מסתמן כי העונה הנוכחית תהיה האחרונה של ג'ון אוגו במדי הפועל באר שבע. בנוסף למספר קבוצות טורקיות (ביניהן טרבזונספור של חברו הטוב טוני וואקמה), קבוצה מהחלק העליון של הליגה הטורקית הראשונה מעוניינת מאוד בשירותיו של קשר נבחרת ניגריה.

כזכור, אוגו מסיים בקיץ הקרוב את חוזהו בבירת הנגב ובעוד פחות מחודשיים יוכל לנהל משא ומתן עם כל קבוצה שיחפוץ. ל-ONE נודע כי הקבוצה הטורקית עדיין לא פנתה רשמית להנהלת האלופה, אך גישושים נעשו מול סוכנו האנגלי שביקש להמתין עד פתיחת החלון הקרוב. לפי ההערכות, השכר אותו דורש אוגו לא צפוי להוות בעיה מצד אותה קבוצה טורקית שלהוטה לסגור את תנאיו לפני שהעונה הנוכחית תסתיים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
בכר: התרגשתי לראות את בוזגלו כובש

אוגו, שיסגור עונה חמישית בישראל במדים האדומים, מתרחק עוד יותר מהמשך קדנציה אצל האלופה אחרי שישנם פערים גדולים במשא ומתן בינו לבין הפועל באר שבע בנוגע להמשך ההתקשרות. בבאר שבע הסכימו לחוזה לשלוש שנים, אך בשכר הנוכחי אותו מרוויח היום, דבר שאינו מקובל על נציגיו של אוגו הדורשים גם שדרוג כספי.

"אוגו רוצה לסיים את הקריירה בהפועל באר שבע אבל כנראה שלא למדו ממקרה טוני וואקמה", אמר גורם המקורב לשחקן, "הרבה זמן לא היה שחקן זר כל כך מחויב שקשור לעיר ולאוהדים, הדרישות שלו לא בשמיים, מגיע לו להשתדרג כלכלית כי יש לו לדאוג למשפחה שלמה בניגריה. זאת תהיה טעות גדולה לוותר על אישיות כזאת ושחקן נבחרת לאומית מהטובות באפריקה", הוסיף.

אוגו. "טעות גדולה לוותר על אישיות כזאת" (איציק קדוש)אוגו. "טעות גדולה לוותר על אישיות כזאת" (איציק קדוש)

גורמים המקורבים למועדון טוענים כי הסיטואציה מסובכת בהרבה בעיקר מסיבה כלכלית. בתום העונה אוגו יסיים חמש עונות בישראל והחל מעונת 2019/20 הוא ייאלץ לשאת במיסוי כמו שחקן ישראלי. כלומר, המס אותו אוגו יצטרך לשלם על שכרו יקפוץ מכ-25 אחוז לכ-50 אחוז, מה שאומר שכדי שקשר נבחרת ניגריה יישאר באותה רמת שכר נטו, שכר הברוטו שלו יצטרך לגדול משמעותית. אגב, אוגו ספג בניצחון על הפועל תל אביב את הכרטיס הצהוב החמישי שלו כך שהוא יחמיץ את המשחק נגד הפועל חדרה לאחר הפגרה. מי שיחליפו בהרכב הוא הקשר מרואן קבהא.