מועדון הכדורגל בית”ר ירושלים הורשע היום (רביעי) בבית הדין של ההתאחדות לכדורגל בהתפרצות אוהדים לכר הדשא במשחק נגד הפועל תל אביב. לפי פסק הדין, זו הרשעה ה-11 של הקבוצה בעבירות המבוצעות על ידי קהל האוהדים והרשעה שנייה בעבירה של התפרצות לשדה המשחק, ובעקבות כך נקנסה ב-25,000 ש”ח. בתוך כך, מנויים של שני אוהדים בוטלו בעקבות הפריצה למגרש. 

עורך הדין רונן מוזסון, שייצג את בית”ר בדיון, אמר: "אנחנו לא רואים בעין יפה התפרצות למגרש, גם השחקנים ביקשו מהאוהדים לא לרדת למגרש וביקשו מהם לחזור בחזרה. על פי משטרת פתח תקווה שלושה אוהדים עוכבו, בדקנו עם משרד הכרטיסים האם הם מנויים, שניים מתוך שלושה כן מנויים וביטלנו להם אותם. זה מה שהיינו יכולים לעשות כרגע, לאור זה שתכף נגמרת העונה. מספר האוהדים שנכנסו למגרש גבוה מהשלושה שפרצו אבל זה מה שהמשטרה מצאה, אני מקווה שזאת הפעם האחרונה שנהיה כאן בעונה הזאת". 

עו"ד רונן מוזסון (יניב גונן)עו"ד רונן מוזסון (יניב גונן)

עם זאת, כאמור, בית הדין בחר להחמיר עם הירושלמים וגזר עליהם קנס גבוה בפועל. על כך הגיב המועדון: “אנו המומים מגובה הקנס אשר הושת מבית הדין של ההתאחדות לכדורגל. מדובר בענישה שאינה הולמת את הכלים בהם משתמש המועדון, על מנת למזער פעולות אלימות ועבירות משמעת כגון: מימון כוח אבטחה המרושת במצלמות במשחקי הבית והחוץ, הסברה וקיום שיח מתמיד אשר הוכיח את עצמו עם הקהל אוהדינו. מדובר בסכומי כסף אדירים ובמאמצים שאינם נתונים לגבול. לכן, להחלטת בית הדין יש תחושת של פגיעה במאמצי המועדון”.