סאגת ניקולה וויצ’יץ’ נגד יו”ר המנהלת שמואל פרנקל לא מגיעה לסיומה. אחרי שבמהלך השבוע החולף התבטא המנהל המקצועי של מכבי תל אביב נגד ההגבלות הנוגעות לשיתוף שחקנים זרים בליגה, פרנקל לא נשאר חייב וצייץ בנושא אתמול בערב, במה שהפך מאז למלחמת ציוצים בינו לבין הקרואטי. כעת, גם מכבי ת”א הגיבה בצורה רשמית לנושא.

“מצער ואף מכאיב כמי שמכהן בתפקיד יושב ראש מנהלת הליגה מצא לנכון להתייחס לגופו של אדם, במקרה זה ניקולה וויצ'יץ', ואף להתייחס למוצאו - דבר שאינו נהוג במקומותינו. נשכח מזכרונו של מר שמואל פרנקל שניקולה וויצ'יץ' היה מאבני היסוד של מכבי תל אביב שזכתה בגביעי אירופה והביאה כבוד רב לכדורסל הישראלי? האם טיעון לגבי תקנות וחוקים הנוהגים בליגה הישראלית, שאין להם אח ורע בשום מדינה באירופה, הינו נימוק לתקוף אדם בשל מוצא”? 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
יאניס: "היינו אגרסיביים"

“מר שמואל פרנקל הנכבד, טול קורה מבין עיניך ובצע את המוטל עליך לטובת הכדורסל הישראלי - שהתקנות והחוקים בו יהיו זהים לאלה הקיימים במדינות אירופה הנאורות. מוטב היה שדבריך לא היו נאמרים ונכתבים”.

“במיוחד במדינה כמו ישראל אין מקום לביטויים על רקע גזעני הנרמזים מדברי יו"ר המנהלת, מועדון הכדורסל מכבי תל אביב הוא מקום לכולם ולא למגזר מסוים. אנו משוכנעים כי אם באחת הליגות בחו"ל בה ישראלי הנמצא בתפקיד ניהול, או לחלופין כמאמן או כשחקן, היה מותקף בגלל מוצאו היינו מקימים פה קול צעקה נגד אותה הליגה והעומדים בראשה”.

“מועדון הכדורסל מכבי תל אביב אינו רואה בעין יפה, זאת בלשון המעטה, את התנהגותם של מספר אוהדים שמצאו לנכון במהלך משחק היורוליג להביע מחאה קולנית כנגד יו"ר המנהלת בעודו צופה במשחק. המועדון מגנה זאת. זאת לא הדרך להביע מחאות, גם אם הן צודקות”.

מהמנהלת הגיבו: “התייחסותו של היו”ר שמואל פרנקל אמש לא היתה לגופו של איש אלא לדבריו של וויצ'יץ' והתקפתו על השחקן הישראלי ועל הליגה הישראלית. לא היה שום רקע גזעני בדבריו, אולי השימוש במילה זר לא היה במקומו, ועל כך שמואל פרנקל חוזר בו”. 

ניקולה וויצ'יץ' מודאג (איציק בלניצקי)ניקולה וויצ'יץ' מודאג (איציק בלניצקי)

“הכדורסל והכדורסלן הישראלי יקרים לליבו של פרנקל ושל המנהלת, וההתבטאות החריגה של וויצ’יץ' שבשל החובה לשתף ישראלים, מכבי ת"א אינה יכולה לזכות ביורוליג ולהאשים את השחקן הישראלי באי הצלחת מכבי תל אביב באירופה, הינה גניבת דעת ופגיעה קשה בתדמיתה של הליגה”.

“כדאי להזכיר כי בעבר מכבי ת"א זכתה מספר פעמים באליפות אירופה והצליחה מאוד במפעלים האירופאיים עם שחקנים ישראלים משמעותיים כוולל בשנת 2014 כשהקבוצה זכתה באליפות היורוליג כאשר בליגה שיחקה עם החוק הרוסי. חבל מאוד שמכבי ת"א לא מצאה מקום לגנות את התנהגותם האלימה של אוהדיה כלפי יו"ר המנהלת שהגיע לצפות במשחק כדורסל”.

פרנקל עצמו הגיב בטוויטר:

בתוך כך, מכבי תל אביב נקנסה ב 5,000 ש”ח  בפועל ו-5,000 ש”ח נוספים על תנאי על זריקת גלילי נייר שגרמו להפסקות במשחק הגביע בראשון לציון