קבלת פנים מכוערת במיוחד חיכתה היום (רביעי) למכבי תל אביב בטורקיה, לפני משחקה הערב (חמישי, 20:00) מול דרושפאקה. שלט אנטישמי ובו נכתב “העבודה משחררת” בגרמנית (המשפט שהיה מוצג בכניסה למחנות הריכוז בתקופת השואה, ובראשם אושוויץ), נתלה על משרדי בית המלון של הקבוצה באיסטנבול. תגובת מכבי ת"א: “כשהגענו למלון נתקלנו בכיתוב "העבודה משחררת". כמובן שזה מעורר אסוציאציות קשות, אנחנו רואים את העניין בחומרה ואין לזה מקום".

פורוורד הצהובים, ג׳ייק כהן, אף העלה בחשבון הטוויטר שלו תמונה של שלט זה וכתב: "אני מאוד סקרן מדוע השלט הזה נתלה בכניסה למלון שלנו באיסטנבול”, והוסיף תיוג “אנחנו זוכרים”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יאניס: "אין משחקים קלים ביורוליג"

במעבר חד לצד המקצועי, רכז מכבי תל אביב, ג’רמי פארגו, נמצא בישראל וכבר הצטרף לאימוני הקבוצה, אך לא לקח חלק פעיל באימון המסכם בישראל ולא הצטרף לנסיעת הקבוצה לטורקיה. כמו כן, הסנטר טאריק בלאק סיים את האימון מוקדם מהרגיל בשל כאבים ברגלו. בלאק, בניגוד לפארגו, טס עם הקבוצה.

ווילבקין ופארגו (איציק בלניצקי)ווילבקין ופארגו (איציק בלניצקי)

מאמן הקבוצה, יאניס ספרופולוס, התייחס ליריבה הטורקית ואמר: ״אנחנו יודעים שהמשחק מול דרושפאקה הוא קשה, ביורוליג אין משחקים קלים. אנחנו מכבדים מאוד את הקבוצה שלהם, אנחנו צריכים להיות מאוד מפוקסים כדי לעקוב אחרי תוכנית המשחק שלנו הגנתית והתקפית. אנחנו יודעים שהם החתימו את דגלאס, הם רוצים לשחק יותר טוב ולנצח משחקים. לטאריק יש פציעה קטנה ברגל, הרופאים יבדקו גם אותו״.

על חזרתו של פארגו ארצה: ״אנחנו מאוד שמחים שג׳רמי פארגו חזר, הוא אחד מאיתנו, הרופאים בארץ צריכים לבדוק אותו ואז נדע מתי הוא יוכל לחזור לשחק״.

ג'ייק כהן שחזר להתאמן עם הקבוצה לאחר משחקי הנבחרת: "אני חושב שהשבוע האחרון עזר לי ונתן לי ניסיון במסגרת תחרותית גבוהה ביותר. זה יעזור לי גם ביורוליג ששיחקתי נגד שחקנים ברמה כזאת גבוהה. זכיתי להרבה דקות משחק וזה יעזור לי קדימה עם הקבוצה. אני נמצא במכבי ארבע שנים ולא זכור לי משחק אחד שבו לא היינו חייבים לנצח, כל משחק הוא חשוב״.

על העומס שלו באופן אישי: ״העובדה ששיחקתי השבוע הרבה תעזור לי, הגוף מרגיש טוב, אני בקצב ומוכן לשחק״.

דני אבדיה, ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)דני אבדיה, ניקולה וויצ'יץ' (איציק בלניצקי)