מכבי תל אביב לקחה אליפות כבר ממזמן ולכן היא גם לא הסיפור של הערב הזה, אלא בית"ר ירושלים, שלמען האמת הפתיעה אותי והציגה משחק טוב למרות ההפסד לצהובים. ברגעים לא מעטים במשחק, הקבוצה של ניר קלינגר הראתה למוליכה שהיא באה לנתניה בשביל לצאת עם מלוא הנקודות, לחצה אותה גבוה, הניעה כדור בצורה טובה, ולרגע היה נראה שהיא ממש לא קבוצת תחתית.

כל אלה התרחשו במיוחד במחצית הראשונה, כאשר בחצי השני בית”ר קצת דעכה ונתנה למכבי ת"א להשתלט על המשחק. בית"ר בסגל הנוכחי, ועם איך שהיא משחקת בזמן האחרון, שווה יותר מקבוצת תחתית. לדעתי קלינגר ושחקניו שווים לפחות פלייאוף עליון, אבל כרגע, הם לא מצליחים למצוא תבניות מסודרות בהתקפה בשביל להבקיע שערים, וזאת למרות שמדובר בקבוצה מאומנת שרואים את השליטה והסדר של המאמן שלה.

שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (חגי מיכאלי)שחקני בית"ר ירושלים מאוכזבים (חגי מיכאלי)

אומנם ניר סידר את משחק ההגנה והקבוצה נראית מאוזנת לחלוטין, אבל לא ייתכן שבית"ר, קבוצה שה-ד.נ.א שלה הוא התקפה וכיבוש שערים, כמו בתקופה שהיו"ר שלה אלי אוחנה היה שחקן, פתאום נראית כל כך אנמית ומבקיעה גול אחד בארבעת משחקיה האחרונים. אפילו שהיא משחקת טוב, היא לא מייצרת מצבים. משהו שם תקוע בהתקפה.

אפילו יוסי בניון ה”קשיש”, שנכנס וסיפק כמה נגיעות קסומות, הראה שלא צריך להיות בן 20, אלא פשוט לדאוג להביא תנועה חכמה בשביל לייצר מצבים. בניון עצמו, כמעט כבש בשנייה האחרונה כאשר רק הצלה גדולה של פרדראג ראיקוביץ' מנעה זאת. יוסי גם הניע את בית"ר מצוין בעשרים הדקות בהן בילה על המגרש. בניון חייב לקבל יותר דקות משחק במקום עידן ורד או מאור בוזגלו החלשים, שהשילוב של שניהם לא מסתדר לבית"ר.

יוסי בניון (רדאד ג'בארה)יוסי בניון (רדאד ג'בארה)

אין ספק כי הרכש החדש של חוגג, פרדי פלומין, הוא שחקן בול שמתאים לקבוצה. הוא וירטואוז ושחקן ששווה לקנות כרטיס כדי לראות אותו. כאלה זרים הייתי רוצה לראות בארץ ולא כל האפורים למיניהם. חוגג חטף אותו ועשה בשכל, עוד כמה כאלה ובית"ר תחזור לדרך המלך.

מאור בוזגלו ועידן ורד מאוכזבים (חגי מיכאלי)מאור בוזגלו ועידן ורד מאוכזבים (חגי מיכאלי)

מכבי ת"א לעומת זאת, המשיכה בשלה. היא לא נתנה משחק גדול, אבל כמו תמיד הייתה מקצוענית, יציבה, יודעת מה היא רוצה על המגרש ומאומנת בצורה בלתי ניתנת להבנה. ולדימיר איביץ' שולט בכל חלקי הקבוצה והשינוי תפקוד שעשה לצ'יקו אופואדו זו הברקה נהדרת. בתפקיד החלוץ, צ'יקו נראה בכמה דרגות מעל כל שחקן במגרש, מה שלא נראה ששיחק על הכנף.

שחקני מכבי תל אביב חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני מכבי תל אביב חוגגים (חגי מיכאלי)

לסיום, מכבי ת"א אלופה בהליכה, כפי שכבר אמרתי לפני מספר שבועות. בית"ר, למרות ששיחקה טוב מאוד, צריכה להיזהר, כי כנראה שהיא תהיה בפלייאוף התחתון ובו מהר מאוד היא יכולה למצוא את עצמה במאבקי הירידה, מה שלא מתאים לסגל היחסית זוהר שיש לה. שחקנים כמו שיש בקבוצה הירושלמית צריכים להיאבק על מקום באירופה ולא על מקום בליגה.