אחרי התיקו המאופס בדוחא בתחילת השבוע שעצר את רצף הניצחונות שלה, הפועל באר שבע ערכה הערב (חמישי) את מסיבת עיתונאים לקראת המשחק משחק החוץ ביום ראשון נגד מכבי נתניה (20:15), שיפתח את הפלייאוף העליון עבור האלופה היוצאת. 

"מדובר בקבוצה חזקה מאוד שלא סתם במקום השלישי" אמר מאמן הקבוצה ברק בכר, "זה יהיה משחק מאוד קשה ונצטרך להיות אגרסיביים. המטרה היא להתחיל ברגל ימין את הפלייאוף דרך ניצחון. יהיה פלייאוף קשה כי הקבוצות די שוות ברמתן, אנחנו נסתכל ממשחק למשחק. לצערי נראה שקצת הורדנו הילוך בחצי הראשון נגד סכנין בו לא היינו מספיק אגרסיביים. אני רוצה לחשוב שזאת רק מחצית אחת ולא ירידת מתח כי אחר כך בעשרה שחקנים היינו דווקא יותר טובים". 

תקלה טכנית
בכר:יהיה פליאוף מאוד קשה,נבוא מוכנים

על התוצאות המאכזבות נגד קבוצות צמרת: "בנוגע לתוצאות הלא טובות שעשינו העונה נגד קבוצות הפלייאוף העליון, אזכיר שגם בעונה שעברה הגענו לפלייאוף כמעט אחרי שלא ניצחנו את הקבוצות שם ואז עשינו פלייאוף מצוין. נרצה לשאוב ממה שעשינו בעונה שעברה ולהתעלות על עצמנו בפלייאוף". 

על אירועי דוחא בסיום המשחק: "בחרתי שלא להתייחס אחרי המשחק. עכשיו אחרי כמה ימים של מחשבה אני יכול להגיד באמת שאין מקום לדברים האלה בכדורגל. אין מקום לאלימות פיזית ומילולית. חבל שזה קורה בשנת 2019 בליגת העל, אבל לצערי זה קרה. היה לא נעים לי לשחקנים, להנהלה ולכולם, אבל זהו זה עבר".

על כניסת טכנולוגיית הVAR לפלייאוף: "אתמול היה כנס מאמנים וקפטנים עם השופטים והמנהלת. מאוד מעניין. זאת בשורה טובה. הושקע הרבה כסף וזה יכול לעזור. חשוב שהשחקנים יבינו מה יקרה מעכשיו ונעשה אסיפה מיוחדת בעניין. יש משמעות לחוקים החדשים ונסביר להם איך להתנהל. בסך הכל זה דבר חיובי, יכול להיות שאם זה היה כבר במשחק נגד סכנין, אורן ביטון שהורחק היה עומד לרשותנו". 

אלונה ברקת (עמרי שטיין)אלונה ברקת (עמרי שטיין)

חלוץ האדומים בן שהר, התייחס לאי זימונו לנבחרת ישראל: "אני קצת מאוכזב כי כל שחקן רוצה להיות בנבחרת. אני רוצה לתרום ויכולתי לתרום, אבל יש מאמן שמחליט ושחקנים טובים. אני בטוח שאחזור לשם בקרוב".

בנוגע לתקופה הלא טובה שעבר: "הייתה תקופה לא טובה. הכדור לא נכנס. עכשיו אני רעב יותר ורוצה לתרום יותר, זה מצחיק שמדברים על תקופה לא טובה של חודשיים. זה קורה בעולם שחלוצים לא כובשים גם ארבעה חודשים. כל חלוץ שלא כובש בא הביתה מאוכזב ומרוכז בתוך עצמו. מי שמכיר אותי יודע שיום אחרי אני בא ונותן את המקסימום כדי לצאת מזה. הצוות עזר לי בעוד אימונים אישיים וזה עזר לי מאוד. המטרה הייתה בעיקר לבוא מוכן בראש, שאני יודע שמסוגל לתת גולים. כרגע, הכי חשוב מבחינתי להביא את היכולת הזאת בפלייאוף העליון".

בן שהר חוגג (איציק קדוש)בן שהר חוגג (איציק קדוש)

על חציית רף 62 השערים בכל המסגרות בהפועל באר שבע, מה שהציב אותו במקום התשיעי בטבלת מלכי השערים בצוותא עם אליניב ברדה: "אני מקווה שברדה ימשיך לעשות לי אימונים אישיים. האמת שאני שמח., זה כיף לעבוד ולהגיע להישגים. אני מקווה להמשיך ולכבוש ולנסות להגיע הכי גבוה שאפשר. זה עוד בוסט ורצון לכבוש שערים. מקווה להמשיך לעשות את זה". 

בעניין אחר, הנהלת הפועל באר שבע החלה בהליך משפטי כנגד המועדון הטורקי טרבזונספור, שרכש את הכוכב הניגרי טוני וואקמה בתחילת העונה. הנהלת טרבזונספור, התחייבה להעביר לבאר שבע כמיליון יורו על השחקן, אולם הטורקים מאחרים כחודשיים וחצי בתשלום ובהפועל באר שבע החליטו ללכת לערכאה משפטית, כאשר הוגשה באמצעות היועץ המשפטי של המועדון, עו"ד עידו בר נתן, תביעה לפיפ"א על הסכום שעדיין לא התקבל ופיצוי הקבוע בהסכם על איחור. 

וואקמה, שהצטרף בקול תרועה לטרבזונספור אחרי שמיצה את תקופתו בבאר שבע, מלהיב את הליגה הטורקית עם 7 שערים ב-18 משחקים. בבאר שבע כועסים מאוד על המועדון הטורקי שבעת המשא ומתן הבטיח שלא יהיו עיכובים בהעברת הכסף. "לא רק שמכרנו להם את וואקמה בסכום מצחיק, הם גם מתחמקים מהתשלום עבורו כפי שצריך להיות על פי ההסכם. חבל שמועדון בסדר הגודל הזה מתנהל בצורה כזו", אמרו בבירת הנגב.