יובנטוס סיימה אמש (שלישי) את העונה שלה מוקדם מהצפוי מבחינתה, אחרי שהודחה ברבע הגמר על-ידי אייאקס עם הפסד מפתיע בבית, 2:1. למרות הבאתו של רונאלדו ולמרות שהפורטוגלי המשיך לכבוש בשרשרת בשלבי ההכרעה, לגברת זקנה קשה להתמודד מול חבורת צעירים שהתרוצצו בכל עבר על המגרש בטורינו, שלטו לחלוטין במשחק ועלו בצדק.

נשיא יובנטוס, אנדראה אניילי, הכיר בכך שהיריבה הייתה עדיפה כשאמר בסוף המשחק: לאייאקס הגיע לעלות וראו את זה על המגרש. כמובן שאצלנו יש אכזבה, אבל אנחנו חייבים שתהיה לנו את תרבות הספורט להחמיא למתחרים שלנו ולהכיר ביכולת שלהם”.

על הקבוצה שלו אמר: “אנחנו היינו ברבע גמר ליגת האלופות כבר 5-6 שנים ברצף ואנחנו גאים להמשיך ברצף הזה. אנחנו צריכים להעריך את המצב, ולזכור שבשבת אנחנו יכולים לזכות באליפות השמינית ברצף שלנו, אחרי שכבר זכינו בסופר קאפ. הצגנו משחק ענק בגומלין נגד אתלטיקו, וצריך לזכור שרק לפני כמה שנים יובנטוס דורגה במקום ה-43 בין הקבוצות האירופיות, בעוד היום אנחנו מדורגים במקום החמישי, וזה סימן להתקדמות”.

אנדראה אניילי (רויטרס)אנדראה אניילי (רויטרס)

אניילי לא נתן להפסד לשבור את רוחו והבהיר שהקבוצה תמשיך לשאוף גבוה – עם אלגרי כמאמן: “לפני כמה שנים ליגת האלופות הייתה חלום, בקיץ הזה זו הייתה המטרה, וזו תהיה המטרה גם שנה הבאה. ה-11 ששיחקו היום היו צעירים יחסית, ויכולים לצמוח, ויהיו חייבים לצמוח, עם אלגרי על הספסל. יובנטוס ממשיכה לצמוח על המגרש ומחוצה לו, אנחנו יודעים שיש לנו מאמן גדול, איתו ניפגש ביוני כדי לקדם את הפרויקט המקצועי”.

על היריבה אמר: “אייאקס החלה במהלך לפני כמה שנים שהלך והוא צמח במשך הזמן וזה לא רק משחק בודד שמאשר את זה. ליגת האלופות היא תחרות בה חצי שעה מכריעה מי עולה ומי לא, אם משחקים בה טוב. השנה אייאקס הקשתה מאוד על באיירן מינכן, ריאל מדריד ויובנטוס, הקבוצות שמדורגת 1, 3 ו-5 בדירוג האירופי, והם משחקים כדורגל נהדר. אז בלי קשר למי הפייבוריטיים, כיום הם מועמדים רציניים לזכות בליגת האלופות. הקבוצה הזו של שחקנים בלתי-רגילים יכולים כעת לחזור באמת על ימי התהילה של העבר, כי בל נשכח שללבוש את החולצה של אייאקס משמעותו להיות חלק ממסורת כדורגל ענקית”.

מסימיליאנו אלגרי (רויטרס)מסימיליאנו אלגרי (רויטרס)

מאמן יובה, מסימיליאנו אלגרי, יישר קו עם הנשיא שלו ואמר: “כבר דיברתי עם הנשיא, אני אשאר ביובנטוס בעונה הבאה ואנחנו כבר מתכננים את הקמפיין”. על הכוכב המאוכזב שלו אמר: “רונאלדו נתן לנו המון העונה במיוחד בליגת האלופות. אני לא אגיד שזו ההדחה הכי קשה שלנו, אבל יש לנו תמיד אותה מטרה – לזכות בהכל. לפעמים אפשר להגיע לגמר ולפעמים לא”.

על היריבה: “לאייאקס יש מספר שחקנים נהדרים והם משחקים כדורגל טוב, הם לא אנדרדוג. איך הם יכולים להיות אחרי שהם כבשו חמישה שערים נגד ריאל מדריד בשמינית הגמר?”.