שחקני ליגת העל והליגה הלאומית בכדורסל ייפגשו ביום שני ה-17 בדצמבר בשעה 22:00 ויכריעו בעניין מסקנות ועדת שרעבי לאחר שהוצגו השבוע על ידי מנכ״ל משרד הספורט, יוסי שרעבי. אל הישיבה צפויים להגיע נציגים ממשרד הספורט על מנת להסביר את המסקנות באופן מסודר. 

מסקנות הוועדה עוררו לא מעט רעשים כשנחשפו ביום ראשון האחרון וכבר בנסיעת הנבחרת לגאורגיה באותו היום נשמעו קולות השחקנים בנושא בעוד הרוב היה נגד, כשגם אנשי ארגון השחקנים לא מרוצים ממסקנות אלו אך מבינים כי ההחלטה הנה בידי השחקנים. במידה ולא תהיה הסכמה על המלצות הוועדה, ההסכם שנחתם בסוף העונה שעבר בין הארגון לבין המנהלת יחול גם בעונה הבאה כשעל פי ההסכם בעונת 2019/2020, החוק הרוסי מבוטל וחיוב מינימום שחקן אחד בלבד בעל אזרחות ישראלי על הפרקט בכל עת. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש: לא רוצה לסכם עדיין את הקמפיין

כזכור, בתחילת השבוע, כינס מנכ״ל המשרד שיושב בראש הוועדה מסיבת עיתונאים בה הסביר את המסקנות אליהם הגיעו בוועדה שהוקמה בעקבות המשבר בין השחקנים למנהלת הליגה רגע לפני פלייאוף סיום העונה שעברה. במרכז המלצות הוועדה היה ביטול החוק הרוסי, הורדת מספר השחקנים הישראלים שנמצאים על המגרש בכל זמן נתון משניים לאחד כשההגדרה החדשה לשחקן ״כחול לבן״ היא שחקנים ששיחק שנתיים לפחות במחלקות נוער או כאלה ששיחקו בנבחרות הצעירות של ישראל (עד גיל 20). 

יהיה רוב לשחקנים ״כחול לבן״ בטופס המשחק עם שישה שחקנים המוגדרים כך וכמו כן זכאות לבונוס כספי לקבוצות שירשמו שבעה שחקני ״כחול לבן״ ובכך יאפשרו יותר דקות משחק לשחקן ישראלי. לא יהיה הבדל בין זרים למתאזרחים אלא אם אותו שחקן שאינו ״כחול לבן״, שיחק למעלה מארבעה משחקים במדים הלאומיים.