אחרי שסאגת אלי גוטמן הסתיימה בהודעת הפרישה שלו, במכבי חיפה עוסקים רק בדבר אחד והוא להשיג שלוש נקודות נוספות ב-16:00 מול עירוני קריית שמונה. בפעם הראשונה אחרי תקופה ארוכה, הקבוצה מחיפה יכולה לחבר שני ניצחונות רצופים.

הניצחון על בני סכנין שיחרר לא מעט אוויר במועדון הירוק והנשיא יעקב שחר החליט להפקיד בידיו של איתי מרדכי את המושכות, מתוך תקווה שזה יוכל לקחת את ההזדמנות בשתי ידיים ולהוכיח שיש ביכולתו להוביל את הקבוצה כמאמן מוביל. ניצחון מול ק"ש, שמגיעה עם צרות משלה, יחזק מאוד את מעמדו של מרדכי, שאם ימשיך לבד כמאמן יצטרך להחליט אם יש ברצונו לצרף איש מקצוע נוסף. לדעת כולם, ההודעה של גוטמן אמנם נפלה כרעם ביום בהיר, אבל עכשיו השאלה אם יש צורך להציב ליד מרדכי אישיות מקצועית בכירה שתעבוד ותתווה דרך, או שיש לתת לצוות הקיים להמשיך ולעבוד.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טורניר כדורגל לזכרו של דודי הללי

מאמן השוערים גיורא אנטמן ישמש בשלב זה כעוזרו של מרדכי. בכל מה שנוגע לכדורגל, הרי שבמכבי חיפה לא מתכוונים לבצע שינויים גדולים בדרך ובשיטת המשחק שאפיינה את הקבוצה מול סכנין. "עכשיו זה לא הזמן לחפש כדורגל יפה, אנחנו צריכים נקודות. הקהל יסלח לנו בשלב הזה אם נשחק הגנתי יותר. אין סיבה לא לעמוד טוב מאחור ולדאוג שלא נספוג", אמרו בקבוצה.

ניקטיה רוקאביציה סובל ממתיחה בשריר הירך האחורי ולא נכלל בסגל. באסיפת הקבוצה אמר איתי מרדכי לשחקנים: "אנחנו צריכים לקחת את הדברים הטובים מהמשחק מול סכנין ולשפר אותם עוד יותר. מה שחשוב עכשיו זה רק המשחק מול ק"ש. אני רוצה לראות את אותה רמת מחויביות שהייתה מול סכנין. כל הפוקוס על ק"ש".

ניקיטה רוקאביצה (עמרי שטיין)ניקיטה רוקאביצה (עמרי שטיין)

אליסון דוס סנטוס ועאיד חבשי ימשיכו לשחק כבלמים במרכז ההגנה, כאשר סאן מנחם יידרש לשחק באחריות גדולה יותר באגף מול האקסית, ג'ורג' מנדז'ק חזר להרכב. אגב, השחקנים קיבלו כבר מסרים שחלילה במקרה של הפסד כזה או אחר, אין טעם להגיע להודות לקהל ובכך ימנעו מחזות לפיהם השחקנים יספגו קריאות בוז. מול סכנין השחקנים כבר הפנימו את המצב ולמרות הניצחון העדיפו לעמוד במרכז המגרש ולקבל הפעם מחיאות כפיים מהקהל.

ג'ורג' מנדז'ק (עמרי שטיין)ג'ורג' מנדז'ק (עמרי שטיין)

בחיפה מרוצים מאוד מיכולתו של מוחמד עוואד, שהפך לשחקן מפתח מוביל. במועדון בודקים את האפשרות להחזיר בינואר את שחקנה המושאל של הקבוצה, מוחמד אבו פאני, כל זאת במקרה שגל אלברמן יתקשה להתגבר על הפציעה שלו. עד למשחק מול מכבי תל אביב, ינסו בחיפה לקדם את נושא הרכש. 

הרכב מכבי חיפה: גיא חיימוב, ארנסט מאבוקה, אליסון דוס סנטוס, עאיד חבשי, סאן מנחם, ג’ורג’ מנדז’ק, שלומי אזולאי, נטע לביא, אופיר מזרחי, רועי קהת ומוחמד עוואד.

"כל אחד חייב לתת 200 אחוז", שרצקי יפנה למכבי ת”א בנוגע לצעירים

בעירוני קריית שמונה מקווים לעצור את רצף שלושת ההפסדים ולשוב למסלול הנכון. סילבס יאלץ שוב להסתדר עם סגל דליל במיוחד כאשר במועדון מקווים כי בימים הקרובים יתחילו לשוב הפצועים - לוי גרסיה ויואל אבוחצירה לכשירות כאשר שמעון אבוחצירה צפוי לשוב רק בהמשך.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אבוקסיס: טוב שהמשחק הזה בא לנו מהר

הבוקר תחת גשם מזג אוויר קר קיימה הקבוצה את האימון המסכם במגרש הסינטטי בקריית שמונה, ובבוקר תצא הקבוצה לחיפה. שחקן במועדון הצפוני אמר: "לא פשוט לשחק תקופה ארוכה עם סגל כל כך קצר, בגלל ריבוי הפציעות. אנחנו חייבים לקחת אחריות וכל אחד לתת 200 אחוז כדי לעצור את כדור השלג ולהחזיר את הקבוצה למסלול".

במקביל, שירצקי מעוניין לחזק את החוליה הקדמית ועם פתיחת חלון העברות של ינואר יפנה למכבי תל אביב במטרה לצרף לפחות אחד מצעירי הצהובים להתקפת קריית שמונה ובכך להעמיק לסילבס את הסגל.

הרכב ק”ש: דזיוגאס ברטקוס, איאד אבו עביד, מרכוס דיניז, עידן נחמיאס, חגי גולדנברג, סמואל בראון, עדן שמיר, מוחמד שכר, וובה בראון, ואלון אחמדי ואיסמעיל ריאן.