חודש וחצי אחרי שחתם בשחטאר דונייצק האוקראינית, הקשר מנור סולומון הוצג היום (שלישי) באופן רשמי במועדון הפאר האוקראיני, אליו עבר ממכבי פתח תקווה תמורת שישה מיליון יורו. יחד איתו הוצג גם המגן ואלרי בונדרנקו. בובות קרטון בדמותם של השחקנים הוצבו במסיבת העיתונאים והם הצטלמו עם ילדים.

סולומון אמר: “מנצ’סטר סיטי התעניינה בי. נפגשתי איתם, עם ההנהלה, אבל זה לא הסתדר. אני הישראלי הראשון במועדון. אני שמח שזה קרה. כל האנשים בישראל יתעניינו בשחטאר ויצפו בכל המשחקים”.

סולומון השתתף במחנה אימונים שערכה שחטאר בטורקיה, במהלכו זכה למחמאות מהמאמן פאולו פונסקה. ביום חמישי הוא עשוי לערוך הופעת בכורה רשמית בקבוצה במשחק הראשון מבין שניים בשלב 32 האחרונות של הליגה האירופית מול איינטרכט פרנקפורט. הליגה האוקראינית תשוב מפגרת חורף ארוכה בהמשך החודש. שחטאר מוליכה את הטבלה בשבע נקודות על פני דינמו קייב אחרי 18 מחזורים.

מנור סולומון באימון הבכורה בשחטאר (טוויטר)מנור סולומון באימון הבכורה בשחטאר (טוויטר)

מתי יהיה מוכן לשחק: “אני מוכן לשחק כבר עכשיו. רק הגעתי ואני צריך עוד זמן להתרגל לטקטיקה. למדתי את רוב הטקטיקות עד עכשיו מחבריי לקבוצה ומהצוות. אמרו לי לאן ללכת ובאיזו עמדה לשחק”.

האם המספר 19 מציין משהו מיוחד עבורו: “לפני שנתיים, כשהתחלתי לשחק בקבוצה הבוגרת במכבי פתח תקווה, בחרתי במספר הזה בגלל מסי כי כשהוא היה צעיר זה היה המספר שלו”.

מסי בימים שלבש את המדים עם המספר 19 (רויטרס)מסי בימים שלבש את המדים עם המספר 19 (רויטרס)

איך אמא שלך קוראת לך ואיך חבריך לקבוצה קוראים לך: “אמא שלי קוראת לי מנור ובישראל קוראים לי מנור. רוב הזמן קוראים לי פה סולומון”.

מה הציפיות שלך לקראת הופעת הבכורה: “מקווה שאוכל בגיל 19 לערוך הופעת בכורה בליגה האירופית. אולי זה יהיה המשחק הכי גדול שלי עד עכשיו. הופעת הבכורה בנבחרת הייתה המשחק הכי גדול שלי עד עכשיו”.

משמעות השם שלו: “זה קשור לספינה”.

מה אתה יודע על הכדורגל האוקראיני: “אני מכיר את שחטאר ואת דינמו קייב. שיחקתי בגילאים הצעירים נגד נבחרות אוקראיניות”.

מנור סולומון (טוויטר)מנור סולומון (טוויטר)

ההכנות לקראת המשחק בחמישי: “אני לא צריך שום מוטיבציה. לכל שחקן יש מוטיבציה למשחקים כאלה. זה שונה ממה שהיה לי בישראל. אני צריך להתכונן לזה”.

האם שיחקת כדורסל וטניס לפני הכדורגל: “אני אוהב טניס וכדורסל, אבל הכי הרבה כדורגל. ההורים שלי חשבו שזה יכול לעזור לי בעתיד ואני אוהב לשחק גם טניס וכדורגל, תמיד רציתי להיות שחקן כדורגל”.

האם יש לך קבוצות שאתה מעדיף בליגת האלופות: “ברצלונה”.