מרגש: מדלית ארד לקלעית יוליה צ'רנוי בפולין
הישראלית זכתה בתחרות הבינלאומית הראשונה שלה בענף הקליעה, שנערכה בערב יום השואה על אדמת פולין: "כשקראו בשמי לא ממש קלטתי, אני בהתרגשות גדולה"
גיא סטריק ויוליה צ'רנוי (הועד הפראלימפי)
מאת מערכת ONE
12/04/2018 08:02


יוליה צ'רנוי מבית הלוחם תל אביב זכתה אתמול (רביעי), ערב יום השואה, במדליית ארד באליפות הפתוחה של פולין בקליעה. מאמנה הוא גיא סטריק, אלוף אולימפי בעצמו, ומאמנו של דורון שזירי המדליסט הפראלימפי.

בתחרות הבינלאומית הראשונה שלה בענף הקליעה, שנערכה אתמול בפולין, צ'רנוי התרגשה מאוד במוקדמות, קבעה תוצאה חלשה יחסית עבורה, 625.4 נקודות בירי 60 כדור ברובה אוויר במצב שכיבה 60, והצליחה להתברג כשמינית ואחרונה בגמר. בגמר גילתה ריכוז וביטחון וסיימה שלישית בתוצאה 229.2 נקודות, עשירית נקודה אחרי השנייה, ובכך קבעה את הקריטריון לאליפות העולם שתיערך בעוד שבועיים בדרום קוריאה.

לאחר התחרות אמרה צ'רנוי בהתרגשות: “לעובדה שהתחרות נערכה בערב יום השואה על אדמת פולין יש משמעות גדולה עבורי. הרגשתי שאני מוכיחה שאנחנו פה, שאנחנו חיים, ושום דבר לא ישבור אותנו. מעבר לכך, האווירה בתחרות מאוד חיובית, הארגון מצוין, הכל מכבד והעיר נגישה מאוד. המדליה הייתה הפתעה עבורי, ברגע הראשון כשקראו בשמי לא ממש קלטתי. אני בהתרגשות גדולה”.

צ'רנוי תהיה היחידה שתייצג את ישראל באליפות העולם, מאחר והקלע דורון שזירי, נאלץ לעבור ניתוח נוסף לשיקום מפרק הירך בעקבות תאונה שעבר לפני שנה.

צ'רנוי, בת ה-36, שנולדה עם נכות קלה, עסקה קודם בפראטריאתלון וזכתה בשנת 2012 באליפות אירופה. לאחר מכן פנתה לחתירה בסירה זוגית והשתתפה במשחקים בריו. לאחר אולימפיאדת ריו החליטה מסיבות אישיות ומקצועיות שאינה רוצה להמשיך בענף החתירה, חיפשה ענף הישגי אחר ובקשה להתנסות בענף הקליעה בבית הלוחם תל אביב.

כבר באימון הראשון קלט המאמן גיא סטריק את הפוטנציאל הגדול שיש לה בענף, וכי היא ניחנה ביכולות מדהימות של ריכוז, מוטיבציה וכישרון נדיר בקליעה, והתוצאות לא איחרו לבוא. תוך שנה בלבד השיגה תוצאות מרשימות באימונים ובתחרויות בארץ, המהוות אינדיקציה לרמה בינלאומית גבוהה.

 Facebook   הדפס   הוסף תגובה