תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM), וגם באשקלון ובאשדוד ב-101.5FM. בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב נעסוק בבלאגן סביב גיא פניני בחצי גמר גביע המדינה בו הפסידה הפועל חולון להפועל ירושלים, בסגירת אצטדיון וסרמיל בגלל התנאים המחפירים, בתקרית של האחים בוזגלו בבית המשפט, נסכם את המשחק של בני סכנין ומכבי תל אביב ונתכונן לקראת משחקי ליגת האלופות.

אוהד בוזגלו: “מנסים לעשות סיבוב על הגב של המשפחה שלנו”

בעקבות תביעתו של מוטי פשכצקי כנגד יעקב בוזגלו בטענה שאביו של שחקן בית”ר ירושלים כינה אותו “שקרן ו-”מסית”, קיבלנו את תגובתו של אחיו של מאור, אוהד, לגבי הפרשה.

אוהד, עו”ד רועי רוזן טען שאיימתם עליו בכך שתגיעו אליו עד הבית.
“הוא ניסה לצייר משהו אחר לגמרי. אנחנו אוהבים את החיים שלנו ואין לנו מה להסתבך בדברים האלה. כשהוא יצא מהדיון, אבא שלי אמר לו שהוא לא יראה שקל ויהי מה. בסופו של דבר, אותו עו”ד שראה שאבא שלי מאוד נסער, כמו כל מי שהיו תובעים אותו ברבע מיליון שקלים על המילה ‘שקרן’ היה, הוא בעצם רוצה לעשות סיבוב על השם שלנו. אני מודה שהדבר היחיד שאמרתי לו זה שהוא מכוער אחרי שהוא עשה לאבא שלי פרצופים של הקנטה. בינתיים הוא זכה ב-200 אלף שקלים, זה כל העניין. מעכשיו כל מי שיגיד את המילה הזאת צריך לחשוב פעמיים, אנשים שיותר אומרים מה שהם חושבים הם אלה שתובעים אותם”. 

אוהד בוזגלו (אחמד מוררה)אוהד בוזגלו (אחמד מוררה)

יצחק פרי: “אנחנו אנדרדוג, אבל אפשר לקחת את הגביע גם בירושלים”

מכבי ראשל”צ באופוריה. החבורה של גיא גודס העפילה אמש (שני) לגמר גביע המדינה לאחר הניצחון בחצי הגמר 70:86 על הפועל ת”א, ותנסה לזכות בעוד יומיים לראשונה בתולדותיה בתואר הנחשק. שוחחנו עם הבעלים של הקבוצה מעיר היין, יצחק פרי.

יצחק, מה דעתך על כל פרשות הקללות מהיציעים כמו אוהדי הפועל ת”א נגד שמעון מזרחי ורגב פנאן ואוהדי הפועל ירושלים לעברו של גיא פניני אמש?
“אני חושב שהבעיה צריכה לעלות למעלה עד משרד המשפטים ומשרד הספורט. אנחנו צריכים ללמוד מאנגליה, שם שולחים אנשים שמקללים לבית סוהר לחודש, היום באים שם לקונצרט, לפני 30 שנה היה פחד להיכנס למגרש. אם לא נעשה את זה כאן, נגיע לאותו מקום. לכל התופעה הזאת אין מקום בספורט מקצועני, ואנחנו רוצים ספורט מקצועני גם פה. אני חושב שזה שמענישים אגודות בקנסות זה נחמד ויפה, אבל אנחנו בטוח לא רוצים שזה יקרה וזה שאנחנו משלמים כסף לא יפתור את הבעיה”.

אפשר לומר שגיא גודס הציל לך את העונה?
“אני חושב שהיינו במצב מאוד לא פשוט בתחילת העונה, למרות שפתחנו טוב הקבוצה הסתבכה. גיא שמח לבוא אלינו ואנחנו שמחנו שהוא הגיע. הוא היה שחקן מצטיין ומאמן טוב והוא מוכיח את זה בכך שהוא עושה עבודה יוצאת מן הכלל. הדחנו גם את מכבי וגם את הפועל ת”א, אני מקווה שנצליח לשחזר את הנס כמו שעשינו לפני שנתיים כשזכינו באליפות”.

מה לא עבד עם צביקה שרף בתחילת העונה?
“אני לא מחפש כותרות, היה מצב מאוד לא פשוט בתוך המערכת המקצועית ואנחנו קיבלנו החלטה שגם אנחנו לא היינו שקטים איתה. היה לנו אפילו קשה לחשוב על זה, אבל אחרי המשחק שהפסדנו בבית להפועל תל אביב ב-23 הפרש ולמכבי ב-35, הגענו לשלב שאין מנוס משינוי”.  

באיזה מצב קיבלת את גיא אחרי הפיטורים שלו ממכבי ת”א? הוא היה בטראומה?
“אני לא יודע אם גיא היה בטראומה, הוא לא היה בעמדת המאמן במכבי ת”א והאחריות נפלה על כל הצוות”. 

