היועצת המשפטית של איגוד הכדורסל, רונית אמיר-יניב, ויו"ר איגוד כדורסל לשעבר, שי שני, מסרו הבוקר (חמישי) עדות בתיק תביעתם של משרד עו"ד קרמר-שפירא-שניידר ושות', בו נמצא בין השאר היועץ המשפטי לשעבר של איגוד הכדורסל, עו”ד רונן ויינברג, כנגד שאול אייזנברג, צביקה שרף וצבי ליבר מסיעת עוז.

התיק נמצא כעת בשלב ההוכחות, וכזכור, בדיון הקודם העידו בפרשה שמעון מזרחי ואבנר קופל. שאול אייזנברג חקר את העד הראשון שי שני, ולאחר מכן את רונית אמיר-יניב, ובעיקר דבריו ניסה להוכיח כי חתימתו זוייפה.

צביקה שרף (שחר גרוס)צביקה שרף (שחר גרוס)

את צביקה שרף וצבי ליבר, שלא נכח בדיון, מייצג עורך הדין אמיר רוזנברג, כשאת הצד התובע מייצגים עורכי הדין איתן פלג וזאב ליאונד. המועד הבא להוכחות נקבע על ידי השופטת רחל ערקובי ל-04/11/18, אך ייתכן כי תאריך זה עוד ישתנה.

במהלך הדיון, אייזנברג חקר את שני ושאל אותו על חתימתו שלטענתו זוייפה.

שי שני: "שימשתי כיו"ר איגוד הכדורסל קצת פחות מארבע שנים. שאול אייזנברג היה חבר הנהלה ויושב ראש ועדת שיווק. אייזנברג תמך באופן חד משמעי שאשאר בתפקיד. לתפיסתי, לא יכול להיות שהוא היה חתום על המסמך בו קוראים להדחתי. אני עד היום לא מאמין שחתימתו מופיעה על המסמך הזה".

שאול אייזנברג: "ניסו לחסל אותי כי חשפתי את כל השחיתויות שלהם. זייפו את חתימתי".

שאול אייזנברג (שחר גרוס)שאול אייזנברג (שחר גרוס)

איתן פלג החל את החקירה שלו ושאל את שני האם אי פעם קיבל חוות דעת ממשרד היועץ המשפטי בקשר לכינוס ההנהלה שעמדו לדון בהדחתו, יו"ר האיגוד לשעבר השיב: "מעולם לא הזמנתי חוות דעת או שידוע לי שהוזמנה חוות דעת לגבי ישיבת ההדחה. היו בהחלט שאלות שאני שאלתי ואחרים שאלו, וקיבלתי עליהם תשובות מרונן וינברג. כל מה שהיועץ המשפטי אומר הוא בגדר חוות דעת".

פלג הציג בפני שני חוות דעת שהוזמנה על ידי מנכ"ל האיגוד יענקל'ה בן שושן ושאל אותו האם הוא ידע את זה, אך שני טען שאינו מכיר דבר כזה. לאחר סיום חקירתו של שני, עלתה לדוכן העדים רונית אמיר-יניב. שוב אייזנברג הציג בפניה את המסמך עם חתימתו המזוייפת לכאורה ושאל אותה האם זו החתימה שלו, כאשר היועצת המשפטית של האיגוד ציינה: "יש פה חתימה על שמך, איך אינני מכירה את חתימתך".

אייזנברג הציג התכתבויות ישנות בינו לבין אמיר-יניב, בו הוא שאל אותה על תגובת האיגוד, בה נרשם כי "מעל עשרה חברי הנהלה, לרבות שאול אייזנברג", מדוע שמו צויין באופן ספציפי.

אמיר-יניב השיבה: "רשמתי את זה מכיוון שהוא היה מקורב לסיעת עוז אשר ביקשה ממבקר הפנים לבדוק את הנושא והעלתה טענות כנגד היועץ המשפטי".

עו"ד אמיר רוזנברג (שחר גרוס)עו"ד אמיר רוזנברג (שחר גרוס)

עוד הוסיפה היועצת המשפטית של האיגוד: "במכתב כתבתי מה שאמרו לי. לא עלה על דעתי זיוף חתימה. מזיכרוני, אני מניחה שמי שאמר לי לכתוב את המסמך היו לפחות שלושה-ארבעה אנשים, והם יו"ר האיגוד עמירם הלוי, מנכ"ל האיגוד יענקל'ה בן שושן, היועץ המשפטי לשעבר טל אור וייתכן שדיברתי גם עם רונן וינברג. אני לא זוכרת".

לאחר מכן אמיר-יניב יצאה למתקפה כנגד אייזנברג: "כאשר מגיע אלי מישהו ואומר לי שהחתימה שלו, שמופיעה על מסמך מסויים, מזוייפת, אני חושבת שהוא צריך לפנות למשטרה. נאמר לי על ידי אנשים שזה מסמך אותנטי ואני לא צריכה לחקור את זה. הוא יכול לפנות לגורמים המוסמכים שיפתחו בחקירה ויודיעו לנו אם הוא צודק או לא".

בהתכתבויות שאייזנברג הציג הוא טען להתכתבות רומנטית בינו לבין אמיר-יניב, ואמר שהיא שלחה לו מסרונים עם לבבות. אמיר-יניב הכחישה את דבריו, אשר הובאו לידי השופטת.

אייזנברג אמר לבסוף: "העוול שהדביקו לי לא תוקן עד היום".