יממה עברה מהודעת הפרישה של יוסי בניון, אחד מגדולי השחקנים בכדורגל הישראלי בכל הזמנים, והשבחים לעברו ממשיכים להגיע. היום (שישי), לוקאס לייבה הברזילאי, כיום קשרה של לאציו, סיפר ל-ONE על התקופה שלו עם הקשר הישראלי בליברפול.

לוקאס הברזילאי הצטרף לליברפול ב-2007 בתור שחקן צעיר, בסך הכל בן 20: “יש לי רק דברים טובים להגיד על יוסי. הוא היה אחד השחקנים הראשונים בחדר ההלבשה שעזרו לי להשתלב. הוא ואלברו ארבלואה דיברו איתי ספרדית כשלא הצלחתי לתקשר עם אף אחד. אני מוקיר לו תודה על זה עד היום”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
אחרי הפרישה: יוסי בניון מלהטט באימון

הקריירה של בניון: “אני חושב שהיא מדברת בעד עצמה. הוא לא היה פיזי במיוחד, אבל הוא היה שחקן חכם וזה מה שעזר לו להצליח. הוא היה שחקן מיוחד, אחד הטובים ששיחקו איתי וזה היה בזכות האינטילגנציה שלו. כמובן שהוא היה שחקן פרמייר ליג לגיטימי ומוערך על ידי כולם. אני זוכר הרבה רגעים גדולים שלו וכמובן את השער מול ריאל מדריד”.

“אחרי שהוא עזב את ליברפול עדיין שמרנו על קשר, אבל הוא קצת התנתק בשנים האחרונות אחרי שעברתי לאיטליה. היה לי עצוב לשמוע שהוא פורש, אבל אני בטוח שהוא יצליח בכל תפקיד שהוא ייקח על עצמו”.

כמעט זכה באליפות עם בניון

לוקאס כאמור הצטרף לליברפול ב-2007, ושיחק שלוש שנים עם בניון תחת המאמן רפא בניטס. עונת השיא של הקבוצה באותה עת הייתה ללא ספק 2008/09, אז המייטי רדס התחרו ראש בראש על האליפות עם מנצ’סטר יונייטד וסיימו במקום השני בטבלה. באותה עונה, אותה בניון סיים עם 8 שערי ליגה, הוא גם כבש את השער הכי מפורסם בקריירה שלו, נגד ריאל מדריד בסנטיאגו ברנבאו.