נבחרת ישראל עד גיל 17 התמודדה היום (רביעי) מול נבחרת אוקראינה (2:3 לאוקראינה). ל-ONE נודע כי בשורות הנבחרת האורחת שיחק לא אחר מאשר דניאל גולאני בן ה-16 ממכבי פתח תקווה שהוא בעל דרכון אוקראיני ולא ישראלי.

גולאני, שזומן למבחנים של נבחרות ישראל בעבר, לא התקבל לנבחרות הצעירות מאחר שאין לו דרכון ישראלי ונאמר לו מההתאחדות לכדורגל שהוא צריך לחכות לגיל 18 כדי לקבל דרכון ורק אז יישקל האם לזמן אותו. בינתיים, הכישרון הצעיר של מכבי פ"ת, שהגיע מהפועל פ”ת, בעצת סוכנו ומשפחתו, בחר באופציה האוקראינית. מההתאחדות לכדורגל נמסר כי הנושא כלל לא עמד על הפרק מאחר שללא דרכון הם לא יכלו לזמן את השחקן.

נבחרת ישראל נגד נבחרת אוקראינה (מערכת ONE)נבחרת ישראל נגד נבחרת אוקראינה (מערכת ONE)

גולאני, שמשחק בנבחרת עד גיל 17 למרות שהוא בשנתון נמוך יותר, קיבל זימון לאימון התרשמות בנבחרת אוקראינה לאחר שנוצר קשר עמם כאן בארץ כשהם הגיעו להתמודד מול ישראל וכעת הוא כבר מופיע בשורות הנבחרת הצהובה-כחולה.

בשורה התחתונה, גולאני שגר בישראל והנו ישראלי לכל דבר, כאשר אמו נולדה באוקראינה ואין לה דרכון ישראלי, מייצג דווקא את הנבחרת האוקראינית ולא את נבחרת ישראל בשל ענייני ביורוקרטיים כאלה ואחרים.

דניאל גולאני ועידן בו אבו (מערכת ONE)דניאל גולאני ועידן בו אבו (מערכת ONE)

מי שמייצג את השחקן וליווה אותו במעבר לנבחרת אוקראינה הוא סוכן השחקנים עידן בן אבו, שיצר את הקשר עם ההתאחדות האוקראינית, נפגש עם מאמן הנבחרת עד גיל 17 ולאחר שזה התרשם מגולאני הוא זומן לאותו אימון התרשמות.

בתגובה לכך, אמר יו"ר מכבי פתח תקווה, אבי לוזון, ל-ONE: "דניאל שיחק במשחק ידידות מול ישראל ולכן זאת לא נחשבת הופעה. אנחנו רוצים שהוא ייצג את נבחרת ישראל ומנסים להקדים את קבלת הדרכון הישראלי".

אבי לוזון (איתי כהן)אבי לוזון (איתי כהן)

תגובת מכבי פ"ת: "דניאל ילד מוכשר מאוד אשר בשל חוקי מדינת ישראל לא יכול לייצג את המדינה. הנושא גרם לשחקן עוול רב אשר גרם לו למשבר אישי עמוק. לצערנו בעקבות בירוקרטיה נמנע מהילד לייצג את נבחרת ישראל ומתוקף אזרחותו נפתחה לו הזדמנות אחרת. דניאל ילד מיוחד ומכבי פ"ת ידועה כמחלקת נוער אשר תמיד תומכת בשחקניה. כולנו תקווה שבמדינת ישראל מישהו יתעשת ויעזור לדניאל לקבל דרכון ישראלי מאחר והוא תושב ישראלי לכל דבר, בעל תעודת זהות ישראלית וגם נולד בישראל".