הפועל ירושלים רשמה הערב (שני) ניצחון רביעי ברציפות במסגרת ליגת ווינר סל, כשגברה 73:100 על עירוני נס ציונה במסגרת המחזור ה-27. הקבוצה מהבירה הייתה מצוינת בכל עמדה על הפרקט וסיפקה לקהל הביתי תצוגה גדולה.

מאמן הפועל ירושלים, עודד קטש, היה מרוצה בסיום: ”קיבלנו תרומה גדולה מהרבה מאוד שחקנים ובעיקר מהספסל, דבר שמשמח אותי מאוד. לקח לנו כמה דקות להיכנס לשטף שלנו עד שהתחלנו לשחק חכם, כשבלאט ואליהו עלו זה עזר לנו להשתלט על המשחק. שיחקנו הגנתית טוב אז אני יכול להיות מרוצה”. זאת עונה עמוסה ואינטנסיבית, יש פציעות והרבה עליות וירידות בכושר, צריך לדעת לשלוט בזה. ברגע שנגמר אירופה התפנה לנו הרבה יותר זמן להתאושש ולדאוג לפצועים, לערוך אימונים מסוימים שלא יכלנו להרשות לעצמנו בזמן שהיינו בשני מפעלים, אז זה גם בא לידי ביטוי ואני שמח שראו את זה היום”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
קטש:המטרה היא לשחק טוב ולנצח

לגבי השינויים בחמישייה הפותחת: ”לפעמים משנים דברים, לא משהו שאמור להשפיע על דקות משחק. אני אישית חושב שחמישיית הרכב זה קלישאה ויותר מדי מסתכלים על זה, יותר חשוב מי משחק במשחק וכמה דקות. לכל קרב יש את האופי שלו, ולכן אני מתאים כך גם את ההרכב”.

השיפור המשמעותי במשחק ההגנה: ”אנחנו לא משחקים נגד עצמנו אלא נגד קבוצות מוכשרות, אולי זה לא היה היום הכי גדול של נס ציונה אבל כמה קליעות שלהם ויכול להיות שהיינו מקבלים התמודדות יותר צמודה. סך הכל עשינו עבודה טובה, אך עדיין יש הרבה לתקן ואף אחד לא מבטיח לנו שנקלע כל משחק 100 נקודות. אבל כן, הבסיס והביטחון שלנו מגיע מההגנה ושם אנחנו מתרכזים בעיקר”.

ג'יימס פלדין ודשון באטלר מאושרים (אורן בן חקון)ג'יימס פלדין ודשון באטלר מאושרים (אורן בן חקון)

פציעתו של ליאור אליהו ואי שיתופו של כריס ג׳ונסון: ”כנראה שליאור סובב את הברך, לא ראיתי בדיוק אבל נקווה שזה לא חמור כי הוא רק חזר מפציעה. היו לו דקות מצוינות והוא עזר לנו בשטף ההתקפי, נקווה לטוב. לגבי כריס, לא פשוט לחזור מפציעה, אני מקווה להצליח לשלב אותו כמה שיותר מהר. הוא עדיין לא ערך אימון מלא, רשמנו אותו לסגל כדי לתת לו להרגיש קצת פרקט ולהיות עם הקבוצה, הוא לא תוכנן לשחק היום”. 

מאמן המפסידה, נדב זילברשטיין, שיתף: “את האמת הרגשתי את זה קורה באימון שניים האחרונים, לא היינו מספיק טובים בראש ומוכנים מנטלית לעוד משחק כזה גדול. זה קורה אחרי שמנצחים שלושה משחקים גדולים ברצף, בהפרשים כל כך קטנים. נצטרך ללמוד ולגדול מזה, כשמשחקים מול קבוצות ברמה הזאת אי אפשר להגיע בגישה שהגענו.

נדב זילברשטיין (אורן בן חקון)נדב זילברשטיין (אורן בן חקון)

היכולת של קבוצתו: “היינו נורא רכים ולא מספיק פיזיים, נתנו להם לרוץ ולשלוט בריבאונד הגנה, זה לא מתאים לנו וזאת לא הגישה שלנו אבל זה קורה ואני סומך על השחקנים שלי שהם ייקחו את מה שקרה פה היום למקומות יותר טובים”. 

לגבי עומק הסגל: ”אנחנו לא הקבוצה הכי עמוקה בליגה אבל ביחס לתקציב שלנו אני אוהב מאוד את מה שאני רואה. זה היה מין כדור שלג וכל אחד גרר את השני להופעה פחות טובה אבל אני מאמין בסגל שלי, אני סומך על החבר׳ה האלה שלא יתנו למשחק הזה להסית אותם מהדרך ושבסופו של דבר נגיע לפלייאוף”.