תנאים מחפירים, מגרש בוצי ומקלחות שלא ראויות לשימוש. זה מה שקיבלו שחקניות כדורגל בישראל במשחק גביע המדינה בכדורגל שנערך אמש (שני) בבאר שבע, שם הפועל המקומית אירחה את אס”א תל אביב.

המשחק עצמו הסתיים בתוצאה 1:5 לטובת האורחות מהמרכז, שהעפילו לחצי גמר הגביע, אבל התנאים להן זכו השחקניות באצטדיון וסרמיל המיושן, היו מבישים ולא ראויים, וממש לא ברור כיצד המגרש אושר בכלל לאירוח. בעקבות ממצאי ONE שחשפו את התנאים המבישים, ערכה ההתאחדות לכדורגל, שלא חיכתה, ביקורת בזק באצטדיון והחליטה לסגור אותו עד הודעה חדשה. מדובר בהתנהלות מקצוענית של ההתאחדות שלא היססה, לא מרחה זמן ולא ניסתה לטייח ופעלה מיד לתיקון העוול.

התנאים בחדר ההלבשה בווסרמיל (טוויטר)התנאים בחדר ההלבשה בווסרמיל (טוויטר)

על פי תמונות ועדויות שעלו בחשבון הטוויטר של הכדורגלנית אשרת עיני, ניתן להבחין במגרש שבמרכזו שלולית מים ובמצב המקלחות והכיורים בחדרי ההלבשה שהיו מוצפים ולא נקיים. אגב, השחקניות נאלצו לחזור לביתן מהמשחק לאחר שהן לא היו יכולות אפילו להתקלח בסיומו.

תגובת ההתאחדות לכדורגל: “עד לשלב חצי גמר גביע המדינה, המשחק נערך במגרשה של הקבוצה הביתית. בעקבות ההגרלה, נקבע כי הפועל באר שבע תארח את המשחק באצטדיון וסרמיל, מגרשה הביתי. הקבוצה המארחת מחויבת להבטיח חדר הלבשה ראוי ומכבד לקבוצה האורחת (ודאי גם לזו המארחת) ומהתמונות ניכר כי התנאים היו רחוקים מעמידה בקריטריונים הללו ולכן הנושא יועבר לתובע ההתאחדות שיבחן אם יש מקום להליך משמעתי. שופט המשחק, גם אם אינו אחראי לנושא, הבהיר בבירור שנערך מולו, כי בשום שלב לא קיבל תלונה מהקבוצה האורחת לגבי התנאים בחדר ההלבשה. ההתאחדות לכדורגל תשלח כבר היום צוות לבדיקת כלל התנאים במגרש ובמידת הצורך תבחן את סגירתו”.