מכבי תל אביב מעלה הילוך. הערב (ראשון) האלופה שייטה עם 64:96 קליל על הפועל באר שבע בהיכל הקונכייה תוך תצוגה מרשימה במיוחד של החניכים של יאניס ספרופולוס, ששמרו על פסגת ליגת ווינר סל.

ספרופולוס היה מרוצה בסיום: ״היה לנו ניצחון מקצועי ומנטלי מאוד, היינו מרוכזים היום מהשנייה הראשונה. לא ויתרנו על אף כדור, הזזנו את הכדור בצורה מרשימה ואחוזי הקליעה שלנו היו טובים. מסרנו 28 אסיסטים היום, דבר שחשוב לי מאוד ואני מקווה שנמשיך כך עד סוף העונה. באר שבע קבוצה טובה מאוד, אמרתי את זה כבר כמה פעמים העונה. לא לשכוח שהיריבה הפעם היא אחת מקבוצות ההגנה הטובות בליגה, אבל הצלחנו להתעלות על העובדה הזאת היום״. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מלכת הנגב: מכבי ת"א מביסה את ב"ש 64:96

על יובל זוסמן ודני אבדיה: ״אלה שני שחקנים שאנחנו בונים וסומכים עליהם, אני חושב שהבלגן שהתקשורת עושה סביבם לא תורם להם, אלא להפך. הם עדיין צעירים וקשה להם להתמודד עם גודל הציפיות של התקשורת, אני מבקש מכולם להוריד פרופיל מהם ולתת להם להמשיך לעבוד קשה, ולשחק את המשחק״. 

לאחר מכן המשיך היווני: ״אנחנו חושבים כל הזמן על המשחק הבא ולא על סוף העונה, הלילה אנחנו מרוצים מאיך ששיחקנו, נלך לנוח ונמשיך להתאמן ולהתעסק במשחק הבא, ככה נמשיך עד סוף העונה בלי לקפוץ קדימה, רק כך נמשיך לגדול כקבוצה״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
הדר:אני חושב שהפסד היום מחדד תדרך שעשינו

מאמן המפסידה, רמי הדר, אמר: ״זה מאוד מאכזב איך שנכנסנו למשחק, אני לוקח את כל האחריות עליי כי אם נראינו ככה יש לי חלק גדול בזה. מכבי קבוצה טובה יותר והיא שיחקה מצוין אבל אנחנו לא יכולים להופיע ככה בשום צורה. אני חושב שדווקא המשחק היום מראה על העונה הגדולה שאנחנו עושים, כי אנחנו הרי קבוצה מוגבלת מבחינת אתלטיות וכישרון, וזה נותן לי פרספקטיבה לגבי מה שעשינו העונה ואני גאה בשחקנים שלי ועומד מאחריהם ואנחנו ממשיכים קדימה״. 

רמי הדר (מרטין גוטדאמק)רמי הדר (מרטין גוטדאמק)

״עד התקופה האחרונה היינו קבוצת ההגנה הטובה בליגה אז אני לא מסכים שיש בעיה בהגנה שלנו, הגנה היא אמצעי לנצח משחקים ולא מטרה ואין לי מה להוסיף לגבי זה. היכולת של סווינג? אני מכבד את ג׳ורדן, וגם בימים הפחות טובים שלו אני אעמוד מאחוריו. צריך לכבד אותו על העונה הגדולה שהוא עושה ולא לחפש את המספרים שלו בשני משחקים האחרונים״. 

לקראת המשך העונה: ״עשינו עונה גדולה ואנחנו נסיים אותה בפלייאוף. אנחנו מרוצים מהסגל הקיים ולא יהיו בו שינויים, מאמין שנראה יותר טוב בהמשך. היה לא נעים היום ומתסכל אבל אני הולך עם השחקנים שלי ומאמין בהם, לא אסובב להם את הגב בחיים. מה שהקבוצה הזאת עברה מבחינת פציעות הוא לא הגיוני, ושרדנו את זה ונעשה גם פלייאוף, תכבדו אותנו״.