נכון להיום (שישי) צמד שחקני הרכש החדשים של בית”ר ירושלים, יוסי בניון ופרדי פלומין, לא עברו בבקרה התקציבית ולא יוכלו לקחת חלק במשחק הליגה מול עירוני קרית שמונה שיתקיים ביום ראשון (20:30). כפי שנודע ל-ONE, על בית״ר להעביר עד לראשון בצהריים לכל המאוחר, סכום של כ-3 מיליון ש״ח לרשות לבקרת התקציבים, שתדרוש את הכסף במזומן. 

הכסף שהעביר משה חוגג, כפי שסיפר בעצמו ל-ONE, לא מכסה את הסכום הדרוש עבור העברתם הרשמית של פלומין ובניון בבקרה ובבית״ר יצטרכו לפעול במהרה על מנת שהשניים יעמדו לרשותו של המאמן ניר קלינגר למשחק החשוב של בית״ר בטדי מול קריית שמונה.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אייבנדר:אני מאמין שהסגל עוד ידולל

ההערכה לפי גורמים היא שלא כל הסכום שהועבר על ידי חוגג ב”העברת זהב” היה במזומן, ובלי קשר, הסכום נועד בכלל לכסות בין פער ההכנסות שבית”ר העריכה בתחילת העונה לבין ההכנסות בפועל, כאשר הפערים של מיליוני השקלים נוגעים להכנסות מספונסרים, ומכירת מנויים וכרטיסים.

באופן כללי, ההערכות הן כי עד כה חוגג הכניס מכיסו לטובת בית”ר מעל לכ-45 מיליון ש”ח שכוללים בתוכם את קניית הקבוצה מאלי טביב. לעומת זאת, הסכום לא כולל את ההתחייבויות העתידיות ויש לציין כי בית”ר הוסיפה, על מנת לעמוד בסטנדרטים מקצועיים, לא מעט בעלי תפקידים שלא היו במועדון בעבר. אותם בעלי תפקידים עולים יחד עוד מיליוני שקלים, כך שנראה כי עד סיום העונה, ההרפתקה הכלכלית הזו תעלה לחוגג עוד מיליוני ש”ח, אם הוא רוצה לעמוד בתקציב ובהוצאות.

משה חוגג ואלי אוחנה (עמרי שטיין)משה חוגג ואלי אוחנה (עמרי שטיין)

בגזרת השחרורים, בשל כל העניינים הכספיים אל מול הבקרה, בבית״ר מעוניינים להיפרד מיידית מחמישה שחקנים כדי לחסוך בהוצאות. נכון לרגע זה אין עדיין הצעות טובות עבור שחקני הקבוצה והדבר מטריד מאוד את ההנהלה וגם את הצוות המקצועי, שצריך לנהל אימונים עם כמות  גדולה של שחקנים. במהלך החודש הקרוב צפויים בבית״ר לשבת עם נציגיו של הקשר/בלם מיקי סירושטיין, במטרה להאריך את חוזהו שמסתיים העונה. גם טל כחילה שאיבד את מקומו בהרכב צפוי לקבל הצעה לחוזה חדש בבית וגן.

במקביל, בבית״ר ממשיכים בניסיונות להתחזק, כשהמטרה הראשונה כעת היא חלוץ זר. ההתעניינות של חוגג בשחקן הצעיר איילון אלמוג רצינית, אך הסכומים הכרוכים ברכישת השחקן גבוהים מאוד וקיימים פערים בין בית״ר למכבי תל אביב, המחזיקה בכרטיסו ופערים נוספים התגלו גם אל מול דרישות השחקן. במידה והעסקה תצא לפועל, חוגג יצטרך להעביר סכום כסף נוסף לבקרה. 

מיקי סירושטיין חוגג (רדאד ג'בארה)מיקי סירושטיין חוגג (רדאד ג'בארה)

המאמן ניר קלינגר משתדל לעסוק בימים האלה בהכנות למשחק מול קריית שמונה, שלכל הדעות הופך להיות קריטי ואולי יקבע לאן פניה של בית״ר העונה – האם לחלק העליון של הטבלה או למאבקי תחתית. באימונים האחרונים המאמן הוא לא מתרגל יותר מידי שינויים מההרכב שפתח מול בני סכנין.