עכשיו זה רשמי. ניסו אביטן פוטר מהפועל חדרה ויאמן את הפועל ת”א החל מהעונה הבאה. המאמן, שהעלה את המועדון הצנוע מהליגה הלאומית עד צמרת הכדורגל הישראלי עם ההעפלה סנסציונית לפלייאוף העליון, פרסם היום (רביעי), מיד לאחר שסיכם את תנאיו כמאמן האדומים, מכתב פרידה בו התייחס לתקופה הנפלאה ולא שכח להוקיר תודה למועדון שנתן לו את הבמה הראשונה בליגה של הגדולים. 

“איך נפרדים ממקום, מאנשים, מאוהדים, ממועדון שפתחו את הלב שלהם וקיבלו אותי להיות בן בית שלהם?”, פתח אביטן הנרגש. “פעם, הארובות של חדרה היו נקודת ציון גאוגרפית. היום, כשאני רואה אותן, אני מרגיש בבית. שובר את הראש איך לתרגם למילים את האהבה שלי אליכם, כדי שתבינו אותי ואת הצעד שלי. קיבלתי החלטה, אחת ההחלטות הקשות שהייתי צריך לקבל בחיים. עמדתי בפני לא מעט הצעות והזדמנויות להמשיך לתחנה הבאה. תמיד היה חסר משהו – התחושה בבטן”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ניסו אביטן יוצא מהפגישה עם שרון ניסנוב

אביטן המשיך לסכם את מסע הקסם עם חדרה, וכבר מסתכל הלאה לעבר התחנה הבאה. “הפעם התחושה הזו קיימת. לעבור לאתגר הבא, מרגיש שזה הזמן עבורי. הגעתי אליכם לפני קצת פחות משנתיים בעקבות החלטה של אורן ללכת על מהלך מפתיע ונועז, מהלך שבסופו המועדון חוזר לקדמת הבמה בכדורגל הישראלי, מנפץ שיאי מועדון, וגורם לכולנו אושר עילאי וכל זה, בתקציב הכי נמוך בכדורגל הישראלי אי פעם”.

אביטן לא שכח להודות לאלו שליוו אותו ותרמו גם להצלחתו האישית. “היו איתי אנשי צוות נהדרים בתקופה שלי בחדרה, אנשי מקצוע מהשורה הראשונה ובעיקר אנשים איכותיים אחד אחד שתרמו את חלקם והיו שותפים מלאים להצלחה. לפני הכל, תודה ענקית לאורן! (יו”ר הפועל חדרה) אורן וגלית גולן הם הרבה מעבר למשפחה בשבילי ובשביל משפחתי. אנשים מדהימים עם לב ענק ונתינה אין סופית. אורן ניחן בהרבה תכונות מדהימות, אבל המעלה הגדולה שלו היא האנושיות. תמיד יעזור ויתמוך גם ברגעים הכי קשים”.

אורן גולן, ניסו אביטן ואלי דגני (הפועל חדרה) (מערכת ONE)אורן גולן, ניסו אביטן ואלי דגני (הפועל חדרה) (מערכת ONE)

“אני רוצה גם להגיד תודה ענקית לחברי ההנהלה והמנהלה שעשו כל יום עבור המועדון, עבדו קשה בתנאים המינימליים כדי לדאוג שהמועדון יהיה הכי מקצועני שיש. להם אני קורא הקבוצה מאחורי הקבוצה. היה גם ראש עיר עם חזון, שידע לנהל ולנתב מלמעלה. היו אוהדים ותיקים שחזרו, היה ארגון אוהדים עם תופים ודגלים ש"נלחמו" ביציעים מול קהלים גדולים. היו אוהדים מכל הארץ שהתחברו אלינו ואהבו את מה שחדרה מייצגת. היו אוהדים שתרמו כסף, לפעמים בגלוי ולפעמים בסתר”.

כשהתחיל בהתייחסותו לשחקנים, המאמן נשמע נרגש במיוחד. “היו שחקנים. אלוהים, איזה שחקנים. איכותיים, עם לב ענק, מקריבים מגופם, מהאגו שלהם, והולכים קדימה לעבר היעד והמטרה גם בימים שאף אחד לא נתן לנו סיכוי, גם בימים שאף אחד לא נתן לנו שום סיכוי. בפרק זמן לא ארוך, מצאתי חברים טובים שילוו אותי מעכשיו לכל החיים. הרשימה ארוכה, אז לא אציין שמות. אתם יודעים בדיוק מי אתם”.

שחקני חדרה חוגגים (חגי מיכאלי)שחקני חדרה חוגגים (חגי מיכאלי)

“ואז יש כמובן את המשפחה המדהימה שלי, שלמרות ריחוק גאוגרפי ממני בלא מעט ימים, תמכו, פרגנו ונתנו לי כלים וכוח להצליח וכן, למרות ההצלחה המטורפת, היו הרבה רגעים של מתח, של לילות בלי שינה, של פחד לא להצליח להוביל את המועדון לעוד שיא אחד קטן. לסיום, לא עזבתי את חדרה ברגעים הכי קשים. נשארתי ונלחמתי עם כולם על המועדון הזה. התנהלתי בשקיפות ובהוגנות, ויידעתי את מי שהיה צריך ליידע לאורך כל הדרך, במהלך כל ה24 שעות האחרונות”.

אביטן סיים בבקשה: “לא מעט פעמים בראיונות, דיברתי על הקסם שיש בחדרה. תשמרו על זה, תשמרו על רוח המועדון, תשמרו על הקסם. הקסם הזה הוא אתם. הקסם הזה הוא הפועל חדרה – גבעת אולגה שולם שוורץ.הלוואי שהייתי יכול לחבק כל אחד ואחד מכם.
אוהב אותכם ושלכם לעד,
ניסו.

ניסו אביטן לאחר העלייה לליגת העל (עמרי שטיין)ניסו אביטן לאחר העלייה לליגת העל (עמרי שטיין)