כשכריסטיאנו רונאלדו עזב בקיץ האחרון את ריאל מדריד אחרי שלוש זכיות בליגת האלופות, זכיות שביססו אותו כ”מלך הצ’מפיונס”, ועבר ליובנטוס, מטרה אחת הייתה לנגד עיניו – זכייה עם הגברת הזקנה בגביע עם האוזניים הגדולות. גם האיטלקים עצמם לא הביאו אותו בשביל לזכות באליפות המקומית, את זה הם עשו 7 שנים ברצף בלעדיו. הם רצו את התואר החשוב מכולם. אבל אחרי ש-CR7 נתן להם קאמבק ענק מול אתלטיקו מדריד בשמינית הגמר, ודווקא מול אייאקס הצנועה והצעירה, הכל קרס והחלום הגיעה לסיומו.

אחרי 1:1 בחוץ יובנטוס קרסה לחלוטין בבית והפסידה 2:1 להולנדים הנפלאים, שנראו פשוט נהדר על המגרש, היו עדיפים וניצחו בזכות. למרות פיגור מעוד שער בנגיחה של רונאלדו, ההולנדים התעשתו והשלימו מהפך מרשים כדי לעלות למפגש מול טוטנהאם או מנצ’סטר סיטי בחצי הגמר. רונאלדו ויובה יסתפקו באליפות המקומית (אחרי שגם בגביע הם הודחו) והתוצאה המפתיעה הותירה את חותמה לא רק על הקבוצה אלא גם בתקשורת – האיטלקית והעולמית.

באיטליה, מטבע הדברים, כל הכותרות הלכו ליובנטוס ולרונאלדו בעיקר. ב”קוריירה דלו ספורט” תפסו את רונאלדו יושב על הדשא, תופס את פניו בידיו, אולי מסתיר את הדמעות אחרי ההדחה הראשונה שלו לפני שלב חצי גמר הצ’מפיונס מזה 8 שנים, כשמעליו מתנוססת הכותרת “אפוקליפסה”. עוד נכתב בעמוד הראשי של העיתון: “יובנטוס מחוץ לליגת האלופות : אובססיה אין-סופית” – ביקורת על ההדחות החוזרות ונשנות של הגברת הזקנה  כל שנה, וכן “רונאלדו כבש, ואז הגיעה הקריסה”.

גם ב”גאזטה דלו ספורט” רונאלדו תפס את הפנים, אבל מזווית שונה, וגם הכותרת שונה – “סוף המרוץ”. “יובה אומרת שלום לצ’מפיונס ומקבלת שיעור מהתינוקות של אייאקס”, נכתב בעמוד השער.

כאמור, לא רק באיטליה התעסקו בהדחה של רונאלדו ויובנטוס. במולדתו, פורטוגל, עיתון הספורט הגדול ביותר פירגן בכותרת ל”נכדים של קרויף”, לצד תמונה של רונאלדו ש”התפכח מהאשליה” – אותה אשליה שעם המעבר ליובנטוס הוא ייקח שוב את ליגת האלופות. גם בברזיל התעסקו ברונאלדו וגם ביריבו הגדול, ליאו מסי, שדווקא הצליח להוביל את הקבוצה שלו לחצי הגמר. בחצי העמוד הימני התנוססה תמונה של מסי חוגג, בחצי השמאלי של רונאלדו תופס את פניו, ומעליהן הכותרת “רק מסי בחצי הגמר”.

וכמובן, היו גם פרגונים לאייאקס, כולל הכותרת “סנסציונלי” בשער הטלחראף, והכותרת “גראנדה אייאקס” בטוטו ספורט האיטלקי, שם ריפררו ל”גראנדה יובה” המקובל, וגם הודו “נעשה צדק”. בספרד הלכו על תמונת שער של שחקני אייאקס חוגגים עם הכותרת “אל תסמוך על פניהם של הילדים… הם מאוד שובבים”. אבל המנצח הגדול היה העיתון “ספורט 360” שהלך על הכותרת ”CTRL + ALT + DE LIGT”, לכבוד הקפטן ההולנדי.