הסערה סביב צירופו של עלי מוחמד לבית”ר ירושלים מסרבת לשכוח. אחרי שאתמול (רביעי) החליט הבעלים של בית”ר ירושלים, משה חוגג, להגיש תביעה נגד ארבעה אוהדים שאיימו כי יפגעו בקבוצה אם הקשר יוחתם, השיח ברשתות החברתיות נמשך, כאשר הפעם היה זה ממובילי ארגון “לה פמיליה”, ליאור פטורי, שכתב בנושא בפייסבוק, ונענה על ידי הבעלים בתגובה.

פטורי כתב: “העונה הייתי אמור לחזור למגרשים אחרי תקופה ארוכה. אבל אומר תודה שלא חוזר והפעם מבחירה. שלא תטעו לרגע. אין לי בעיה עם עלי מוחמד, וגם אמרתי את זה מההתחלה. כן יש לי בעיה עם ההתנהלות של המועדון. אולי אנשים לא מודעים. אולי אנשים עיוורים. אבל הסיסמא של משה חוגג היתה "מי שיפגע במוניטין של המועדון יקבל תביעה". העניין הוא שגם מי שמעביר ביקורת על מהלכים שנעשים בבית"ר מקבל תביעה או לפחות איומים בתביעה”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הגרלת משחקי ליגת העל לעונת 19/20

“אתמול בבוקר הייתי שותף לשיחת ועידה עם משה חוגג. בשיחה היו כמה אנשים שרוב האוהדים הקבועים מכירים אותם - כן אותם אנשים שאחראים על התצוגות, על הצעדות, על השירים ביציע וכו'… אותם אנשים לא התנגדו להבאתו של מוחמד. אבל בשיחה נאמר, כך לפחות אחרי שמיעה חוזרת של השיחה (עידן שהטלפון מקליט כל שיחה אוטומטית), שאם אותם אוהדים לא יעלו הודעת תמיכה בשחקן שצורף הם יקבלו תביעה, בטענה שהם פוגעים במוניטין של המועדון”.

“זה לא איום? זה לא סתימת פיות? אני באופן אישי אמרתי גם למשה חוגג שמה שהוא עושה זה סחיטה. אף אחד מהיציע לא עובד אצלו בשכר. אמר שגם אני יקבל תביעה.. אז אמר.. אז תתבע... איים שיגרור אנשים לבתי משפט 5 שנים... אז סבבה גבר יש לך כסף, אתה חזק??????”

“פתאום המועדון הזה מתפאר במה שכתבי תקשורת אומרים עליו. פתאום מתפאר בזה שהקרן החדשה לישראל דירגה את הקהל והמועדון במקום הראשון לכאורה. רק שכח שהשקט ביציעים היה בשיתוף עם לה פמיליה… יבוא יום והכל יתפוצץ לאנשים בפנים. בית"ר שהיתה מועדון חם ומשפחתי הופך להיות מקום קר ומנותק. ושוב אגיד, השחקן החדש שצורף הוא לא הבעיה, הבעיה היא ההתנהלות!”

אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

“משה חוגג, קראת לקהל להצביע ברגליים ולעשות מנויים. אין לי ספק שאנחנו הקהל הכי טוב והכי גדול במדינה. אחרי ההשקעה שלך 9000 מנויים בקל העונה, אבל רק לעונה... עונה הבאה מליניאק וכל החובבנים שעשו מנוי כבר לא יתרמו את כספם, בחודשי דצמבר-ינואר שיהיה קר גם לא מאמין שתראה את אותם אנשים מגיעים למשחקים. בסוף הבלון התפוצץ.

חוגג, כאמור, לא נשאר חייב והגיב לו: “פוסט לגיטימי לחלוטין. אין ולא תהיה סתימת פיות, אני כמובן חושב אחרת ממך אבל אנחנו במדינה דמוקרטית ולכל אחד זכות לומר את דעתו. אני מסוגל להכיל את כל הדעות באהבה כל עוד הן נאמרות בדרך ארץ והאחד מנסה לשכנע את השני. אמירת דעה לא פוגעת בבית"ר, למעט כמובן גזענות שזה דבר לא חוקי במדינתנו ברוך השם, ואם גזענות מתבטאת זה פוגע במוניטין. גם שפה של עבריינים ואיומים פוגעים במוניטין.

עלי מוחמד (רדאד ג'בארה)עלי מוחמד (רדאד ג'בארה)

“חשוב להבין ולזכור שהוצאתי עשרות מיליוני שקלים מהכסף של הילדים שלי כדי לבנות מוניטין מחדש למועדון ולכן לא אעבור בשתיקה על מי שפוגע בו. אין לי שום רצון לתבוע אנשים, לא משעמם לי ויחד עם זאת אתבע ואלחם ללא היסוס בכל מי שפוגע בבית"ר ירושלים שהיא כיום בבעלותי ובבעלות האוהדים. כל מי שפוגע בבית"ר הוא לא אוהד! הוא אויב ובאויבים נלחמים. ולא משנה לי שהאויב לובש חולצה של בית"ר עם צעיף וכובע והיה בבית"ר הרבה לפניי. כל מי שפוגע בבית"ר הוא לא אוהד. נקודה”.

“אם זה אומר שחצי מהיציע המזרחי, כדבריכם, לא יגיע למשחקים וזה יפגע באווירה וכמובן גם כספית במועדון, זוהי הקרבה שאני מוכן לקחת, העלות של זה היא בערך הפסד של מיליון דולר במכירת מנויים. לא נורא, מוכן להקריב עוד מיליון דולר מכיסי כדי להילחם בתופעה. אגב זה כמובן חבל כי בכסף הזה אני יכול לרכוש עוד שחקן טוב… בכל אופן אני שמח שאתה מתבטא בצורה לגיטימית ועניינית, תמיד אהיה מוכן לשמוע דעות אחרות ולדון באהבה על הכל. חבל שלא תגיע לטדי, אנחנו מבשלים משהו טעים שם”.