הפועל באר שבע ערכה היום (שלישי) טקס הרמת כוסית לכבוד חג הפסח. מי שסיפקה התבטאות פומבית ראשונה מאז שלא הצליחה להיבחר לכנסת עם רשימת “הימין החדש” היא הבעלים של המועדון, אלונה ברקת.

“חייבים לעבור את המסלול הקשה והמפרך של תקופת העבדות עד להפיכתו לעם חופשי ובן חורין”, אמרה ברקת, והוסיפה: “עבדות היא לא רק חוסר היכולת לנוע קדימה עם כבלים על הרגליים, אלא גם כניעה לאתגרים ולכישלונות בדרך ותמיד יהיו כאלה. כדי להיות בן חורין אמיתי, אסור לשכוח את המטרה בסוף המסע, לפעול ולחתור ולהיות עקבי אליה. כל מכשול שבדרך, גם אם הוא מפיל אותך בצורה קשה, הוא בסך הכל מכשול. מכשול בדרך להיות בן חורין אמיתי. עם ישראל לאחר יציאתו ממצרים והפיכתו לחופשי ילמד בדרך קשה אך כזו שכל שלב בה היה חשוב, להיות ווינר שרואה את היעד בסוף הדרך בהתאם לחזון שהוכתב לו על ידי משה וה'”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קורע: שחקני ב״ש במחוות פסח ל-״הפרלמנט״

“גם המועדון שלנו עבר דרך ארוכה עד לארץ המובטחת, אבל גם כאן עוד לא הגענו למנוחה ולנחלה ועלינו להמשיך ולהיאבק כל בוקר על מנת להגיע לשם. אני רוצה לאחל לכולם לקראת חג הפסח שנדע לעמוד על משמעותו של המושג "חירות" וכל קושי שיעמוד בפנינו יהיה רק צעד בדרך להגשמת חלום, חג פסח כשר ושמח לכולם".

ראש העיר רוביק דנילוביץ’ אמר לברקת: “אל תוותרי על החלום. העונה שלנו הייתה קצת פחות טובה, אבל אל לנו לשכוח מה היה כאן, את ההיסטוריה שהייתה כאן בשלוש השנים האחרונות. זה נכנס לדברי הימים של העיר באר שבע ושל מדינת ישראל. עם כל המורכבות והליגה הלא פשוטה, מה לעשות - כשלא הולך אז לא הולך, לפעמים מצליחים יותר ומצליחים פחות”.

אלונה ברקת ורוביק דנילוביץ' (מרטין גוטדאמק)אלונה ברקת ורוביק דנילוביץ' (מרטין גוטדאמק)

חוסנה של קבוצה וחוסן אמיתי של מועדון זה מה שקורה כאן בחודשיים האחרונים. כולם למען אחד ואחד בשביל כולם ולאט לאט יוצאים לדרך חדשה. לזכור תמיד שאנחנו מאתגרים את עצמנו כי יש קושי וכשאנחנו מגיעים לשם - כמה זה כיף ונעים. הכי כל להתפרק ולהתרסק. לא כולם נתנו סיכוי שאפילו נכנס לפלייאוף העליון, אבל ידעתם להתעלות ברגע האמת והחזרתם את הכבוד שלכם ושל המועדון וכולנו מלאי תודה והערכה”.

רוביק דנילוביץ' (מרטין גוטדאמק)רוביק דנילוביץ' (מרטין גוטדאמק)

הבעלים של הספונסרית “תדיראן”, משה ממרוד: "אומרים שהייתה לנו שנה לא הכי טובה, אבל שנה לא הכי טובה ולסיים במקום השני זה החלום הכי גדול שיש. 40 שנה חיכינו להגיע לאן שהגענו, לקחנו שלוש אליפויות ובשנה הכי לא טובה שלנו, מסיימים במקום השני. אז אני אומר לכם, אלונה, ברק, אסי, השחקנים – אמנם הייתה לנו שנה שפחות הלך לנו, אבל אתם ענקיים. לפני כמה ימים שאלו אם אני אמשיך להיות הספונסר של הקבוצה בעונה הבאה, אמרתי שאמשיך עוד שלוש שנים. אני והחברה שלי מאמצים את הקבוצה ונותנים את הלב וכל כך כיף לי. אתמול ישבתי וראיתי את המשחק בטלוויזיה והילדים שלי היו במשחק, התמוגגתי. יש לנו אחלה קבוצה. אני כל כך משוכנע שעוד נעשה עבודה טובה במהלך הפגרה ושנה הבאה תהיה הפתעה גדולה".

שחקני הפועל באר שבע (מרטין גוטדאמק)שחקני הפועל באר שבע (מרטין גוטדאמק)