הרשויות בארגנטינה החליטו לאשר לחלק מהחוליגנים הגדולים שבין אוהדי בוקה ג’וניורס וריבר פלייט, לעזוב את המדינה ולטוס למדריד לכבוד הסופר-קלאסיקו שכל העולם מדבר עליו בסנטיאגו ברנבאו ביום ראשון. כעת הרשויות בספרד מחפשות הצדקה חוקית למנוע את הכניסה של אותם חוליגנים, אשר הורשעו בעבר בלא מעט התפרעויות מצד הקהלים וכזכור, כל הסיבה להיערכות המשחק בברנבאו, היא המתקפה על האוטובוס של שחקני בוקה מצד אוהדי ריבר. גם אוהדים מזוהים עם ריבר שהורשעו בעבר בהתפרעויות, קיבלו את האישור מהרשויות במדינתם להמריא לספרד. 

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
טירוף: אוהדי בוקה מלווים את נסיעת הקבוצה

אולם, כעת מתברר כי משטרת ספרד עשתה עבודה מקדימה ועל ידי זיהוי הנוחתים, דרך רשימות שבידיה, היא אוסרת את כניסתם בביקורת הגבולות במדריד. חלק מהחוליגנים הידועים כבר גורשו בחזרה לארגנטינה ומתנהלת מלחמה של ממש בין המדינות, כאשר הספרדים למעשה מבטלים את האישור של הארגנטינאים לשלוח את אותם חוליגנים למשחק בברנבאו.

בספרד מנסים להילחם בנושא בעוד דרך, למקרה שכאלה שאינם יאותרו, יצליחו להיכנס למדריד, שכן כניסתם לברנבאו היא סיפור אחר לגמרי. רק מי שמוגש ברשימות של הקבוצות ככאלה בעלי אישור גם להיכנס למשחקיהן בארגנטינה, יוכל לקבל אישור כניסה לאצטדיון במדריד. מי שיוגדר ברשימות שהוגשו ע”י בוקה או ריבר כמורחק ממשחקיה, כניסתו לא תותר. על פי נתוני מכירת הכרטיסים, רק 25 אלף אוהדים יהיו ארגנטינאים, השאר יהיו תושבי ספרד או תיירים ממדינות אחרות.