עוד סיפור הזוי מבית היוצר של הכדורגל הישראלי התרחש היום (שבת) במהלך משחק הליגה הלאומית לנוער מחוז צפון, בו אירחה עירוני נשר את איחוד בני באקה במסגרת המחזור ה-16.

הקבוצה המארחת, שפתחה את המחזור במקום הרביעי, הציגה משחק נהדר ולא ריחמה על יריבתה מהמקום השביעי, עם שער ועוד שער ובדקה ה-75 התוצאה הייתה כבר 0:6 לזכות נשר. אלא ששערים נוספים כבר לא היו במשחק.

לאחר השער השישי שספגה קבוצתו, בבני באקה הורו לשחקנים להפסיק לשחק ופשוט להתיישב על הדשא. השחקנים צייתו, ואילו מאמן נשר, בתגובה, אמר לשחקניו לא לתקוף לעבר שער היריבה, אלא לשחק בחצי המגרש שלהם.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
השחקנים התיישבו על הדשא, היריבה התמסרה

במשך רבע השעה שנותרה שחקני עירוני נשר פשוט התמסרו בעמידה, לעיני מאות צופים ביציעים, כך שהמשחק לא פוצץ והשופט המתין עד לדקה ה-90 כדי לסיימו. מאמן באקה ציין: “ברגע שהורחקתי לא התערבתי יותר בניהול המשחק. לא נתתי לשחקנים הוראה לשבת”.

מהנהלת באקה אמרו בתגובה: ”אחרי הרחקת המאמן על ידי שופט המשחק בדקה ה-15, קרה סוג של אי שליטה בהחלטות השחקנים שהחליטו לחדש את המשחק ולא להמשיך לשחק. המועדון והצוות המקצועי מבינים את כאב השחקנים, אך לא זו דרכו של מועדון איחוד בני באקה. השחקנים נתקלו באותו שופט בשנה שעברה, במשחק נוער נגד עכו במשחק חוץ, בו הרחיק שני שחקנים וכתב נגדם דו”ח חמור שעלה להם בהרחקה ל-3 משחקים. הנהלת המועדון תזמין היום את שחקני קבוצת הנוער לישיבה, העניין יובהר ויטופל עם השחקנים, יוסבר להם כי לא כך פותרים דברים ולבדוק איך החליטו לא לחדש את המשחק במחצית השנייה על אף שהמאמן והצוות המקצועי שכנעו אותם לעלות ולהמשיך לשחק. כל מה שהיה אחרי זה במחצית השנייה קרה למרות שהמאמן והצוות המקצועי לא נתנו את ההוראה לשבת ולא לשחק”.