שוב אוהדי הפועל תל אביב במרכז העניינים, והפעם (ראשון) הקהל האדומים המשיך בשירים המכוערים כנגד יו”ר מכבי תל אביב, שמעון מזרחי, במהלך הפסדה של קבוצתם 87:76 למכבי ראשון לציון, אך פעם גם הוסיפו קריאות נגד מנהלת הליגה בכדורסל.

כאמור, בין הרבע השלישי לרביעי במשחק נגד הכתומים מעיר היין, אוהדי האדומים שרו את השיר הידוע שלהם ״שמעון מזרחי תתאבד כבר, אני שונא את מכבי תל אביב״. כמו כן, הוסיפו ושר חלק מהקהל האדום ״המנהלת מזד***ת״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
ראשל"צ מנצחת את הפועל ת"א 76:87

המאמן המנצח גיא גודס התייחס בסיום לניצחון ואמר: ״שיחקנו הרבה יותר טוב, קלענו כמו שלא קלענו הרבה זמן מהשלוש, ארבעה-חמישה חודשים עבר מאז רבע גמר הגביע פה נגד מכבי ת”א וכשזה נכנס, היה לנו הרבה יותר קל. אין ספק שהפועל הגיעו לפה במומנטום מטורף, זאת אומרת קבוצה שקלעה כמעט 95 נקודות בממוצע ומעל חמישים אחוזים מהשלוש, מספרים של 1-3 בליגה שלנו אבל ידענו בגדול שהחוזק של הפועל תל אביב זה עדיין בפנים, עדיין החדירות לסל”.

הצורה בה התפתח המשחק: “אני חושב שעשינו עבודה לא רעה על ריצ’ארד האוול, הוצאנו אותו מהמשחק, החבר׳ה נלחמו, עוז בלייזר עשה עבודה נהדרת על גרלון גרין במאצ׳ אפ מבחינת הגודל. ברגע שהכדורים שלנו גם נכנסו אז היה הרבה יותר קל. דריל מונרו שיחק כמו פוינט גארד, הזיז את הכדורים ומסר אותם בזמן, קמרון עשה את הסלים שלו וכבר הרבה זמן שהוא לא קלע ככה, 7 מ-9 מהשלוש ואנחנו צריכים להמשיך לעבוד ולהתקדם״. 

גיא גודס (איציק בלניצקי)גיא גודס (איציק בלניצקי)

אי שיתופו של איגור קולשוב: ״החלטנו פשוט ללכת עם עוז שהוא יתחיל עם מאצ׳ אפ על גרין וזה עבד מצוין אז מן הסתם הרוטציה קצת השתנתה. עד היום איגור היה עולה חמישייה קבוע ולא משנה אם הוא טוב או לא טוב, החלטנו על השינוי הזה שלשמחתנו גם עבד אבל זה לא אומר כלום על המשחקים הבאים. יש לנו סגל מאוד עמוק עם תשעה שחקנים בכירים שכל אחד יכול לשחק ובסופו של דבר מי שייתן את התפוקה ויהיה יותר טוב ישחק אין פה משחקי חברה או משהו אין פלטפורמה של התפתחויות או משהו״.

איגור קולשוב (רדאד ג'בארה)איגור קולשוב (רדאד ג'בארה)

על דריל מונרו: ״נצטרך להמשיך לעבוד קשה, דריל הגיע לשבוע של שלושה משחקים, שזה היה קושי גדול לחבר אותו לקבוצה ושהקבוצה תבין אותו. לא היה לנו זמן כמעט להתאמן, שבוע הבא יש יותר זמן, אבל היתרון להביא שחקן שכבר היה במערכת הוא שזמן ההתאקלמות שלו לא מצריך הרבה זמן. הוא חלק מההיסטוריה של מכבי ראשון לציון, נתן לנו הפעם המון ואני מאמין שבהמשך הוא עוד יתן לנו עוד דברים, כי יש לו את הניסיון והשקט הנפשי שלו”.

דריל מונרו (איציק בלניצקי)דריל מונרו (איציק בלניצקי)

היכולת של קבוצתו: “עשינו מאמץ קבוצתי אדיר, החבר׳ה נלחמו מההתחלה והמטרה הייתה לנצח את המשחק, לא משנה איך, למה ועם מי. היה קושי גם לי למצוא את ההרכבים הנכונים, אנחנו נמצא אותם, אבל צריכים להמשיך עם הלחם והחמאה שלנו שזה הגנה ואגרסיביות, הדברים הבסיסיים שהביאו אותנו לאן שהגענו השנה ומפה צריך להמשיך ולהתקדם״.

דיימון סימפסון ואלכס המילטון חוגגים (איציק בלניצקי)דיימון סימפסון ואלכס המילטון חוגגים (איציק בלניצקי)

בצד המפסיד, מאמן הפועל תל אביב דני פרנקו, סיפר: ״שבוע שעבר התחלנו את המשחק עם הרבה איבודי כדור, צריך לבדוק למה זה קרה, כי זה לא קרה לפני זה. הפעם התחלנו את הרבע הראשון עם הרבה מאוד איבודי כדור, לא נכנסנו טוב למשחק הזה בניגוד למשחקים קודמים ולטעמי לא נכנסנו למשחק בכלל. לא הצלחנו אף הרכב שיכול היה לספק את הכדורסל שאנחנו רוצים לשחק, לא הגענו לקו, לקחנו שלשות וארבעה אסיסטים במחצית השנייה זה לא זה”.

דני פרנקו (איציק בלניצקי)דני פרנקו (איציק בלניצקי)

הסיבות להפסד: “אנחנו קבוצה שחיה מההגנה שלה, גם בדקות ששמרנו יותר טוב הפעם לא הצלחנו לרוץ כמו שצריך וההתקפה שלנו הייתה לא טובה. אנחנו צריכים להסתכל רק על עצמנו, כי בסוף מהתקפה לא טובה שלנו, ראשון עשתה הרבה מאוד מתפרצות ביתרון מספרי ושם הייתה הריצה שלהם. זה משחק שבשבילי לא היינו בו בכלל, אני מעריך כל שחקן שנשאר על המגרש בסוף וזה יכול היה להיות כל שחקן שניסה ללחוץ ולהוריד את ההפרש. כמובן שזה לא יכול היה להביא אותנו לניצחון, אבל אני אוהב את האחריות שכולם לקחו אחרי המשחק וגם אני כמאמן”.

ריצ'ארד האוול וג'רל מקניל מאוכזבים (איציק בלניצקי)ריצ'ארד האוול וג'רל מקניל מאוכזבים (איציק בלניצקי)

התחושות בקבוצה: “יש לנו אווירה יותר טובה בקבוצה, יש לנו ריכוז, מיקוד וחבר׳ה שאוהבים לעבוד יותר ממה שהיה פעם. אני בטוח שנקפוץ מהר חזרה כבר נגד נס ציונה, זה משחק חשוב וניתן להם להתאושש יומיים מהמשחק הזה, נתקן איפה שצריך לתקן כדי לבוא יותר טוב מהפעם. דשון סטיבנס? אני לא יודע מה יהיה, אבל אני לא חושב שיש איזה שחקן אחד, שניים, שלושה או לא נעים להגיד חמישה-שישה שהיו עושים הבדל דרמטי. מה שהיה הפעם זה כולנו כקבוצה, לא שחקן אחד״.

דשון סטיבנס מול ג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)דשון סטיבנס מול ג'ייקובן בראון (אורן בן חקון)