מפריע לך שהגמר באולם בירושלים? יש למי לפנות באיגוד הכדורסל כדי לשנות את זה?
“ברמת העיקרון זה מפריע לי, אני יכול לדבר עם אנשים אבל זה לא יעזור. אם הייתי מאמין שצעקה תעזור הייתי עושה את זה. אני מסכים שלירושלים יהיה יתרון, אבל מה שנותר לנו זה לעבוד בשקט ולבוא כאנדרדוג. לפני שנתיים באנו לירושלים ולקחנו אליפות שם, אבל זה לא מבטיח שנעשה את זה מחרתיים (חמישי). אני מאוד מקווה וגם מאמין שמכבי ראשון מסוגלת לתת פייט רציני, אני מאמין שזה יגמר בפרש נמוך לטובת אחת מהקבוצות. אנחנו קבוצה טובה, יש לנו ישראלים מהטובים שיש בארץ”. 

יצחק פרי (אחמד מוררה)יצחק פרי (אחמד מוררה)

אושרת עיני: “הייתה שלולית במרכז המגרש, המקלחות היו סתומות”

בעקבות התנאים המחפירים בהן שיחקו שחקניות הפועל ב”ש ואס”א ת”א במסגרת רבע גמר גביע המדינה בכדורגל נשים באצטדיון ורסמיל, שוחחנו עם קפטנית הקבוצה האורחת, אשרת עיני, וגם קיבלנו את תגובתו של מאיר אלפסי, מחזיק תיק הספורט בעיריית ב”ש.

אשרת, תספרי קצת על התנאים המחפירים במשחק רבע גמר גביע המדינה לנשים בין הפועל ב”ש לאסא תל אביב באצטדיון וסרמיל.
“קודם כל, וסרמיל נתן לנו הרבה זיכרונות טובים. בווידאו לפני המשחק ראינו שיש שלולית במרכז המגרש, וכשהגענו ראינו שאכן יש בריכת שחייה בתוך המגרש. השופט החליט שיש משחק, לנו לא הייתה אמירה בעניין. הכיסאות בספסל היו שבורים ומפורקים, היה מאוד קשה לשחק. הגענו לחדר הלבשה לאחר המשחק כדי להוריד את הבוץ מעלינו וכל המקלחות היו סתומות והיה בלתי אפשרי להתקלח. הציעו לנו להתקלח בחדר הלבשה של ב”ש, אבל לא היו  שם מים חמים. שתי שחקניות אמיצות התקלחו במים קרים, השאר לא. יש לנו שחקנית שגרה בקריות ונסעה שלוש שעות הביתה”.

מאיר אלפסי מחזיק תיק הספורט ב”ש

מאיר, לא מתאים לבאר שבע כל מה שאשרת מתארת.
“אתם צודקים, לא נעים לראות את התמונות. בטח שאנחנו בתקופה מאוד טובה וכל זה קרה רגע לפני שאנחנו עוברים למתקנים החדשים. חשוב לי להגיד דבר אחר, אין קשר לזלזול בנשים או משהו בעניין הזה”. 

אי אפשר היה לארח בטרנר?
“בטרנר משחקת הקבוצה הבוגרת של הפועל ב”ש, נוצר איזשהו מצב של עומס דווקא על ורסמיל. זה אצטדיון ישן, התשתיות הן לא אותן תשתיות. אנחנו ממש רגע לפני המעבר למתחם החדש, בפעם הבאה הן יגיעו למגרש סינטטי וחדש. החלק האירוני הוא שבדיוק היום קיבלנו את האישור לשחק במגרשים החדשים מההתאחדות. אנחנו לוקחים את האחריות על מה שהיה שם, אבל זה לא מעיד על הכלל ואין פה שום דבר נגד כדורגל נשים”. 

מאיר, האם ראש העיר רוביק דנילוביץ’ בלחץ מכניסתה של אלונה ברקת לפוליטיקה?
“אני רק יודע שכל האקט האחרון גורם לנו להרבה מאוד תחושות לא נעימות. מאוד רוצים שאלונה תישאר ושהפועל ב”ש תצליח, כאחד שמכיר את אלונה טוב זה מאוד חבל לנו”.מה

הלך הרוח בעיר?
“תחושות לא נעימות, חוסר ודאות. המון אנשים שואלים שאלות ורוצים לדעת אם אלונה תישאר ואם לא אז מי יגיע במקומה. אני יכול להגיד שאנחנו מרגישים אותה יום יום והיא משקיעה בצורה אדירה. יש לחץ גדול מאוד, תחושה של חוסר ודאות. רוביק כל כך תמך בקבוצה, יש לו שיחות יום יומיות עם אלונה. היה פה גורם שלקח על עצמו את הקבוצה ונתן שקט”.

אלונה מתאימה לפוליטיקה לדעתך?
אני לא יודע, היא אישה מאוד והיא תהיה ראויה לכל מקום שבו תהיה.

אשרת עיני (משה חרמון)אשרת עיני (משה חרמון)