אליצור נווה דוד רמלה ומכבי רמת חן/בליך ייפגשו הערב (חמישי) ב-19:00 להתמודדות בה המון מוטל על הכף, במסגרת גמר גביע המדינה בכדורסל נשים, במה שיהיה שחזור של הגמר ב-2011. רמלה גברה על הפועל ראשון לציון בחצי הגמר והעפילה לגמר לראשונה מזה חמש שנים. עבור רמת חן, מדובר בהעפלה עשירית בתולדותיה למעמד, לאחר ניצחון על בנות הרצליה בחצי.

רגע לפני שהקבוצות ייפגשו על הפרקט, הן קיימו מסיבת עיתונאים בבית מכבי שבראשל״צ, שם ייערך הגמר, בנוכחות המאמנים והקפטניות של הקבוצות. קפטנית רמת חן, נעמה שפיר, פתחה ואמרה: ״שתי קבוצות טובות ושתיים מהטובות ביותר בליגה כולה, אני נותנת המון כבוד לרמלה, אך אני מאמינה בקבוצה שלנו. אנחנו עובדות קשה ונבוא מוכנות לתת את הכל. המשחק לא יהיה פשוט אך אנחנו מאמינות ביכולת שלנו גם התקפית וגם הגנתית, אני אופטימית״.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
צפו במסע"ת לקראת גמר הכדורסל נשים

על יחסי הכוחות: ״בכל משחק נתון כל קבוצה יכולה לנצח, אני משחקת ברמת חן ואני מאמינה בקבוצה שלי. במעמד כזה אני מאמינה שיגיעו שתי קבוצות להילחם, תהיה מלחמה וזה בטוח, יכול להיות שזה יוביל לתוצאה נמוכה אבל נראה מה יהיה״.

מאמנת רמת חן, שירה העליון, סיפרה על חשיבות הזכייה עבור המועדון ועבורה באופן אישי: ״רמת חן כמועדון עשה קפיצה בשנים האחרונות, אין ספק שהמעמד מאוד חשוב למועדון וליושבת הראש שעושה ימים כלילות עבור הקבוצה. יש לנו קבוצה עם ניסיון, בשילוב צעירות כישרוניות וזרות טובות. מאמינה שיהיה משחק טוב ושידינו תהיה על העליונה. מאחלת הצלחה לשתי הקבוצות, שהקהל יגיע ויהנה״.

שירן צעירי, נעמה שפיר (שחר גרוס)שירן צעירי, נעמה שפיר (שחר גרוס)

מנגד, קפטנית רמלה, שירן צעירי, אמרה: ״משחקי גמר הם משחק אחד, כך שלא משנה הרמה של הקבוצות ומי ברמה גבוהה יותר, מה שמשפיע זה מי שתגיע מוכנה יותר מבחינה פיזית ומנטלית. זה יותר רצון והקבוצה האגרסיבית ביותר תנצח. יהיה משחק מעניין״.

על המשחק הצמוד שצפוי: ״בשנים האחרונות אני לא חושבת שפספסתי גמרים, אם זה אליפות או גביע, אולי חוץ משנה אחת, אך מעולם לא נתקלתי בתוצאות גבוהות או משחקים שהם לא צמודים, כי במעמדים כאלה זה לא רק יכולת, אלא ניסיון ולחץ של השחקניות. במעמדים כאלה הלחץ מדבר, כולם מפחדים וחוששים, יש קהל וטלוויזיה, דבר שאין בדרך כלל בכדורסל. אני מבטיחה שמחר האולם יהיה מלא״.

מאמן רמלה, אלי רבי, דיבר על ניסיונו: ״כל משחקי הגביע בהם הייתי היו צמודים מאוד, לא זוכר משחק בחצי הגמר או בגמר שנגמר ב-15 או 20 הפרש. תמיד המשחקים שקולים, אין לי ספק שהיריבה תגיע מוכנה וגם אנחנו. אני לא יכול להצביע על משהו מסוים שיכריע, אני מקווה שננצח, אבל לא יפתיע אותי אם זה ייגמר לצד השני״.

שירן צעירי, אלי רבי, שירה העליון, נעמה שפיר (שחר גרוס)שירן צעירי, אלי רבי, שירה העליון, נעמה שפיר (שחר גרוס)

רבי הוסיף על היכרותו עם מאמנת היריבה: ״אני שמח ומתרגש לראות את ההתפתחות של שירה, גם בתור בן אדם וכמובן כמאמנת כדורסל. אני תמיד מאחל לה בהצלחה גם כשהיא משחקת נגדי. יש לא מעט קולגות שאני פוגש וזה תמיד כיף. אני מגדיר את עצמי כפרויקטור מעבר למאמן, הגעתי למועדון הזה אחרי תקופה לא קלה והבאנו אותו בתוך שנה למצב שכולם בעיר עוקבים ומדברים על הקבוצה, היא הגאווה של העיר. אין לי ספק שזכייה בגביע תהיה פוש אדיר לעיר, אני קורא לכל האוהדים להגיע ולדחוף, זו חוויה אדירה. כל הורה שרוצה שילדיו יעסקו בספורט, שיגיע למשחק לראות משהו טהור והרכב אנושי מדהים״.