תוכנית 'פרחי הספורט' כשלה, הרפורמה בדרך
הפרויקט צפוי להתחיל מחדש ב-2019 במתכונת שונה: “לא הייתה הצלחה מסחררת”. התוכנית תיתן דגש על איכות המאמנים. בכדורגל טוענים: “לא שילמו לנו"
אירוע פרחי ספורט (רדאד ג'בארה)
מאת אסי ממן
13/11/2018 19:24


כחמש שנים מאז שיצאה לדרך, תוכנית פרויקט "פרחי הספורט" כשלה והגיעה לסיומה, אך החל מהשנה הבאה הפרויקט עשוי להתחיל מחדש במתכונת שונה לחמש שנים נוספות. ל-ONE נודע כי משרד התרבות והספורט הציג למשרד האוצר את הרפורמה שהוא מתכנן לבצע בתוכנית והיא תובא לאישורים אחרונים בקרוב.

פרויקט "פרחי הספורט" הוקם לפני כחמש שנים, במטרה לעודד יותר ילדים ובני נוער להשתתף בפעילות ספורטיבית מקצוענית ולהגדיל את בסיס הפירמידה של הספורטאים הפעילים בארץ. כחלק מהרעיון של התוכנית הלאומית, המדינה מימנה את רוב הפעילות של הילדים שהשתתפו בה.

יום השקת פרויקט פרחי הספורט. למצלומים אין קשר לידיעה (נעם מורנו)יום השקת פרויקט פרחי הספורט. למצלומים אין קשר לידיעה (נעם מורנו)

כזכור, לפני כארבעה חודשים פורסם ב-ONE כי עתידו של הפרויקט נמצא בספק בשל אי הזרמת כספים סדירה, בעיקר לקבוצות הכדורגל, וכעת מתברר כי במשרד התרבות והספורט החליטו לעצור אותה בתום חמש השנים הראשונות שלה ולחשב מסלול מחדש.

יש לציין כי גם עכשיו ראשי מחלקות הנוער שהשתתפו בתוכנית מתחום הכדורגל טוענים כי המדינה עדיין לא העבירה לידיהם תקציבים שהם היו אמורים לקבל, אך במשרד הספורט הבהירו מנגד כי מי שעמד בתנאים יקבל את הכסף החסר מהתקציבים שיאושרו בקרוב. “מוזר מאוד שלא שילמו לנו עד עכשיו”, אמר אחד ממנהלי הקבוצות בענף. “עמדתי בתנאים, גידלתי שחקנים שנכנסו לשחק בליגות - ויש לי בור של 100 אלף שקל”.

שרת הספורט מירי רגב. הובטח לקבוצות שיקבלו תשלום (נעם מורנו)שרת הספורט מירי רגב. הובטח לקבוצות שיקבלו תשלום (נעם מורנו)

מלבד הבעיות התקציביות, אחת מהטענות המרכזיות הייתה שתוכנית פרחי הספורט גייסה המון ילדים, אך היא לא הייתה בפיקוח נכון ולא שמה דגש על איכות האימונים אלא רק על כמות המתאמנים. גורמים בכירים בספורט הישראלי טוענים כי "התוכנית במתכונתה הראשונית לא הייתה הצלחה מסחררת". בעקבות זאת, במשרד התרבות והספורט עשו הפקת לקחים והחליטו כי יש לבצע בה שינויים. הרפורמה בפרחי הספורט הוצגה בפני האוצר כאמור וזה צריך לאשר אותה.

לפי ההערכות, התוכנית במתכונתה החדשה תתחיל לפעול החל מהרבעון השני של שנת 2019. את המהלך מוביל מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי והוא שם דגש עיקרי על איכות המאמנים ועל איכות ההדרכה שיקבלו הילדים ולאו דווקא על כמויות הילדים, זאת במטרה לחזק את מעמד המאמן ולפתח דור של ספורטאים טוב יותר לעתיד.

 Facebook   הדפס   הוסף תגובה