לפני כשנה פנו ראשי איגוד הכדורסל לראשי פיב"א, בבקשה לקדם שופטות ישראליות, לצד השופטים שכבר עושים חייל בכל המפעלים של פיב"א. בעקבות כך, בחודש דצמבר האחרון השתתפה השופטת נטלי גליוק בקורס שופטים בין-לאומי של פיב"א והחל בעונה הבאה היא צפויה להתחיל לשפוט גם במפעלים האירופיים. לפני מספר ימים הגיע לאיגוד הכדורסל  האישור של גליוק לשפוט במפעלים האירופיים בעונה הבאה.

גליוק בת ה-25 התחילה לשחק כדורסל בגיל 11 במכבי אשדוד והגיעה עד לקבוצה הבוגרת שם שיחקה עד גיל 20 והייתה שותפה לזכייה בדאבל ובתארים נוספים. לפני חמש שנים החליטה לעשות שינוי ועברה לשיפוט.

על ההחלטה סיפרה: “נדבקתי והתאהבתי ב'חיידק' הזה שנקרא שיפוט כדורסל. לאחר קורס שופטים מאתגר החלטתי שהמטרה והחלום שלי זה להיות השופטת הבין-לאומית הראשונה של ישראל. עבדתי קשה והשקעתי למען המטרה, בעזרת תמיכה ועזרה ממנטור צמוד, השופט פיני רימון, ומאיגוד השופטים. אחרי שנתיים כשופטת בליגות המרחביות קודמתי לשפוט בליגה הארצית גברים. בעונה שעברה קיבלתי מאיגוד השופטים הזדמנות ראשונה לשפוט בליגת העל לנשים. בדצמבר 2018 נשלחתי ע'י איגוד השופטים לקורס שופטים בינלאומי שהתקיים בבלגיה. אני מקווה להמשיך להצליח באתגרים בכירים יותר וברור שחובת ההוכחה היא עליי. מקווה להיות פורצת דרך לבנות ונשים נוספות בתחום שיפוט הכדורסל. אני מודה על העזרה והתמיכה הגדולה שקיבלתי מאיגוד השופטים שהאמין בי”.