טורניר החובבים הוותיק בישראל “טורניר מליחי” יעשה השנה היסטוריה כאשר יציין 50 שנה להיווסדו ויהפוך למעשה לאחד מטורנירי הכדורגל הקהילתי הוותיקים ביותר בישראל, אם לא הוותיק שבהם. הטורניר, שמופק בשיתוף עיריית עפולה, התקיים לראשונה בשנת 1969, מספר חודשים לאחר מותו בתאונת אופנוע של שאול מליחי ז"ל שהיה שחקן בית"ר עפולה.

חבריו של מליחי ז”ל החליטו להנציח אותו בטורניר כדורגל שיישא את שמו ולא תיארו לעצמם שהטורניר יימשך כל כך הרבה שנים ויהפוך לאחד הטורנירים הוותיקים בישראל. יש לציין כי בשנת 2003 נפטר מוטי מליחי ז"ל, שהיה חבר מועצת העיר ואחד ממייסדי הטורניר ומאז נושא הטורניר גם את שמו.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
השערים היפים של המחזור ה-32 באיטליה

הטורניר ששוחק לראשונה במגרש ה'ספורטק' בעפולה עילית נדד לאורך השנים למוקדים שונים ברחבי העיר והשנה יתקיים במגרש הסינטטי במתחם הספורט המשודרג בעיר במהלך חול המועד פסח, (חמישי ה-23.4) ויארח את ראש העיר אבי אלקבץ וסגנו שלמה מליחי שאף הוא ממייסדי הטורניר, חברי מועצה ותושבים רבים.

במסגרת הטורניר יתקיים טקס הענקת הגביעים למשתתפים ובשעה 16:00 ייצא לדרך החלק השני במפגש בין נבחרת עיריית עפולה ונבחרת בני שאול ומיד לאחר מכן יתקיים המשחק בין קבוצות הנוער של הפועל עפולה וקבוצת הנוער של מכבי חיפה. בשעה 19:15 יינעל הטורניר בטקס חלוקת כגביעים למנצחים ולמשתתפים.

הטורנירים הראשונים מלפני 50 שנה (אוסף פרטי)הטורנירים הראשונים מלפני 50 שנה (אוסף פרטי)

סגן ראש העיר, שלמה מליחי, אמר: “השנה אנחנו עושים היסטוריה ומציינים יובל שנים לטורניר ואין ילד בעפולה שלא שיחק או השתתף בטורניר הקהילתי היקר הזה לפחות פעם אחת בחייו, אם לא יותר. אני יכול להבטיח הן למשפחות והן לתושבי העיר שמפעל ההנצחה הזה יימשך גם בשנים הבאות”.