחרת השחייה ממריאה לריו
קלע זר בן 66 ייצא לייצג את ישראל בגביע עולם
פול לאקיה, שייצג את גיאורגיה וקיבל ת.ז בזכות אשתו, יטוס לגביע העולם בקוריאה. בהנהלת ההתאחדות מתנגדים, היו”ר: “ספורט שאינו לצעירים בלבד"
ירי בצלחות חרס (רויטרס)
מאת אסי ממן
11/04/2018 17:26


דבר כזה לא קורה בכל יום. התאחדות הקליעה הישראלית צירפה לשורותיה קלע זר בן 66, במטרה שייצא לייצג את ישראל בתחרויות שונות בעולם - מהלך שעורר התנגדויות בתוך הנהלת ההתאחדות. מדובר בפול לאקיה, קלע צלחות חרס שחי בשנים האחרונות ברוסיה ובעברו ייצג את גיאורגיה.

לאחרונה, פנה לאקיה להתאחדות וביקש לייצג את ישראל לאחר שאשתו היהודייה הכריזה כי היא רוצה לעשות עלייה. אחרי שהגיעו לארץ, שניהם קיבלו תעודות זהות ממשרד הפנים באופן מזורז וההתאחדות רשמה את פול לגביע העולם בקוריאה, התחרות הראשונה שאליה הוא ייצא בעוד כשבוע בתור קלע ישראלי.

בעקבות צירופו של הקלע, בהנהלת ההתאחדות היו מי שהתנגדו לכך שהוא ייסע לייצג את ישראל, אלא שלאקיה הבהיר כי הוא מוכן לנסוע לתחרויות על חשבונו. הנושא עלה לדיון בישיבת ההנהלה האחרונה, שם טענו כמה מחברי ההנהלה כי הדבר לא מקובל, הרי שמבחינה ערכית ההתאחדות היא זו שאמורה לממן את יציאת נציגיה - אך לאקיה כבר שילם על כרטיסי הטיסה והמלון, ולכן הוא יטוס הפעם על חשבונו ובהנהלה ידונו בכך מחדש בישיבה הבאה.

כרטיס הקלע של פול לאקיה (מערכת ONE)כרטיס הקלע של פול לאקיה (מערכת ONE)

גורם בהתאחדות הקליעה הופתע מצירופו של לאקיה ואמר: "מוזר שמצרפים מישהו בגיל הזה", אך יו"ר התאחדות הקליעה, איציק יונסי, הבהיר מנגד: "ספורט הקליעה אינו לצעירים בלבד. קליעה זה ספורט שמאופיין בהגעה להישגים גם בגיל מאוחר, להבדיל מאתלטיקה, שחייה או מקצועות גופניים אחרים. אפשר להגיע למדליות אולימפיות גם בגילאים מבוגרים ולראייה במהלך ההיסטוריה היה קלע שבדי בן 60 שזכה במדליה האולימפית. גם אם יהיה מישהו בן 100 שיכול לירות טוב, נצטרף אותו להתאחדות".

מעבר לחילוקי הדעות באשר לצירופו של לאקיה, קיימות לא מעט מחלוקות בהנהלת התאחדות הקליעה, שעשויה אפילו להתחלף בקרוב. מתחת לפני השטח קיימים מתחים רבים בין חברי ההנהלה.

 Facebook   הדפס   הוסף תגובה 
  לוח אירועים יוני 2019  
א ב ג ד ה ו ש
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30