מכבי תל אביב ומכבי חיפה ייאבקו הערב (רביעי, 20:45) על התואר השלישי בחשיבותו בכדורגל הישראלי – גביע הטוטו. הקבוצות ערכו מסיבת עיתונאים משותפת לקראת המשחק, כאשר כל הכרטיסים כבר אזלו והקופות באצטדיון המושבה ייפתחו אך ורק לאיסוף כרטיסים מוזמנים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מסע"ת לקראת גמר גביע הטוטו

קפטן מכבי חיפה, שלומי אזולאי, אמר בפתיחת מסיבת העיתונאים: “מכבי חיפה ומכבי ת”א הן שתי הקבוצות הגדולות ביותר בארץ, אנחנו שמחים ומאושרים, עברנו דרך ארוכה עד הגמר. אמנם זה גביע הטוטו, אבל אנחנו רוצים את הגביע”.

פתיחת העונה החלשה בליגה: “ברור שיש אכזבה מסוימת מקצב צבירת הנקודות. פתחנו לא כל כך טוב, אבל הצגנו שיפור מול מכבי פתח תקווה. בגמר אנחנו רוצים לנצח ולתת הכל, מקווה באמת שנעשה את זה. זה משחק שחשוב למועדון, לשחקנים ולקהל. זאת תהיה מקדמה אדירה לפני המשחק מול הפועל באר שבע. יש שינוי וחיבור מסוים, השארנו את רוב הסגל מהעונה שעברה ואנחנו מחוברים”.

שלומי אזולאי מתראיין (שחר גרוס)שלומי אזולאי מתראיין (שחר גרוס)

ההפסד במחזור הראשון: “למרות שהפסדנו להם בליגה במחזור הראשון, נבוא לנצח, אנחנו רוצים נקמה קטנה”.

מאמנו, פרד רוטן, אמר: “הלכנו והתפתחנו בגביע הזה, הגענו לגמר ואנחנו רוצים לזכות בו. הגמר חשוב יותר מאשר המשחק מול ב”ש כרגע, אחר כך נראה לגביו. זכיתי בגביע אחד עד כה, אבל זכיתי ביותר גביעים כעוזר מאמן. אך לא מדובר בי אלא במועדון. נראה מה עשינו במשחקים האחרונים. יש לנו הזדמנות לזכות בגביע הזה. צריך לא מעט מזל. אם ראיתם את המחצית הראשונה במשחק האחרון שלנו החמצנו המון. כשהרגע יגיע, נכבוש הרבה שערים. אם לא נייצר מצבים, אז אני אתחיל לחשוש. יש לי את הביטחון שאפשר לנצח. יש לנו קבוצה, אין לנו ליאו מסי ואין לנו דייגו מראדונה”.

פרד רוטן, שלומי אזולאי ושרן ייני במסיבת העיתונאים (שחר גרוס)פרד רוטן, שלומי אזולאי ושרן ייני במסיבת העיתונאים (שחר גרוס)

הצעדים האחרונים שלו וההתנהלות התקשורתית: “אם אצעק, אנשים ישפטו אותי, אבל זו הדרך שלי. כל מה שעשיתי בחדר ההלבשה יוצא החוצה עד כה. כולם צופים בהכל בשחור על גבי לבן, זה אמור להיות העסק שלנו בלבד. אחרי כל משחק יש לי שיחות אישיות עם שחקנים, זה רגיל. המסר שהעברתי להם הוא שאנחנו ניצבים בפני גמר וזה משחק שצריך לנצח בו”.

שרן ייני, קפטן מכבי ת”א, אמר: “אלו שני מועדונים חזקים שיש להם יריבות טובה והולך להיות משחק טוב. מכבי חיפה זה מועדון גדול, הם טובים ויש את הפן של המזל, הגול שחסר, משהו בחיבור שם. אנחנו מאוד מכבדים את השחקנים ואת המועדון. לא חושבים על הדרבי כמו שהם לא חושבים על ב”ש. חושבים על המשחק הקרוב וזו לא קלישאה. ההכנה שלנו היא זהה לכל המשחקים, רואים את היריבה. אני מתרגש לפני כל משחק, מול קבוצה מהתחתית וגם מול קבוצות הצמרת”.

שרן ייני מתראיין (שחר גרוס)שרן ייני מתראיין (שחר גרוס)

מכבי חיפה: “שלומי היה שחקן טוב אצלנו, אני מכיר את הצוות שהביא אותי להולנד אז. הם יתחברו ויקח להם פחות זמן ממה שאתם חושבים. מכבי חיפה זה מועדון גדול וזה יהיה טיפשי להזכיר את כל המועדונים הגדולים בכדורגל הישראלי”.

פתיחת העונה שלו באופן אישי: “לא יצאתי למחנה מהסיבות שלי וברור לי שהשחקנים שיצאו והוכיחו את עצמם יקבלו קרדיט. הפחד הזה מ-לא לשחק מניע אותנו תמיד וכל כדורגלן צריך להעריך כל רגע ורוצה לשחק תמיד. אני נהנה לשחק מול כל קבוצה ושיהיו לי כמה שיותר זיכרונות לקראת סיום הקריירה, אני כבר בן 32. רוצה לסחוט את הלימון עד הסוף”.

שלומי אזולאי ושרן ייני במסיבת העיתונאים (שחר גרוס)שלומי אזולאי ושרן ייני במסיבת העיתונאים (שחר גרוס)

המאמן ולדימיר איביץ’ הוסיף: “אני בטוח שנעשה הכל כדי לזכות בגביע הזה. הסיכויים הם 50:50 לשני המועדונים. אנחנו מכבדים את מכבי חיפה ויודעים שאנחנו צריכים לספק 100 אחוז כדי לנצח. אולי התחלנו את הליגה טוב יותר מהם, אבל זה גמר וזה שונה. כולנו ניתן את המיטב מעצמנו על מנת לנצח. שיחקנו עד כה רק ארבעה משחקים בליגה, יש 36 משחקים בסך הכל. אני מרוצה מהניצחונות, אבל לא לקחנו את כל הנקודות עד עכשיו. המטרה היא לנצח בכל משחק, אנחנו מכבי ואנחנו רוצים להכין את עצמנו כל פעם למשחק הבא. זה לא קל לצוות, אבל זאת המציאות שלנו. אנחנו מתכוננים לכל משחק בנפרד ואחרי המשחק הזה נתחיל להתכונן למשחק הבא”.

מכבי חיפה: “זו קבוצה טובה. ניצחנו אותם במחזור הראשון, אבל זה לא היה קל עבורנו. יש להם סגנון מסוים של משחק, אבל אנחנו מאמינים בעצמנו ומכבדים אותם, רוצים להוכיח שאנחנו ראויים לניצחון. יש לנו 90 דקות להראות את זה”.