יממה לאחר ההפסד הכואב 92:86 למכבי ראשון לציון בחצי גמר הפיינל פור שניפץ את חלום הדאבל, הפועל ירושלים סיכמה הערב (שלישי) את עונת 2018/19 באירוע סיום עונה וארוחה בארנה שבבירה.

האכזבה על פניהם של השחקנים הייתה ניכרת, אך בכל זאת במועדון מעדיפים להסתכל על התמונה הכוללת ומסכמים עונה מוצלחת בה ניצחו ב-45 משחקים והפסידו ב-13 תוך זכייה בגביע המדינה בפעם החמישית בתולדות המועדון. הבעלים אייל חומסקי והמנכ״ל גיא הראל שוחחו עם השחקנים והודו להם על העונה תוך שהם מבקשים מהם להתמקד בדברים הטובים למרות האכזבה, כאשר גם אמארה סטודמאייר והמאמן עודד קטש נאמו והודו לשחקנים ולצוות על העונה שהסתיימה בשיברון לב.

מאמן הפועל ירושלים עודד קטש סיכם את העונה והתייחס להפסד: "לא ישנתי בקלות, אני מתאושש עדיין, זה לא קל, לא ראינו את זה בא. כל עונה שמסתיימת ככה זו הפתעה, אבל הפעם זה היה קשה במיוחד. תמיד אתה חושב מה יכולת לעשות אחרת, העונה שעברנו הייתה מיוחדת, מההנהלה עד אחרון השחקנים השארנו הכל על המגרש, עשינו את המקסימום״. 

גיא הראל ואיל חומסקי (אורן בן חקון)גיא הראל ואיל חומסקי (אורן בן חקון)

״תמיד אפשר ללמוד כמערכת, כמאמן וכשחקנים ולתקן להמשך. לאורך השנה אנחנו יותר חכמים איפה אנחנו צריכים להשתפר ולהתחזק, זה קרה גם בסדרה מול טנריפה שהסקנו ממנה מסקנות, ואני בטוח שזה יקרה גם עכשיו. אי אפשר להסתכל על משחק אחד ולהסיק על הכל, היה לנו קילר אינסטינקט במהלך העונה, אומנם לא בכל משחקים, אבל לא חושב שיש לכל קבוצה את זה כל הזמן״. 

״זו מערכת שיודעת ללמוד ואני בראש הצוות המקצועי יודע שכולנו יודעים לקבל אחריות, נלמד ונתפתח מזה. לא יודע לגבי הקוף שירד לי מהגב בגביע, זה לא הביא אותי אחרת למשחק הזה, זה לא ריגש פחות, זה לא הלחיץ פחות, אני אוהב להיות במקומות שהלחץ מדבר. תמיד יש לחץ בכדורסל, אתה לעולם לא שבע ואתה תמיד רוצה יותר. יש דברים שאנחנו צריכים לראות, יכול להיות שנראה שינויים, אבל זה עוד לא משהו שחשבנו עליו".

קטש, אוונס ופלדין (אורן בן חקון)קטש, אוונס ופלדין (אורן בן חקון)

טיישון תומאס סיפר: ״היה לי קשה לישון הלילה, ראיתי את המשחק בין גולדן סטייט וטורונטו בגמר ה-NBA, זו אכזבה עצומה. נכון לעכשיו אני חוזר, אבל כמובן שאצטרך לשמוע אם יש עוד קבוצות מעוניינות בי. היינו צריכים להתרכז בשמירה על סימפסון קצת יותר, היה לו משחק מפלצתי ואף אחד לא ציפה לזה. זה משחק ענק שלו וכל הכבוד לו על זה. כרגע אני מאמין שאשאר, אבל אני אקשיב לקבוצות נוספות ואם משהו יקרה ותגיע הצעה טובה יותר אני אצטרך לעזוב״.

ג׳וש אוונס הוסיף: ״אני חושב שאי אפשר להסתיר את האכזבה, זה עדיין טרי ואנחנו לא שלמים עם זה. זו אכזבה, היו לנו תקוות גדולות לפיינל פור והצורה בה הפסדנו מאכזבת מאוד. היינו יכולים להיות מרוכזים יותר ברבע השלישי, איבדנו את זה שם ולא ידענו לנצל את המומנטום ולבצע את הדברים בצורה בה רצינו ולחבר משחק שלם בדרך לניצחון״.

אמארה סטודמאייר (אורן בן חקון)אמארה סטודמאייר (אורן בן חקון)

״היינו יכולים להיות טובים יותר בהגנה, לא עשינו דברים כמו שצריך והם ניצלו את זה ותקפו את ההגנה הרדודה שלנו. נהניתי כאן מאוד העונה, אני אוהב את הצוות, הקבוצה והארגון. זכינו בגביע, עשינו דרך יפה בליגת האלופות למרות שרצינו ללכת רחוק יותר, כמו כאן בפיינל פור, אבל בסך הכל זו חוויה טובה. אם אשאר? עדיין לא התחלנו לדבר על זה, אנחנו עדיין מעכלים את מה שקרה וכרגע אני לא יודע עדיין מה יהיה״.

עודד קטש ותמיר בלאט (אורן בן חקון)עודד קטש ותמיר בלאט (אורן בן חקון)