1. ושוב צריך לומר. הפועל תל אביב, על אף העובדה שהיא עלולה לרדת שוב מתחת לקו האדום כבר במחזור הזה, משחקת לעיתים כדורגל לא רע בכלל. לפעמים שוטפים השחקנים את המגרש, על המתפרצות שלהם מדברים בחדרי ההלבשה של היריב לפני המשחק כשהמאמן מזכיר מההתקפה הקטלנית שלנו. הפועל לא עושה בושות, לא מובסת, עומדת נכון על המגרש, ואת יתרונות משחק ההגנה אפשר לגלות, בינתיים, מעיון פשוט בטבלה. אז הנה אמרנו.

והיום בכלל היה רשום על המשחק הזה תיקו, כזה שירחיק את באר שבע עוד יותר מחלום האליפות, אפילו הובלנו גם אם לא כבשנו, לא נפלנו מבאר שבע, והופה, הפסדנו. והפעם לגמרי צדק רפואה מוכה היגון בעמדת הראיונות, שום תירוץ לא נשמע שם ולא גניבת דעת. אבל כל זה לא משנה את העובדה שאם בית"ר ירושלים תנצח, אנחנו יורדים שוב מתחת לקו האדום.

קובי רפואה (רדאד ג'בארה)קובי רפואה (רדאד ג'בארה)

2. ואני שומע שכבר שואלים את רפואה הקודר בעמדת הראיונות האם הוא מרגיש שהוא יכול להוביל את הקבוצה ומה יעשה אם ירגיש שלא, והאוהד המסור אחי נוג'ידאת כבר מסמס לכל העולם שצריך להביא את דרור קשטן, וזה הזמן להגיד לניסנובים שלא יחלמו על האפשרות הזו, בוודאי לא בשלב כה מוקדם של העונה, אפילו אם לא ננצח בשבוע הבא במשחק העונה את הפועל רעננה.

3. ומשום שרבע ליגה כבר עברה, אפשר כבר לבחור את השחקן המצטיין וסגנו. ברכות לרוני לבקוביץ' המצוין, גם היום ולשי אליאס, שלפעמים נדמה שלא זכה להשתלב בהרכב בקבוצות גדולות יותר של הפועל. ונציין בהזדמנות זו גם את עידן כהן שאחראי לכל השערים של הפועל בשבעת המשחקים האחרונים. מי אמר שאין מגינים תוקפים בהפועל.

ניר לקס ואחמד עאבד מאוכזבים (רדאד ג'בארה)ניר לקס ואחמד עאבד מאוכזבים (רדאד ג'בארה)

4. ויסלחו לי אוהדיה הנפלאים של הפועל באר שבע, אם אקבע בצער כי גם הניצחון היום לא יגרום להם להדביק את הרכבת הצהובה מת”א. פרשנים גדולים ממני, שהבנתי בכדורגל דלה, כבר הוציאו מבדל שפתם את הקלישאה, כי יותר מהפער שכבר הודבקו גדולים ממנו, היכולת היא שמדברת, וכמו שזה נראה עכשיו, ובעצם כבר לפני חודש, זו העונה של הרכבת של מכבי. מילא חברים, יש גביע, שם יכולה להספיק הרמה המצערת שהפגינה הפועל באר שבע היום.

5. ונסיים בנימה אופטימית, אם היינו צריכים לבחור, עדיף ומכובד תיקו מול האלופה הנכנסת על פני תיקו מול זו היוצאת.