סוף עידן ביובנטוס. הבלם הוותיק אנדראה ברצאלי הודיע הערב (שבת) לאחר ההפסד לספאל על כוונתו לפרוש בתום העונה, קצת אחרי שיחגוג יום הולדת 38 ולאחר תשע עונות במדי הגברת הזקנה.

ברצאלי, שהגיע ליובנטוס בינואר 2011, זכה עם הקבוצה בשבע אליפויות (השמינית בדרך), בארבעה גביעים וארבע פעמים בסופרקאפ האיטלקי, וכן הגיע עם יובה פעמיים לגמר הצ’מפיונס. בנוסף, יש לו אליפות בונדסליגה אחת, עם וולפסבורג, בעונת 2008/09. הוא נבחר פעם אחת לשחקן ההגנה של העונה בסרייה A, בעונת 2011/12, נבחר ארבע פעמים ל-11 של העונה בליגת האיטלקית, וכן זכה עם נבחרת איטליה במונדיאל 2006.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
מתוספאלים: יובה הפסידה 2:1, האליפות תחכה

בשמונה העונות הקודמות בקבוצה לבלם האיטלקי היה תפקיד משמעותי בהרכב, אך השנה הוא נדחק לאחור ולא מקבל הרבה הזדמנויות. אחרי קריירה כל-כך מפוארת, אמר ברצאלי: “חשבתי הרבה על העתיד שלי והגיע הזמן. כשאתה שחקן כדורגל אתה מוצא שלחשוב על העתיד זה קשה, אבל בין השאר בגלל הפציעות החלטתי שאפרוש ביוני. אני מתחיל במסע ואנסה להבין מה ברצוני לעשות”.

“מה אעשה? יש הרבה בלבול, אני נמשך להרבה דברים בעולם הכדורגל. אני צריך להבין מה אני מסוגל לעשות, מה מעניין אותי ואם אני יודע לעשות את זה היטב. הכרחי שאצעד בכיוון חדש. כילד, חלמתי לשחק כדורגל. תמיד עשיתי את זה בהתלהבות רבה. אני צריך למצוא משהו שייתן לי אותה רמה של התלהבות”.

הבלם הבהיר שהוא משאיר מורשת ודור חדש ומבטיח אחריו: “אני מתאמן עם כל-כך הרבה חבר’ה צעירים, הכדורגל השתנה. אני חושב שחשוב למצוא את התשוקה לעלות למגרש ולהיות מסוגלים להשתפר. בקבוצה שלנו, כל השחקנים שמגיעים הם כאלה שיש להם את הרצון להשתפר. במשך השנים אני העברתי להם חלק מהרצון הזה”.