רגע לפני יציאת נבחרת ישראל למשחק החשוב בגאורגיה במסגרת מוקדמות המונדובאסקט ולאחר 24 שעות של מאבק בין איגוד הכדורסל לבין מכבי תל אביב על השאלה האם שחקני הצהובים יחזרו לאימוני הקבוצה או ימשיכו עם הכחולים-לבנים, הוחלט היום (שבת) בישיבת בין ראשי מכבי לראשי האיגוד כי השחקנים ימשיכו עם הנבחרת ויצטרפו לקבוצה לאחר המשחק ביום שני, בהכנות למשחק הקבוצה ביום חמישי.

מי שלא אהב את הביקורות כלפיו מצד אנשי הנבחרת ואיגוד הכדורסל ב-24 השעות האחרונות הוא יו"ר מכבי ת"א שמעון מזרחי, שהשתתף בפגישה בסופה נקבע כי ארבעת השחקנים - ג'ון דיברתולומאו, יובל זוסמן, נמרוד לוי וג'ייק כהן - יטוסו עם הנבחרת למשחק מול גיאורגיה.

דייויד פדרמן ואלי דריקס בפגישה (משה חרמון)דייויד פדרמן ואלי דריקס בפגישה (משה חרמון)

מזרחי, שגם משמש כמ"מ יו"ר איגוד הכדורסל, אמר לאחר הסיכום ל-ONE: "אני חושב שהדברים היו ברורים וחבל שזה הגיע לרגע האחרון עד שנמצא פתרון. זה מצב לא נוח, אבל לא צריך להגיד כמה הנבחרת חשובה לי, אז הגענו לפתרון במסגרתו ארבעת השחקנים השתתפו באימון הערב של מכבי ת"א, יטוסו עם הנבחרת, וסודרה להם טיסה מוקדמת כדי שביום שלישי הם יוכלו להתאמן לפחות באימון אחד עם הקבוצה".

היו”ר הבהיר כי מדובר בסיטואציה שאינה אידיאלית, בלשון המעטה, עבור הצהובים, לקראת המשחק מול דרושפאקה ביום חמישי: "זה מעמיד את המאמן שלנו במצב מאוד לא נוח. הוא לא יכול להכין את הקבוצה שלנו למשחק הכי חשוב של העונה באירופה עם כל השחקנים".

אלי דריקס, דייויד פדרמן ושמעון מזרחי בפגישה (משה חרמון)אלי דריקס, דייויד פדרמן ושמעון מזרחי בפגישה (משה חרמון)

עוד הסביר מזרחי כי בעוד הקבוצה שלו מאפשרת לשחקנים לשחק במדי הנבחרת, המתחרות ביורוליג לא בהכרח עושות זאת: "יש מצב מאוד מסובך עם כל התאריכים של פיב"א והנבחרות. כאשר נבחרת ספרד הפסידה לטורקיה, זה היה בלי השחקנים של ריאל מדריד, ברצלונה ובילבאו. גם אולימפיאקוס ופנאתינאיקוס לא שלחו את השחקנים לנבחרת יוון, אותו דבר ז'לגיריס ועוד קבוצות. אבל אנחנו דאגנו שהשחקנים שלנו ישחקו במשחק מול סרביה".

עמוס פרישמן, יו"ר הוועדה המקצועית באיגוד הכדורסל, אמר בנושא: "אני שמח שזה נגמר בצורה כזאת, כל הארבעה שחקנים יטוסו למשחק, מכבי ביקשו שהם יטוסו חזרה יותר מוקדם. אני שמח שהשכל וההגיון גברו על כל שאר הרגשות. איגוד הכדורסל לא הבטיח שום דבר במהלך עשרה ימים, לא דובר בכלל על שחרור של שני שחקנים, יכול להיות שהיה קצר בתקשורת, אבל אף אחד לא הבטיח שום דבר”.

אתר ספורט ONE ראשי תוצאות LIVE גליצ'ים
פרישמן: במכבי ת"א הבינו את המצב

עוד הוסיף: “גם מכבי תל אביב, דייויד, שמעון ואלי, הבינו את המצב הזה, ראו את החשיבות של נבחרת ישראל, ואני שמח שהשכל גבר על כל דבר אחר. קצת חבל ומה שקרה מעיב על הניצחון שהיו לנו ביום שישי וכל השמחה הזאת, אני ניסיתי להסביר שאי אפשר לשחרר את השחקנים, הסיטואציה הזו חשובה לנבחרת וחשוב שכל הארבעה היו. אני שמח שבהחלטה משותפת כולם יהיו איתנו. האווירה הייתה טובה, שמח שכולם ראו מטרה אחת לנגד עיניהם".

יעקב בן שושן (משה חרמון)יעקב בן שושן (משה חרמון)