לקראת המשחק הענק בין אינטר ליובנטוס הערב (שישי) ב-21:30, רונאלדו הברזילאי, שיודע דבר או שניים על הדרבי ד’איטליה מתקופתו כשחקן הנראזורי, התייחס להשוואות המתבקשות בינו לבין הכוכב הגדול ביותר של הגברת הזקנה, כריסטיאנו רונאלדו. המשחק, כמו כל משחקי הליגה האיטלקית, ישודר בערוץ ONE2 למנויי HOT, מנויי yes, סלקום TV ופרטנר TV.

“אני תמיד מוחמא כשקוראים לי רונאלדו ‘האמיתי’ בגלל שגם לי וגם לכריסטיאנו יש שם דומה, אבל אני אומר שזה לא נכון בגלל שאנחנו מאוד שונים”, אמר הכוכב הברזילאי והמשיך: “השוני העיקרי כמובן הוא הגיל, יש בינינו תשע שנים הבדל, ההבדל הזה הוא בשנים שאני והוא שיחקנו ומשחקים. בזמן האחרון הכדורגל משתנה במהירות והשינויים יותר ויותר מהותיים. אני לא רוצה להגיד שבזמן שלי המשחק היה יותר קשה, אבל אנחנו התמודדנו עם סיטואציות שונות וקבוצות אחרות”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
שישי 21:30 האלופה מארחת את אינטר

גם הגיל שבו הגיעו השניים לאיטליה מהווה פקטור לפי הפנומן: “שוני נוסף הוא היכולת להשפיע על האליפות באיטליה. אני הייתי בן 20 כשהגעתי לאינטר וכבר שיחקתי ב-פ.ס.וו איינדהובן ובברצלונה ולא הייתי השחקן המרכזי בקבוצה, לפחות לא הרגשתי כך. כריסטיאנו הגיע לאיטליה בגיל 33, בשיא הקריירה שלו, ואין ספק שהוא הכוכב של יובנטוס”.

הסקורר, שזכה במונדיאל עם נבחרת ברזיל ב-2002, הסביר שלמרות ההצבה הדומה על המגרש, סגנון המשחק שלהם שונה: “אנחנו יותר שונים משווים. למרות שגם אני וגם הוא משחקים בהתקפה, התפקוד שלנו שונה מאוד. כריסטיאנו משחק הרבה יותר קרוב למרכז המגרש, אבל עדיין אם פעם בישול היה מספק אותו יותר מכיבוש, היום אני חושב שזה השתנה. הנה, בתשוקה שלנו להבקעת שערים אנחנו מאוד דומים”.

רונאלדו בימיו באינטר (רויטרס)רונאלדו בימיו באינטר (רויטרס)

רונאלדו גם לא שכח לתת טיפ למאמן אינטר, לוצ’יאנו ספאלטי לפני המפגש הפיקנטי: “אינטר נגד יובה זה אחד המשחקים האלו שיכול לחזק את הקבוצה יותר מאשר נקודות בטבלה. זה מזכיר לי את המשחק של הנראזורי נגד הביאנקונרי ב-1998 שלא רצנו מולם לאליפות, אבל התמודדנו באומץ והראנו בגרות. עכשיו, החבורה של ספאלטי צריכה לצאת לטורינו עם אותו אומץ”.