נבחרת ישראל תעמוד הערב (חמישי) ב-21:45 למבחן נוסף בעידן האוסטרי כאשר תארח באצטדיון סמי עופר את נבחרת סקוטלנד בליגת האומות. המאמן אנדי הרצוג הציג לא מעט קטעי וידאו מהמשחקים של סקוטלנד ולדעת השחקנים מדובר בקבוצה פיזית ביותר, אבל כזו שניתן לעבור.

בהרכב אותו פרסם הרצוג נכללו למעשה ה-11 אותו תרגל כל השבוע, עם מערך שלושת הבלמים כצפוי, כאשר שרן ייני, עומרי בן הרוש ואיתן טיבי יאיישו את מרכז ההגנה. בן שהר, שזומן רק לאחר פציעת מנור סולומון, פותח בחוד לצדו של מונס דאבור.

הרכב נבחרת ישראל: אריאל הרוש, אלי דסה, איתן טיבי, שרן ייני, עומרי בן הרוש, טאלב טוואטחה, בירם כיאל, ביברס נאתכו, דור פרץ, בן שהר ומונאס דאבור.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הרצוג: "בשביל סיכיוי לעלות, רק ניצחון"

מנגד, גם הסקוטים יפתחו במערך דומה של 5:3:2 עם שלושה בלמים, כאשר אנדי רוברטסון הקפטן וסטיבן אודונל ישחקו בשני הקווים, בעוד ג’וני ראסל וסטיבן נייסמית’, שכבש גם מול אלבניה, בחוד.

הרכב נבחרת סקוטלנד: אלן מקגרגור, סטיבן אודונל, ג’ון סוטאר, צ’רלי מולגרו, קיראן טירני, אנדרו רוברטסון, קאלום מקגרגור, ג’ון מקגין, קווין מקדונלד, ג’וני ראסל וסטיבן נייסמית’.

אנדי רוברטסון (עמרי שטיין)אנדי רוברטסון (עמרי שטיין)

באימון המסכם, אחרי החימום, הנבחרת חולקה לשניים כאשר את ההרכב הראשון תידרך אנדי הרצוג ואת שאר שחקני הסגל תידרך אלון חזן. “הם פיזיים ואתלטיים כאחד. זו לא נבחרת שאי אפשר לעבור. מדובר בנבחרת בדרג שלנו. לא צריך לחשוש אבל ברור לכולנו מהן ההשלכות אם חלילה לא ניקח נקודות”, אמר אחד השחקנים.

הרצוג, נאמן לדרכו, החליט לדבוק בשיטה ובמערך כאמור. עושה רושם שהבעיה העיקרית של הרצוג נמצאת במרכז ההגנה. ההפתעה הפעם היא הצבתו של עומרי בן הרוש כבלם שלישי לצידם של שרן ייני ואיתן טיבי. בן הרוש אמור להיות הצלע השלישית במרכז, זה שאמור לכסות בכל פעם מחדש על כך שטאלב טוואטחה יתקוף מצד שמאל כפי שקרה במשחק מול אלבניה. אלי דסה יעשה את אותו דבר באגף הימני. במהלך האימון הקצר הרצוג תידרך לבד את שלושת הבלמים ועבד איתם על התיאום ביניהם.

טוואטחה. הנציג מגרמניה (רויטרס)טוואטחה. הנציג מגרמניה (רויטרס)

“ניפול ונקום הערב על ההתקפות ויצירת המצבים מהאגפים של דסה וטוואטחה. הם חייבים לתקוף כמה שיותר. אנחנו לא נבחרת שיכולה להחזיק כדור מול נבחרת אירופית ועדיפה. אין לנו יכולת כזאת לדקה. בן שהר הרבה יותר מהיר מערן זהבי וזה צריך לתת לנו יתרון, מה עוד שמונס דאבור בכושר מצוין. הבעיה העיקרית שאין לנו באמצע מי שיבוא לקבל כדור במרכז המגרש כדי להניע והיחיד שיכול לעשות זאת הוא ביברס נאתכו. ברור לנו שנתוני החזקת הכדור לא יהיו לטובתנו”, הוסיפו בנבחרת.

הקהל לפי שעה לא ממהר להגיע לסמי עופר, דבר שעלול לפגוע בנבחרת. בהתאחדות אמרו: “קהל זה מומנטום ובלי קהל שדוחף יהיה קשה מאד להצליח". בהתאחדות עדיין מקווים שניתן יהיה להביא לסמי עופר כרבבת צופים במקרה הטוב או לכל הפחות 8,000 אוהדים באצטדיון שמכיל 30 אלף מקומות.