משחק האולסטאר בליגת העל בכדורסל הגיע, כאשר היום (שישי) גיא פניני הוותיק זכה בתחרות השלשות לאחר שגבר במעמד הגמר על גולן גוט בתוצאה 16:18 בתום דו קרב דרמטי. בנוסף, קור ג’יי קוקס הוכתר כאלוף ההטבעות.

גוט גבר 11:21 על אדם אריאל ממכבי ראשון לציון בדו קרב ביניהם והעפיל לגמר עם הניקוד הגבוה ביותר בשלב חצי הגמר של תחרות השלשות, כאשר אליו הצטרף גיא פניני מהפועל חולון, שהסתפק ב-20 נקודות, לעומת 9 בלבד של תמיר בלאט מהפועל ירושלים.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו בתחרויות השלשות וההטבעות באולסטאר

בנוסף, ג’יימס פלדין מהפועל ירושלים השלים דאבל שבועי כאשר גבר 11:16 על מייקל רול ממכבי תל אביב, בעוד ג’ורדן סווינג מהפועל באר שבע סיים בשוויון 13 עם ג’מאל שולר, אך ארבעתם לא העפילו לקרב הישיר על תואר אלוף השלשות בגמר, מאחר וקלעו פחות מפניני וגוט.

גולן גוט בגמר השלשות (רדאד ג'בארה)גולן גוט בגמר השלשות (רדאד ג'בארה)

בסיבוב הגמר, גיא פניני קלע 18 נקודות והציב את הרף לגולן גוט, שקלע גם הוא 18 נקודות, אך הקליעה האחרונה שלו לא נחשבה ועל כן, הניקוד של גוט ירד ל-16 נקודות ומי שזכה בתחרות השלשות הוא גיא פניני.

גיא פניני בגמר השלשות (רדאד ג'בארה)גיא פניני בגמר השלשות (רדאד ג'בארה)

קור ג’יי קוקס אלוף ההטבעות

בתוך כך, קור ג’יי קוקס, שמתאמן עם מכבי ראשון לציון העונה, זכה בתחרות ההטבעות לאחר שגבר על דשון סטיבנס וג’יימס קלי בגמר בעזרת דאנק אדיר שזיכה אותו בציון מושלם של 50 נקודות אחרי שקפץ מעל הקמעות של הפועל ירושלים, הפועל חולון והפועל גלבוע/גליל. סטיבנס, שצלח את חצי הגמר עם הניקוד הגבוה היותר לאחר שהשיג 47 נקודות בדאנק מרשים, לא הצליח לשחזר זאת בגמר, כאשר כשל בנסיון לקפוץ מעל אלכס המילטון והסתפק בסופו של דבר ב-45 נקודות עם דאנק פשוט יותר. 

קור ג'יי קוקס מטביע (רדאד ג'בארה)קור ג'יי קוקס מטביע (רדאד ג'בארה)

אגב, קוקס וקלי עלו שניהם לשלב הגמר לאחר מותחן בו רשמו פעמיים ברציפות ציון זהה עם 41 נקודות על הדאנק הראשון ו-45 נקודות על הדאנק השני. בסופו של דבר, קוקס, ששיחק לפני כשנה בקבוצת בית לחם הפלסטינית, גבר על המילטון וסטיבנס בגמר בדרך לזכייה היוקרתית בתואר. בנוסף, ה-MVP של משחק האולסטאר, ג’יי פי טוקוטו, לא הצליח לעלות לשלב הגמר לאחר שכשל בנסיון להטביע בארבעת הנסיונות להם זכה.