קבוצות הספורט בב”ש צריכות לדאוג? על פי החלטת בית המשפט, כל הכספים אשר מחולקים מעכשיו בשנת 2019 לכלל אגודות הספורט בב"ש יהיו מוגדרים על תנאי ועשויים למעשה לחזור לעוגה הכללית לצורך חלוקה מחדש. ההחלטה שהתקבלה עשויה אף להשפיע על קבוצת הגברים של הפועל באר שבע שמקבלת 3.7 מיליון ש”ח לשנה ועוד 300 אלף ש”ח למחלקת הנוער, וגם קבוצת הכדורסל של הפועל ב"ש גברים, שמקבלת 2 מיליון ש”ח לשנה ועוד 200 אלף ש”ח למחלקת הנוער. 

ההחלטה המדוברת התקבלה לאחר שבית המשפט המחוזי בב"ש דן היום (שני) בבקשה של קבוצת כדורגל נשים של הפועל ב"ש, באמצעות עו"ד דליה בושינסקי, לקבלת צו לעצירת חלוקת התמיכות לכלל עמותות הספורט בב"ש. סך תקציב תמיכות הספורט בבאר שבע בשנת 2018 עמד על 6.7 מיליון ש”ח ובשנת 2019 יעמוד על סך של 8.4 מיליון ש”ח. אותה בקשה הועברה במסגרת מאבק קבוצת הנשים בכדורגל לחלוקה שוויונית של הכספים.

דליה בושינסקי (מערכת ONE)דליה בושינסקי (מערכת ONE)

השופט גד גדעון ציין בין השאר בהחלטתו כי: "סברוני, כי נכון להסתפק כעת במתן הסעד החלופי, כפי שנוסח בבקשה לצו ביניים, אשר לו מסכימות גם המשיבות כדברי באת כוחן. זאת, הן משום שככל שניתן להבין צפוי חלק לא מבוטל מהתקציב להיות מועבר לעמותות הספורט רק ברבעון האחרון של השנה ועל כן אם תתקבל העתירה באופן שיחייב הגדלה תקציבה של העותרת בשנת 2019, יהיה מקור מימון לפחות לחלק מההגדלה האמורה, ויודגש כי בשלב זה קשה עדיין להעריך את סיכוייה של העתירה להתקבל במלואה או בחלקה, והן משום שקבלת הסעד הראשי המבוקש עלולה לגרום תוצאה קשה ואולי בלתי הפיכה של עצירת הפעילות או הגבלתה בחלק מקבוצות הספורט. אני מורה לעירייה למסור תוך 14 ימים הודעה בנוסח האמור בבקשה לכלל עמותות הספורט".