1. נראה קהל קדוש, שאפשר כבר לברך "ברוך משאיר ליגות". כי הפועל תל אביב של החודש האחרון, ולא שהיא קבוצה גדולה, מתאימה ברמתה לפלייאוף העליון המשעמם שיתחיל עוד מעט, ולבטח לא לתחתית המרגשת.

אוהדי הפועל חייבים היום להודות על מזלם הטוב שמנע שוויון חצי מוצדק, ואוהדי באר שבע צריכים לברך על כך שהפועל של השנה, במקרים כל כך רבים, לא יכולה להגיע ולו למצב בעיטה. מין שילוב של לקות בקבלת ההחלטות, אם להיות עדינים, וליטוש חסר, אם להמשיך בלשון ההמעטה. אבל על מנת לא להיחשב חמוצים נוסיף, שהחודש האחרון הוא הטוב של הפועל בשנים האחרונות, ושהמאמן השלישי של הפועל העונה מפיק ממנה הרבה יותר מהמאמן השני וגם יותר מזה הראשון. בזכות קלאודמיר פריירה, כל קרן וכדור חופשי הם אופציות למצב של שער במקום תפילה לנס או החלקה של הבלם, גנדה השתלב, בואטנג בסדר, ההגנות של היריב בטוחות שהליטאי משכונת התקווה מסוכן, יש סדר, לפעמים גם הברקות, ולנו אין תלונות.

שחר הירש ורועי זיקרי בסיום (איציק בלניצקי)שחר הירש ורועי זיקרי בסיום (איציק בלניצקי)

ואם כבר החלטנו שנשארנו ליגה, אפשר כבר לתכנן את העונה הבאה. כאוהד כורסא בן 54, איני שותף לביקורת הרוחשת והמבעבעת כנגד הניסנובים, שלא ימאס לנו להזכיר שוב ושוב ושוב ושוב, שלפני שנתיים וקצת הם היו כאן, שבעונתם הממשית הראשונה העלו אותנו ליגה, ושבשנייה השאירו אותנו בטרם חגגה מכבי רשמית את האליפות. מצד שני אפשר "לדרוש" מהם, בעיקר אחרי שרכשו ניסיון ניהולי, להעמיד, יחד עם המאמן השלישי בעונה זו, קבוצה נחמדה שתשתלב בקלות יחסית בפלייאוף העליון של ליגת הפח הזו. בטח ליגה פח חברים, אחרת מכבי לא הייתה לוקחת אליפות בערך במחזור שאנחנו נשאר בליגה.

2. רובי לבקוביץ', מה עוד אפשר להגיד. יכולת שהזכירה לנו, אם רוצים רק קצת להגזים, את שביט אלימלך בסטמפורד ברידג', ואני לא מדבר רק על הפנדל הלא קל בעליל שלקח לבן שהר, הבן של בתיה סהר. וכאחד שמחבב לעיתים התפרצויות זעם קצרות ואף לוקה בהן, השתעשעתי בשבוע שעבר לנוכח פניו המאדימות מכעס של רפואה, בעיקר כשאני בטוח שהמאמן השלישי של הפועל העונה, יודע שלולא לבקוביץ', היינו באמת עמוק בבוץ. בעצם בזה גם המאמן הראשון בטוח.

שחקני הפועל ת"א בסיום (איציק בלניצקי)שחקני הפועל ת"א בסיום (איציק בלניצקי)

3. האמת, לא התפלאנו כשאלונה ברקת החליטה להצטרף למפלגת הימין החדש. בניגוד לרדופים וסתם מגזימים שטוענים שמדובר בתנועה פשיסטו-נאצית, איננו רואים בנפתלי בנט החביב אדולף מודרני ועל איילת שקד אנחנו בכלל הרוסים. אז להירגע חברים, אלונה ברקת לא הצטרפה לכהנא חי, והיא בסך הכל רוצה להמשיך לתרום לקהילה כמו שתרמה עד עכשיו, ואף "להביא לפוליטיקה את הערכים מהספורט". וגם ליהנות קצת, ולהתפרסם עוד, ולהיות במקומות נכונים ונוצצים, וגם לתרום לקהילה, אין כמו הקהילה. אז איך אפשר שלא להבין אותה.

אלונה ברקת נואמת (נעם מורנו)אלונה ברקת נואמת (נעם מורנו)

אז באמת שיהיה בהצלחה אלונה, רק אל תשכחי בדרך החדשה את הפועל באר שבע. ולא נורא לתת עונה איומה אחרי שלוש אליפויות מלהיבות ונהדרות, אבל יהיה נורא לליגה ולאוהדי הפועל השמחים לאיד, אם באר שבע לא תחזור כבר בעונה הבאה להיות מה שהייתה. כי כמה שחשוב לך המאבק כנגד מורשת אהרון ברק בבית המשפט העליון, וכמה חשובה לך גם המערכה על שלימות הארץ, החזרת תואר האליפות לנגב ולקהילה הסובבת אותו שחשובה הרבה יותר. תזכרי את זה חברת הכנסת ברקת, שלא נצטרך לקרוא אותך לסדר.