הפלייאוף התחתון של הליגה הלאומית בכדורסל הגיע הערב (שלישי) לנקודת רתיחה והמאבק נגד הירידה יימשך לפחות עד המחזור הבא. מכבי רחובות או הפועל רמת גן/גבעתיים יירדו לליגה הארצית והנושא יוכרע במחזור הבא.

עונת הבלהות של מכבי רחובות לא נגמרה, עדיין….ה-70:91 של הקבוצה מעיר המדע על חשבון הפועל כפר סבא האחרונה, שכבר ירדה לליגה הארצית, אמנם קטע רצף של חמישה הפסדים, אבל הסכנה לנשור לליגה השלישית עדיין גדול מאוד. בשל הניצחון של הפועל רמת גן/גבעתיים 73:88 על הפועל חיפה שכבר הבטיחה את הישארותה, הפער בין שתי הקבוצות נותר על שני ניצחונות לטובת האורדונים, כשנותרו שני מחזורים לסיום העונה.

יובל נעימי זורק (חמי קדוסי, מכבי רחובות) יובל נעימי זורק (חמי קדוסי, מכבי רחובות)

במחזור הבא, הקבוצה של חנן הירשוביץ תגיע לזיסמן לקרב על חייה, כאשר הפסד יוריד אותה לליגה הארצית וניצחון, עלול רק לדחות את הקץ, שכן אם ר”ג תנצח במחזור לאחר מכן, אז רחובות תרד בכל זאת.המצב של הרחובותים קשה ביותר ועליהם להתפלל לנס כדי לשרוד את העונה השחורה שחוו.

יונתן לוי (עמרי שטיין)יונתן לוי (עמרי שטיין)

אם נחזור למשחקים עצמם, מרכוס רלפורד היה פשוט אדיר בניצחון של הקבוצה מעיר המדע והוביל אותה עם 27 נקודות ו-13 כדורים חוזרים, בעוד חברו מתחת לסלים ברנדון באומן, תרם 27 נק’ משלו לצד 10 כדורים חוזרים, 16 נק’ ו-11 כדורים חוזרים היו לנועם אביבי בשורות כפ”ס. עבור ר”ג, יוני ניר בא לעבודה עם 21 נק’ ו-10 כ”ח ודבון מקסוול הוסיף 16 נק’ משלו, בעוד בצד השני ללא ג’מאר יאנג, יונתן לוי עם 15 נק’ ו-14 כ”ח, נעם לייש עם 14 וג’ף אלן עם 12 נק’ ו-15 כ”ח לא מנעו את ההפסד.

נאור שרון זורק שלשה (אלעד נבו) (מערכת ONE)נאור שרון זורק שלשה (אלעד נבו) (מערכת ONE)

במשחק נוסף, מכבי הוד השרון נכנעה 95:80 לאליצור נתניה שחתמה עונה מוצלחת מאוד מבחינתה, בה תסיים במקום התשיעי באופן כמעט וודאי, הרחק מהירידה לליגה הארצית. קווינטרל תומאס אמנם קלע 22 נקודות והוסיף 13 כדורים חוזרים ואופק מלכה תרם 19 נק’ משלו, אבל רז אדם עם 19 נק’ וסטיבן דניס עם 18 משלו ניצחו את המשחק עבור עידן פלדה.